اخبارو مجلات

The most important reasons for the breakdown of touch and mobile LCD

Title

Rezaei mobile parts store

Departman

Sir Lotfi

By

15 min

Time

2500

Counter

در این مقاله به اصلی ترین دلایل صدمه دیدن ال سی دی در فروش قطعات موبایل اصفهان میپردازیم . پس با ما همراه باشید .

 

مهم ترین دلایل خرابی تاچ و ال سی دی موبایل | فروش قطعات موبایل اصفهان | قطعات موبایل اصفهان

مهم ترین دلایل خرابی تاچ و ال سی دی موبایل

معیوبی ال سی دی و تاچ موبایلهای اپل و دیگر موبایل های دیگر هر روز باعث می‌شود. که خیلی افراد به متخصصان تعمیرات گوشی رجوع کنند. و از آن ها درخواست تعمیر بکنند. معیوبی ال سی دی و تاچ موبایل می‌تواند دلایل بسیار زیادی داشته باشد .

اما طیق دیده قطعات موبایل اصفهان در بیشتر زمان ها  این مقوله به دلیل سقوط موبایل از دست افراد و اصابت با زمین آن است. متاسفانه ال سی دی و تاچ ایفون ها و موبایل های دیگر بسیار در مقابل ضربه حساس هستند .

برای همین در بیشتر اوقات گوشی در دست شما، علت آسیب دیدن ال سی دی و تاچ موبایل شود.

اما به دید شما دلایل معیوبی ال سی دی آیفون و موبایل های دیگر کدامند؟. چه علائم و نشانه هایی نشانگر این هستند که ال سی دی و تاچ موبایل معیوب شده است.

و احتیاج به تعویض یا تعمیر دارد؟. در بعضی موارد  شاید این نشانه ها حتی قبل از ضربه دیدن موبایل و به شکل اتوماتیک ایجاد میشود.  به صورتی زنگ هشدار خرابی  LCDآیفون در زمان نزدیک هستند.

شکل 1

اخبارو مجلات

شکل 1

اصلی ترین دلایل خرابی ال سی دی آیفون و دیگر گوشی ها

قبل از اینکه در مورد با علائم خرابی LCD و تاچ موبایل ها حرف بزنیم بهتر است . مروری بر مهم ترین علت ها داشته باشیم .که می‌توانند دلایل این ایرادات می‌شوند. به صورت کلی سه دلیل هستند که در معیوب شدن TOUCH و LCD موبایل ها تاثیر زیادی دارند. این سه علت از این قرار هستند :

 • فشار و ضربه به روی صفحه: 

در مجله فروش قطعات موبایل اصفهان با قطعیت می‌گوییم که فشار و ضربه ناگهانی مهم ترین عامل اسیب LCD آیفون و موبایل های دیگر است. تقریبا در 90% اوقات که LCD  موبایل افراد خراب می‌شود. باعث آن فشار یا ضربه ای است که به گوشی وارد شده است. دقت کنید که منظور از فشار، عامل فشار بیرونی است. در این میان افتادن موبایل از دست افراد بسیار دیده میشود و در خیلی مواقع به خراب شدن LCD و TOUCH گوشی های اپل و دیگر موبایل ها می‌شود.

 • ورود آب و رطوبت به درون موبایل: 

 نفوذ رطوبت و آب به درون موبایل هم یکی از مهم ترین دلایلی است که در خرابی LCD یا دیگر قطعات موبایل نقش دارد. برای پیشگیری از ایجاد این ایراد در موبایل خود هیچوقت با دست مرطوب از آن استفاده نکنید و موبایل را در کنار مایعات نگذارید.

 

 • گذشتن زمان (فرسودگی طبیعی):

در بسیاری اوقات در قطعات موبایل اصفهان دیده شده که کلا دلیل مشخصی برای ایجاد مشکل برای LCD نیست. و فلان قسمت موبایل  به صورت اتوماتیک می‌سوزد. یا اختلال در آن ایجاد می‌شود. در چنین مواقعی اگر موبایل شما گارانتی دارد. می‌توانید با رجوع به نمایندگی های منتخب کمپانی سرویس گارانتی خود، موبایل را بدون هیچ پرداختی تعمیر کنید.

سه گزینه بالا شایع ترین دلایل هستند که باعث خرابی تاچ ال سی دی گوشی موبایل می‌شوند. فروشگاه قطعات موبایل رضایی (SHR.IR) به عنوان یکی از مراکز فروش قطعات موبایل اصفهان و کل کشور،به جرئت مدعی می‌شویم. که در%90 اوقات خود فرد و اعمالی که فرد انجام داده در معیوبی LCD گوشی وی اثر داشته . همچنین تنها در موارد کمی خرابی بصورت طبیعی است.

شکل 2

اخبارو مجلات

شکل 2

 چطور از خرابی ال سی دی موبایل جلوگیری کنیم؟

 

با توجه به نکاتی که در قسمت بالا در مقاله فروش قطعات موبایل اصفهان گفتیم مشخص است . که برای پیشگیری از معیوبی LCD موبایل باید از آن محافظت نمایید. برای محافظت از LCD موبایل راه های گوناگونی هستند. که می شود از آن ها بهره برد. بعضی از مهم ترین راه هایی که می‌توانند در پیشگیری از معیوبی LCD آیفون و دیگر موبایل ها اثرگذار باشند. در برگیرنده نکات زیر خواهند شد:

 

 • تهیه گلس و محافظ صفحه مقاوم : 

گلس LCD   یک صفحه  پلاستیکی با قطر کم است. با گذاشتن آن بر روی نمایشگر موبایل از ایجاد خط و خش بر روی آن جلوگیری می‌شود. بهره بردن از گلس می‌تواند در پیشگیری از معیوبی LCD موبایل موثر باشد. زیرا در بعضی مواقع این گلس بخشی از شدت ضربه‌ا ی وارد بر موبایل را کم می‌کند .

همکاران قطعات موبایل اصفهان که در زمینه لوازم جانبی فعالنیت دارند . گلس هایی با کیفیت بالا در اختیار مشتریان قرار میدهند .

 • بهره بردن از گارد محافظ موبایل:

محافظ های گوناگونی که صرفا به آن ها محافظ های ژله‌ای می گویند . هم در پیشگیری از صدمه دیدن LCD آیفون و دیگر موبایل ها تاثیرگذار است. این محافظ ها در شرایطی که موبایل از دستان شما سقوط کرده و نیرویی بر آن وارد شود. قسمتی از نیروی واردشده را گرفته و خنثی میکند و دلیلی بر کم شدن میزان نیروی مخربی می شود .که به ال سی دی گوشی وارد میشود. به همین ترتیب بهره بردن از محافظ هم می‌تواند در پیشگیری از صدمه دیدن LCD  موبایل ها مفید واقع شود.

شکل 3

اخبارو مجلات

شکل 3

مراقبت در نگهداری گوشی موبایل :

قطعا به دید فروش قطعات موبایل اصفهان تاثیر گذار ترین علتی که با آن می‌توانید .از صدمه دیدن LCD  موبایل خود را به کمترین حالت برسانید. مقوله نگهداری از موبایلتان است. تلاش کنید در هر زمان مواظب گوشی خود باشید. و از ضربه خوردن یا فشار های بد به آن پیشگیری نمایید. هیچگاه در مکان های شلوغ موبایل خود را در دست نگیرید. زیرا شاید موبایل از دست شما به زمین بخورد. تردید نکنید در این موقع گوشی صدمه خواهد دید و موبایل شما معیوب می شود.

 

با دست خیس سراغ گوشی نروید!:

 بی شک همه ما می‌دانیم که نباید از موبایل ها در مکان های مرطوب مثل استخر، حمام و … استفاده کرد . ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتی با انگشت یا دست مرطوب هم با موبایل کار نکنید. در بسیاری از اوقات امکان دارد . ورود آب به داخل موبایل ایجاد خلل در عملکرد LCD  و TOUCH  موبایل های آیفون یا حتی دیگر گوشی ها شود. پس توجه کنید این مقوله می‌تواند یکی دیگر از کارهای موثر در پیگیری از خرابی تاچ ال سی دی آیفون و دیگر موبایل ها باشد.

گزینه های بالا مهم ترین نکاتی هستند که از نظر قطعات موبایل اصفهان با رعایت آن ها می‌توانید درصد زیادی از معیوبی ال سی دی پیشگیری کنید. اما نکات صدمه دیدن ال سی دی موبایل شامل چه چیزهایی می‌شود؟

 

شایان ذکر است فروشگاه قطعات موبایل رضایی یکی از مراکز فروش قطعات موبایل در اصفهان و تمامی نقاط کشور میباشد .

برای مشاهده محصولات ما کلیک کنید .

علائم خرابی LCD آیفون و گوشی های اندرویدی | فروش قطعات موبایل اصفهان

علائم گوناگونی می‌توانند از معیوبی تاچ ال سی دی موبایل شما خبر می دهد. کلا توجه کنید که تاچ ال سی دی موبایل به شکلی است. که اگر صدمه ببیند یا ایرادی در کارکرد آن ایجاد شود، فرد خیلی سریع متوجه آن میشود. زیرا در کار تمامی ارتباط شخص با موبایل از طریق نمایشگر آن صورت میگیرد . و کمترین مشکل در این پروسه شناسایی میشود. نکات زیر مهم ترین علائم خراب شدن LCD موبایل ها خواهند بود:

ایجاد ترک روی نمایشگر:

قطعا هنگامی که روی نمایشگر موبایل شکستگی ایجاد می شود . تاچ یا ال سی دی دچار ایراد شده و احتیاج به تعمیر دارد. در اینجا قضیه مقداری پیچیده می‌شود و امکان دارد به دو شیوه تعمیر ال سی دی موبایل حل شود. اگر TOUCH و LCD آیفون در این موقعیت صدمه ببینند حتما نیاز به تعویض کلی TOUCH و LCD  می‌شود .همچنین  در قطعات موبایل اصفهان اگر این دو قطعه بدون مشکل باشند و تنها گلس روی ال سی دی صدمه ببیند. ایراد با تعویض گلس درست خواهد شد.

شکل 4

اخبارو مجلات

شکل 4

 

عمل نکردن تاچ:

عمل نکردن تاچ موبایل یا ایجاد خلل و مشکل در کارکرد TOUCH یکی از مهم ترین علائم خرابی LCD موبایل است. البته جهت اینکه اسوده خاطر شوید در این موقعیت ایراد ایجاد شده با گیر های نرم افزاری ربطی ندارد. ما به عنوان مرکز فروش قطعات موبایل اصفهان و کشور پیشنهاد می‌کنیم یک بار ریست فکتوری یا فلش کنید. اگر ایراد باز هم برپا بود. حتما تاچ یا دیجیتایزر ایرادی دارد که به زودی مجبور به تعویض کلی touch  و LCD هستید.

روشن نشدن نمایشگر:

روشن نشدن نمایشگر موبایل  همیشه مستقیما دلیلی متکی بر خراب شدن TOUCH و LCD  نخواهد بود. در بعضی مواقع  می‌تواند ناشی از ایجاد مشکل در کارکرد تجهیزات برد و مدار پاور و شارژ، باتری باشد. اما در بسیاری اوقات ،روشن نشدن نمایشگر ناشی از سوختن LCD موبایل بوده . در این موقعیت فرد نیاز به تعویض کلی TOUCH و LCD می‌شود.

تیره شدن قسمتی از نمایشگر:| قطعات موبایل اصفهان

 تیره شدن قسمتی از نمایشگر نشان می‌دهد که این قسمت از LCD موبایل سوخته شده . همچنین نمیشود محتوای مورد نیاز را نمایش دهد. در اینگونه مواقع هم تنها تعویض کلی TOUCH و LCD خواهد بود. پس تیره شدن نمایشگر را هم  یکی از نشانه های معیوبی LCD موبایل به ذهن بسپارید.

 

چشمک زدن نمایشگر :

چشمک  زدن نمایشگر معمولا در LCD موبایل های سامسونگ رخ می‌دهد. اما در موبایل های اپل هم این ایراد مشاهده شده است. چشمک زدن نمایشگر  ممکن است در کارکرد و استفاده شما از موبایل خلالی ایجاد نکند. اما یکی از اصلی ترین نشانه های خراب شدن  LCD در قطعات موبایل اصفهان خواهد بود. زمانی که این مشکل در نمایشگر موبایل رخ می‌دهد انکان دارد هر موقع LCD آن بسوزد. پس این مورد را یکی دیگر از علامت های خراب بودن LCD موبایل در نظر بگیرید.

شکل 5

اخبارو مجلات

شکل 5

ایجاد هاله یا خط های رنگی روی نمایشگر:

 این ایراد هم در موبایل های کمپانی SAMSUNG بسیار مرسوم است. با  ایجاد این پدیده روی نمایشگر موبایل هاله های رنگارنگ یا خط های رنگی ایجاد می‌شود. که اصلا درست شدنی نیستند!. تنها راهی که در این مواقع برای رفع هاله یا خط های رنگی گفته شده مقابلتان قرار می‌گیرد. ارتباط به تعویض کلی touch  و  lcd می‌شود.

 

کارکرد بد تاچ:  | قطعات موبایل رضایی (SHR.IR)

اگر touch موبایل کارایی درستی ندارد و فرمان های لمسی شما را صحیح اجرا نمی‌کند .حتما  لایه مرتبط به حسگر فشار touch و lcd  خراب شده. و به طور صحیح نمی‌تواند مکان لمس شما را شناسایی کند. برای همین این مورد هم از دیگر علائم معیوبی lcd موبایل است که متاسفانه این مورد در فروش قطعات موبایل اصفهان  فقط با تعویض کامل تاچ ال سی دی گوشی قابل رفع خواهد بود.

هزینه تعویض LCD  و TOUCH آیفون و موبایل های دیگر چه مقدار است؟

میزان قیمتی که باید برای تعمیر یا تعویض  LCD و TOUCH موبایل پرداخت کنید. به مدل موبایل و کیفیت نمایشگر آن وابسطه  دارد. برای نمونه موبایل های جدیدتر که نمایشگرهای های با کیفیت تر و بزرگتر بهره میبرند .

 قطعا در همکاران ما در قطعات موبایل اصفهان برای تعمیر LCD  نیاز به صرف هزینه زیادی هم هستند .چون باید ورژنی از LCD و TOUCH اورجینال آن ها در موبایل شما جای گردد .که هزینه این TOUCH LCD اورجینال خیلی زیادست. باید بدانید TOUCH LCD موبایل های مدرن،  گران ترین قطعه‌ای است که در آن ها استفاده می شود.

 هرچقدر با یزرگتر و با کیفیت تر باشد، هزینه ساخت موبایل برای کمپانی سازنده هم بیشتر می‌شود. به همین علت است که بعضی کمپانی های سازنده موبایل در موبایل های پایین رده خود. برای کمتر شدن هزینه های ساخت موبایل و هزینه پایانی آن از LCD های ضعیفتر TFT استفاده می‌کنند.

برای همین قیمت تعمیر LCD موبایل های پرچم دار بالاست .و اگر TOUCH و LCD موبایل شما احتیاج به عوض شدن دارد. باید خود را برای پرداخت قیمت تقریبا بالا آماده کنید. البته این ویژگی وجود دارد که شما با نصب TOUCH و LCD  کپی  تا مقداری هزینه های تعمیرات ال سی دی موبایل را کمتر کنید.

شکل 6

اخبارو مجلات

شکل 6

تفاوت ال سی دی کپی و اصلی : | فروش قطعات موبایل اصفهان

 اما LCD  غیر اصلی هیچگاه کیفیت نزدیکی با LCD اورجینال  را ندارد. اما در بعضی مواقع ویژه می‌توان با انجام تعمیرات گوناگونی قیمت تعمیر TOUCH و LCD  موبایل ها را کم کرد و از کیفیت تعمیرات هم نکاست! این شروط ویژه مرتبط به وقتی می‌شود که تنها گلس روی LCD موبایل شکسته باشد.

اگر بخاطر ضربه‌ای که به گوشی شما اعمال شده فقط گلس روی LCD آن شکسته و TOUCH و LCD موبایل بدون ایرادی کار می‌کنند، میشود با بهره گیری از این روش تعمیر و صرف پول مشکل ایجاد شده و شکستگی های روی صفحه موبایل خود را درست کنید.

وقتی که بشود به جای ، جای گذاری کلی TOUCH و LCD ایراد به ایحاد شده. را با تعویض گلس روی آن برطرف کرد هزینه تعمیرات دستگاه به شدت کاهش پیدا می‌کند. توجه کنید که برای انجام دادن این کار حتما باید TOUCH و LCD گوشی به غیر از شکنندگی های روی نمایشگر موبایل سالم باشند.

تعویض گلس LCD بواسطه هر متخصص تعمیراتی انجام پذیر نیست .  زیرا برای انجام این کار باید از تجهیزات ویژه ای بهره گیری شود. فروشگاه قطعات موبایل رضایی(shr.ir) امکان تعویض گلس و کلیه خدمات تعمیرات را بصورت آنلاین برای شما فراهم نموده.

برای نثبت سفارش خود فرم مربوط به تعمیرات سایت فروشگاه قطعات موبایل رضایی (SHR.IR) را تکمیل کنید .

بیمه موبایل و تعمیر LCD بدون هیچگونه پرداختی !| قطعات موبایل اصفهان

راه دیگری هم وجود دارد که با بهره بردن از آن .می‌توانید تمام دلشوره های خود برای معیوبی موبایل را از بین ببرید! . در این روش شما از بیمه گوشی استفاده میکنید . بیمه گوشی توافقی است. که بین شما و یک کمپانی بیمه گذار تعریف میشود .

 بدین شکل کمپانی بیمه گذار مسئول می‌شود قیمت تعمیر موبایل را در زمان خراب شدن LCD و TOUCH و قطعات دیگر آن بپردازد. توجه کنید که بیمه موبایل به طور کلی با گارانتی متفاوت است .

شکل 7

اخبارو مجلات

شکل 7

 

تعمیر ال سی دی آیفون با بهترین هزینه| فروش قطعات موبایل اصفهان

اما چنانچه به هر دلیلی احتیاج به تعمیر TOUCH و LCD گوشی خود دارید.  و موبایل شما فاقد گارانتی و بیمه است یا به هر علت امکان استفاده از قوانین گارانتی و بیمه را ندارید. پیشنهاد می‌کنیم انجام تعمیرات تلفن همراه خود را  به فروشگاه قطعات موبایل رضایی (SHR.IR) بسپارید. متخصصین مجموعه ما (قطعات موبایل اصفهان )با استفاده از جدیدترین وسایل و متدهای تعمیراتی، تعمیرات مورد ننیاز را روی گوشی شما اجرا میکند.

 و به همین شکل بهترین نتیجه را برای شما براورده میکند. در این مجموعه تجهیزات و لوازم مورد نیاز برای تعویض گلس LCD موبایل های متنوع موجود است . برای همین اگر مشکل گوشی با تعویض گلس قابل حل شدن باشد.این نکته به شما اطلاع رسانی می‌شود. بدین شکل هزینه های تعمیرات موبایل در اصفهان برای شما کمتر میشود.

برای ثبت سفارش تعمیرات انواع گوشی های خود در مرکز فروش قطعات موبایل اصفهان و کشور   )فروشگاه قطعات موبایل رضایی ) کافیست با شماره03132290002 تماس گرفته یا با مراجعه به صفحه تعمیرات موبایل در سایت فروشگاه قطعات موبایل رضایی درخواست خود را به شکل آنلاین به ثبت برسانید.

 

Faq & question

مهم ترین علت شکستن تاچ و ال سی دی  چیست ؟

وارد شدن ضربه شدید

تفاوت ال سی دی اورجینال با ال سی دی کپی چیست ؟

کیفیت تصویر متفاوت

 

اخبارو مجلات

فروش قطعات موبایل اصفهان | تجهیزات تعمیرات موبایل

title Mobile repair accessories
departman Rezaei mobile parts store
by Sir lotfi
time 15 min
counter 1280

 

#1لوازم تعمیرات موبایل موبایل رضایی (SHR.IR)

#2خرید لوازم تعمیرات موبایل

#3وسایل مورد نیاز برای تعمیر سخت افزار تعمیر موبایل

#4لوپ

#5هویه هوای گرم (هیتر، بلوور)

#6منبع تغذیه  DC

#7مالتی متر

#8هویه SMD دابل

#9هویه قلمی

در این مجله از فروش قطعات موبایل اصفهان قصد داریم به تجهیزات مورد نیاز برای شروع کار در عرصه تعمیرات موبایل بپردازیم .

پس در ادامه با ما همراه باشید .

#1لوازم تعمیرات موبایل | فروش قطعات موبایل اصفهان | قطعات موبایل اصفهان | فروشگاه قطعات موبایل رضایی (SHR.IR)

 

ابتدا از آن که نیاز باشد در مورد تجهیزات مورد احتیاج برای تعمیر گوشی حرف بزنیم .باید از خودمان یک پرسشی داشته باشیم.

شما آیا میخواهید تعمیرکار نرم افزار گوشی باشید  یا متخصص سخت افزار گوشی؟

شاید با خود بگویید هر دو مورد .

اما این حرف صحیح نیست، زیرا که اگر هدفتان یادگیری بصورت تخصصی و وارد شدن به بازار موبایل است. یکی از این 2 راه را برگزینید.

نرم افزار یا سخت افزار؟

 

#2خرید لوازم تعمیرات موبایل | فروشگاه قطعات موبایل رضایی (SHR.IR)

اگر به شکل حرفه ای در زمینه تعمیرات تلفن همراه وارد شوید. باید مطلع باشید که متخصصان سخت افزار گوشی ، قطعا ریسک کاری بیشتری دارند. در مقایسه با متخصصان نرم افزار گوشی . همچنین صد البته باید متوجه بود که اکثرا متخصصان تعمیرات سخت افزار، از درآمد زیاد تری برخوردار هستند.

به هر حال از نظر فروش قطعات موبایل اصفهان هر دو تعمیر کاران. سخت افزار و نرم افزار گوشی با ریسک هایی مواجه هستند. اما سود آن ها با در نظر گرفتن تجربه و سابقه ای که دارند مختلف است.

شما باید با درنظر داشتن تمایلی که دارید یکی از این دو شغل را برگزینید.

برای یادگرفتن نرم افزار گوشی، باید کمی اطلاعات از زبان و کامپیوتر داشته باشید .

اخبارو مجلات

شکل 1

 

نکته مهم این است که در زمینه نرم افزار اطلاعات بسیار زود به روزجدید میشود. حداقل هر روز باید بین 2 تا 5 ساعت در فضای مجازی اطلاعات خود را به جدید کنید تا بتوانید یک نرم افزار کار خبره در زمینه تعمیرات گوشی باشید.

طبق مشاهدات قطعات موبایل اصفهان شما بدون دارا بودن تجهیزات خاصی، میتوانید تقریبا 60 تا % 70 ایرادات نرم افزاری موبایل، فبلت یا تبلت ها را برطرف کنید. فقط با دارا بودن یه لپ تاپ یا PC، تعدادی کابل برای وصل کردن به موبایل و داشتن اینترنت پرسرعت.

اما در قسمت سخت افزار گوشی، تغییرات به سرعت نرم افزارگوشی جدید نمیشود.

همچنین لازم ندارید، تایم زیادی را به کسب اطلاعات در فضای مجازی بپردازید و بیشتر میبایست در بازار فروش قطعات موبایل اصفهان دنبال قطعات، (مانند کانکتور هندزفری فلان موبایل) بگردید و …

سخت افزار بر عکس نرم افزار، احتیاج به وسایل متعددی دارد و قطعا با هیچ گونه سرمایه ای نمیشود وارد کار شد . اما نرم افزار این گونه نیست.

حال بررسی خواهیم کرد :

#3وسایل مورد نیاز برای تعمیر سخت افزار تعمیر موبایل

 #4لوپ

 

در دید ابتدایی، لوپ تشابه میکروسکوپ دارد و شاید لوپ را با میکروسکوپ، تشخیص ندهید.

لوپ یکی از اصلی ترین لوازم در تعمیرات گوشی می باشد و به ما یاری میکند. تا برد موبایل را با بزرگنمایی زیادی ببینیم.

در قطعات موبایل اصفهان لوپ ها در دسته دیجیتال و آنالوگ موجود هستند.

ترجیح میدهیم از خرید لوپ های دیجیتال خودداری کنید چون که بیشتر آن ها  delay دارند.

همین امر دلیل میشود که شما نتوانید به درستی از loop استفاده کنید. در بازار فروش قطعات موبایل اصفهان برند yaxun معتبر است و در انواع مدل ها، مانند  AK12، AK21، AK17 و AK10 موجود میباشد.

شاید لوپ های Yaxun AK21 یا AK10 و AK12 انتخاب های مناسبی، برای خرید شما نباشند.

اخبارو مجلات

شکل 2

 

 #5هویه هوای گرم (هیتر، بلوور) | قطعات موبایل اصفهان

این وسیله به هویه ی هوای گرم و یا هیتر معروف است.

چگونگی کارکرد این وسیله به این گونه است. که یک فن در دسته و یا داخل خود هیتر جا گرفته و ایجاد باد میکند.

در بخش دسته ی هیتر، یک المنت جای دارد و باد سرد را به باد گرم مبدل میکند.

شدت و دما باد، قابل کنترل است. زمان خرید هیتر، به چند سَری درشت و ریزنیاز است.

تا با توجه با کارایی آن، سَری های مناسب را برای دستگاه انتخاب کنیم.

نمونه هایی مانند کوییک 700 و یا yaxun 702 برای خرید موارد بدی نیستند.

اما باید اظهار کرد نمونه های دیگری هم در بازار ایران موجود هستند.

دمای کارکرد این هیترها از 100 تا 480 درجه سانتی گراد است . اما در برخی از مدل ها تا 800 درجه سانتی گراد تنظیم می شود.

در هنگام خرید از فروش قطعات موبایل اصفهان در کنار برخی از هیترها ، هویه نیز به فروش میرسد. یعنی یک هیترهم هیتر است و هم هویه اما برخی از مدلها فقط هیتر هستند و دارای هویه  نمیباشند.

سری گرم کننده ها قابلیت تعویض دارند و باید برای برداشتن قطعه مانند IC از سری هیتر در ابعادIC استفاده کرد. طبق تجربه قطعات موبایل اصفهان مقدار شتاب باد دستگاه و دما برای جداکردن قطعات گوناگون روی برد گوشی تفاوت دارد و این عمل کاملا کسبی است.

کاربرد این وسیله در تعمیرات گوشی بسیار فراوان است. از برداشتن تاچ تا تعویض سوکت ، کانکتور شارژ و انواع دیگر کانکتور ها. برداشتن آی سی های معیوب و قطعات دیگر.

با نداشتن گرم کننده در تعمیرات موبایل کارتان دشوار میشود.

اخبارو مجلات

شکل 3

 

 #6منبع تغذیه | DCفروش قطعات موبایل اصفهان

منبع تغذیه DC در اصل مانند باطری کارمیکند.

برای شارژ کردن باطری گوشی ، آزمایش جریان کشی موبایل های خاموش، آب دیده و … مورد استفاده قرار میگیرد.

منبع تغذیه در نوع های دیجیتال وآنالوگ در بازار هستند.

ترجیح میدهیم منبع تغذیه ی دیجیتال خریداری کنیم. هرچقدر دقت و توان منبع تغذیه بالاتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر است.

فروشگاه قطعات موبایل رضایی (SHR.IR) عرضه کننده انواع قطعات موبایل در کشور میباشد .

 

اگر قصد دارید فقط در زمینه ی تعمیر موبایل کار کنید، یک منبع تغذیه 15 ولت 2A  کار شما را انجام میدهد. اما اگر تصمیم دارید بعد ها وارد دیگر مشاغلی  که با برق سروکار دارد دارند، بهتر است از منبع تغذیه V 30 ,  5 A و یا حتی از منبع تغذیه 40  5 آمپر یا حتی بیشتر بهره ببرید.

 

 #7مالتی متر | قطعات موبایل اصفهان

 

نام این وسیله مالتی متر است اما در بازار فروش قطعات موبایل اصفهان به اسم های اهم متر و مولتی متر نیز شناخته می شود.

برای کار تعمیرات موبایل ، احتیاج به یک مولتی متر مجهز ندارید و با مالتی متر های تقریبا عادی هم کار هایتان انجام میشود.

این دستگاه برای آزمایش راه های گوشی، آزمایش قطعه ها، سنجش ولتاژ باطری و بعضی از قطعات روی گوشی کاربرد دارد.

مولتی متر ها در نوع های دیجیتال و آنالوگ در بازار موجودند. ما در مجله قطعات موبایل اصفهان ترجیح میدهیم از خریدن مالتی متر های آنالوگ جلوگیری کنید.

مالتی متر های دیجیتال نیز به دو گروه auto range و manual range، دسته بندی میشوند. که باز هم auto range مورد بهتری است.

مولتی متر هایی همانند  victor VC97 و یا دک 330 موارد خوبی هستند.

اما دیگر برند ها هم کیفیت مناسبی دارند.

اخبارو مجلات

شکل 4

 #8هویه SMD دابل

 

از هویه سی ام دی دابل در تعمیر گوشی برای جداکردن قطعه هایی مانند خازن، سلف و دیود، مقاومت استفاده میشود. نحوه ی کارکردن هویه ی SMD دقیقا مشابه دو هویه ی قلمی است.

 

 #9هویه قلمی | فروش قطعات موبایل اصفهان

قطعا  تا حالا  با هویه قلمی کار کرده اید و احتیاجی به شرح نیست. اما توجه کنید که در تعمیرات گوشی از 2 نوع هویه قلمی بهره میبریم.

یکی هویه های قلمی عادی و دیگری هویه های قلمی قابل کنترل است (SMD).

هویه های قلمی قابل کنترل و برای کارهای با دقتی مانند، لحیم کردن پایه ها و قطعه های ریز و هویه عادی برای لحیم کردن پایه هایی سوکت شارژ و … کارکرد دارد.

 

احتمالا به پایه ی هویه اعتنایی نکنید. اما اگر از پایه ی خوب استفاده نکنید، به سرعت سر هویه میشکند.

فروشگاه قطعات موبایل رضایی (SHR.IR) یکی از برترین مراکز قطعات موبایل اصفهان و سراسر کشور میباشد . همچنین شما با مراجعه به سایت فروشگاه رضایی میتوانید محصولات خود را خرید کنید.

Faq & question

قیمت انواع هیتر ؟

قیمت هیترهای موجود در بازار به مدل های آن بستگی دارد.

قیمت انواع لوپ ؟

قیمت هیترهای موجود در بازار به دیجیتال یا آنالوگ بودن آن بستگی دارد.

مدت زمان یادگیری تعمیرات موبایل ؟

این مورد به بسیاری از موارد بستگی دارد اما 6 ماه حد وسط این دوره است .

 

 

 

اخبارو مجلات

نقد و بررسی آیفون12 pro max  | فروش قطعات موبایل اصفهان

Title Reviw iphone 12 pro max
departman Rezaei mobile parts store
Sir Lotfi BY
13MIN TIME
counter 1350

 

نقد و بررسی آیفون12 pro max  

نمایشگر صفحه ؛ همچنان 60 هرتزی است .

نرم افزار و نسخه جدید ios  

دوربین و عکس برداری

حسگر جدید اپل چیست ؟

کلام آخر؛ رباینده دل و دیده و جیب

گرایش های کمپانی اپل

نقد و بررسی آیفون12 pro max  | فروش قطعات موبایل اصفهان | قطعات موبایل اصفهان | فروشگاه قطعات موبایل رضایی (shr)

در این مقاله از فروش قطعات موبایل اصفهان قصد داریم . به نقد و بررسی اخرین سری ایفون ها یعنی ایفون 12 پرو مکس بپردازیم . پس با ما در ادامه همراه باشید .

نمایشگر صفحه ؛ همچنان 60 هرتزی است .

 

بهره بردن از نمایشگر پرو موشن  با ظرفیت  آپدیت hz120  در حد شایعه بود !. علت درست نبودن این حرف هم شاید وجود تکنولوژی ارتباطی 5Gو ویژگی پیدا کردن ایراد استفاده باطری بوده است. Apple کماکان از نمایشگرهای Super Retina XDR OLED برای 12 پرو مکس بهره برده است. که ویژگی بدی ندارد اما از ظرفیت آپدیت  120HZ هم در آن نشانه ای نیست. در بررسی فروش قطعات موبایل اصفهان نمایشگر کاملا فلت است و حتی از انحنا 2.5بعدی هم در آن اثری نیست.

که البته موبایل را قشنگ تر کرده است. اگر همه خصوصیات نمایشگر را هم در نظر نگیریم. باید به بریدگی  یا همان ناچ معروف Apple هم توجه کنیم. که کماکان روی موبایل نمایان است تا دوربین خویش گرا و حسگر شناسایی صورت را در خود قرار دهد . iphone های جدید در زمانی به جهان ارائه شدند که ویروس کرونا جهان را فرا گرفته است . برای همین خیلی از یوزرها از عدم تشخیص صورتشان به واسطه ماسک جدید رضایت ندارند .

نرم افزار و نسخه جدید ios  | قطعات موبایل اصفهان

 

Iphone های تازه با سیستم‌عامل تازه ای او اس 14 به بازار عرضه شدند. بصورت مختصر در این ورژن از سیستم‌عامل  ای او اس ، نمایه ها در صفحه اصلی (Home Screen) هم دیده می‌شوند.فروگاه اپ با صورت و چهره تازه اش خیلی کاربر پشند شده . و پیام ها و نقشه هم دستگیر بهبود هایی بوده اند . البته اپدیت های دیگری هم مانند کوچک‌تر شدن نوار خبر و تماس مشاهده می‌شود .که درتمام فرایند کار با موبایل را راحت ترنموده است.

اخبارو مجلات

بهره گیری از حسگر لیدار (LiDAR) در موبایل که با نام رادار لیزری هم شنیده می‌شود. این فناوری تکنولوژی است که تنها از پس کمپانی مانند Apple برمی‎‌آید. حسگر لیدار می تواند فاصله را با بهره بردن از تابش نور شناسایی کند. طبق مشاهدات قطعات موبایل اصفهان از همین راه، iphone 12 pro max می‌تواند عکس های 3D از جسم ها را در موبایل جان دهد.

تصور کنید که می‌خواهید ببنید قابی که با تیتر پیشنهاد شگفت‌انگیز در فروشگاه قطعات موبایل رضایی (SHR) وجود دارد با جو اتاق شما یکی هست یا خیر ؟. LIDAR میتواند این کار را برای شما به ارمغان بیاورد. اندازه گرفتن بی نقص محیط و بهره بردن از گیم های VR هم از دیگر خصوصیاتی هستند که با بهره بردن از LIDAR قابل استفاده هستند.

دوربین و عکس برداری | فروش قطعات موبایل اصفهان

 

همان پنل های دوربین که درPRO IPHONE 11 , 12 جای داشت در قاب پشتی همزادش هم مشاهده می‌شود. با این فرق که سخت‌افزار مقداری متفاوت است. در اصل بهتر شدن سخت‌افزاری در دوربین‌های سری جدید IPHONE، تنها در PRO MAX  مشاهده می‌شود. البته دوربین‌های با کیفیت کماکان از حسگر LIDAR بهره میبرند تا تمرکز خودکار سریع و دقیقی دارا باشند. و شکل پرتره بسیار عالی را به‌ ارمغان می آورند.

از طرفی دیگر، حسگر شناسایی صورت هم به همین علت به دوربین خویش گرا کمک می‌کند. حسگر تازه که جانشین حسگر IPHONE 11 PRO شده است. تقریبا 46% بزرگ‌تر است و در شرایط نوری بسیار ضعیف ، عکس هایی شفاف و عاری از هر لرزشی می‌گیرد.

فروشگاه قطعات موبایل رضایی یکی از برترین مراکز فروش قطعات مموبایل اصفهان و کشور میباشد . به زودی قطعات گوشی ایفون 12 پرو مکس در فروشگاه قطعات موبایل رضایی(shr) عرضه میشود .

اخبارو مجلات

شکل 2

حسگر جدید اپل چیست و چگونه کار می کند؟ | قطعات موبایل اصفهان

در این موبایل تازه حسگری موجود است که Apple از آن به اسم sensor-shift stabilization یاد می برد. حضور این سنسور به این شکل است. که در عوض اینکه موبایل حسگر جدایی برای جلوگیری از لرزش داشته باشد. خود حسگر بدون لرزش است. این تکنولوژی نو ، اصل محیط بیشتری را به حسگر می‌دهد تا حسگر درون فرم جابجا شود و به همین صورت ثبات خیلی بیشتری دارد . این تکنولوژی این امکان را می دهد .

که حسگر دوربین مکس، در هر ثانیه قدر باشد نزدیک به 5000 تغییر شکل را به ارمغان بیاورد . تکنولوژی sensor-shift stabilization دلیل می‌شود در موقع فیلم گرفتن، علاوه بر مانعی برای لرزش در محورهای X و Y، چرخش دوربین هم ثابت بماند.

دیگر کارایی های دوربین پرو مکس :

به کمک دوحسگر دوربین پشتی، میتوانید فریم تصویر را مشاهده و چیزی که در بیرون از آن جای میگیرد را هم ببینید. طبق مطالعات فروشگاه قطعات موبایل اصفهان پردازنه تازه اپل خصوصیاتی مانند HDR 3، Deep Fusion و حالت NIGHT خارق العاده عالی را قدر ساخته است. تکنولوژِی HDR 3 ورژن اسمارت همان HDR است که به عکسها عمق می‌دهدتا خروجی بهتری داشته باشد. حالت NIGHT، به شکل اتوماتیک فعال می‌شود.

و با بالارفتن زمان Exposure، عکسهایی بسیار واضح و شفاف را در سیاهی شب می‌گیرد. در آخر موقعی که نور عالی نیست (مانند داخل اتاق) مود دیپ فیوژن فعال می‌شود. تا قبل از اینکه دکمه عکس گرفتن را لمس کنید 4 فرم عکس بگیرد و بعد از آن هم 4 فرم دیگر را تولید کند .

اخبارو مجلات

شکل 3

تا تکنولوژی یادگیری ماشینی با حذف فرم های بی‌کیفیت عکس نهایی خوبی را به یوزر به ارمغان میاورد. حسگر TELEPHOTO مکس نو در تجربه کاری قطعات موبایل اصفهان میتواند زوم 2.5X را برای صاحبان خود ایجاد کند. پکیج این سخت‌افزار جدید، در عین وسوسه انگیز بودن بسیار جالب است. و در اصل حس کاربری کار با دوربین‌های حرفه‌ای را خیلی به موبایل نزدیک کرده.

صحبت آخر و جکع بندی | فروش قطعات موبایل اصفهان

موبایل ایفون 12 پرو مکس بدون تردید بهترین IPHONE است که تا سال 2020 ، به بازارعرضه شده است. MAX 12 بزرگ‌ترین نمایشگر IPHONE را دارد. کافیست همه این موارد را درکنار دیزاین قدیمی و مواد اولیه عالی قرار دهید .تا با موبایلی خوش استایل و قطعا پرطرفدار (با توجه به قیمت بالا) مواجه شوید. اگر سایز زیاد این موبایل برای شما مزاحمتی ایجاد میکند. قطعا به ایفون 12 پرو فکر کنید که در اصل همین نسخه از گوشی اما  در ابعاد کمتر.

شایان ذکر است در ورژن پرو لنز بزرگ‌تر و زوم بیشتر دیده نمیشود .اما خیلی سخت است که تصاویر ثبت شده با دو موبایل را در نور عالی از هم تشخیص داد. اگر ابعاد را هم  معیار قرار دهیم ، دشوار است از رقیب اندرویدی معروف یعنی همان گلگسی نوت 20 الترا در امان باشیم .

رقیب ایفون 12 پرو مکس کیست ؟ | قطعات موبایل اصفهان | فروشگاه قطعات موبایل رضایی (shr)

NOTE 20 ULTRA، با رزولوشن تصویر زیادتر و امکان 5X ZOOM در کنار قلم اسمارت و فوق العاده ، رقیبی قوی است. اما همچنان سنسور لایکا و تکنولوژی لرزشگیر تازه Apple ویژگی های خود را دارند. کما اینکه MAX جدید نقاط ضعف خودش را دارد.

اخبارو مجلات

شکل 4

نبود آپدیت های جدی نسبت به ورژن قبلی، نبود ظرفیت آپدیت بالا، نبود شارژر و هدفون و نبود Finger print در دوره ای که کاربران مجبور به کارگیری ماسک هستند.  همچنین می‌توانند عللی برای نخریدن این گوشی تازه apple باشند. پس اگر iphone  قدیمی دارید و قصد آپدیت موبایلتان را دارید . قطعا به خرید این موبایل فکر کنید. اما اگر ایفون 11 پرو یا پرو مکس دارید، شاید  با خرید 12 max با ویژگی های جدید ویژه ای مواجه نشوید .

گرایش های کمپانی اپل | فروش قطعات موبایل اصفهان

 

بدون شک Apple کمپانی نیست که با گرایش‌های مد روز جابجا شود و تمایل دارد روی ساخت موبایل های متفاوت فوکوس کند. شاید اگر هر کمپانی دیگری شارژر را از باکس گوشی حذف می‌کرد با سیل زیادی از ناخوشایندی ها مواجه می‌شد. اما از دیده قطعات موبایل اصفهان قصه Apple، قصه جدایست . این کمپانی با ایجاد موبایل هایی باکیفیت و خوش استایل ، به همراه تکنولوژِی جذاب روح  و حتی جیب کاربرانش را برده است. موبایل پرو مکس جدید هم همین داستان را دارد.

شما دوستان عزیز میتوانید برای خرید محصولات خود به سایت قطعات موبایل رضایی (Shr)که در زمینه پخش قطعات موبایل اصفهان فعالیت دارد . به آدرس  www.shr.ir مراجعه نمایید

اخبارو مجلات

Title Help buying a charging cable
Departman Rezaei mobile parts store
By Sir Lotfi
Time 20 min
counter 1775

 

راهنمای خرید کابل شارژ مناسب | فروش قطعات موبایل اصفهان | قطعات موبایل اصفهان | فروشگاه رضایی

1# چه نوع سیم شارژی بخریم ؟ 

2# اهمیت توجه در جزِئیات هنگام خرید کابل شارژ؟

3# انواع سیم شارژر رایج برای موبایل های سامسونگ، آیفون

#5 پیدایش کابل تایپ سی و عرضه در بازار :

6# راهنمای تهیه سیم شارژر گوشی موبایل

حال به چند نکته اشاره خواهیم کرد :

8# ویژگی های جانبی و اضافی سیم شارژر ها

در این مجله فروش قطعات موبایل اصفهان قصد داریم بهترین نکات و ویژگی های کابل شارژ مناسب را بررسی کنیم . با ما همراه باشید :

راهنمای خرید کابل شارژ مناسب | فروش قطعات موبایل اصفهان | قطعات موبایل اصفهان | فروشگاه رضایی (shr )

 

1# چه نوع سیم شارژی بخریم ؟

 

در زمینه قطعات موبایل اصفهان سیم شارژر یکی از لوازم جانبی اصلی موبایل است. همه‌ی ما برای شارژ کردن تلفن خود  به سیم شارژ احتیاج داریم. بهره بردن از یک کابل شارژ اصلی و مرغوب سود هایی دارد . علاوه بر اینکه باطری موبایل خود را با کیفیت و سرعت بیشتری شارژ می‌کند . در ضمن سلامتی باطری هم در نير گرفته میشود . سیم شارژ نامرغوب در زمان کوتاهی به باطری ضرر میرساند . حتی امکان دارد دلیل  تورم کردن باطری موبایل و یا ایرادات دیگری شود. داغ شدن موبایل یکی دیگر از ایراداتی است که بخاطر استفاده از سیم  نا مرغوب با آن مواجه می‌شویم.

در نتیجه انتخاب و خرید سیم شارژ مناسب و مرغوب مهم ترین عامل حائز اهمیت است.قرار دارد اگر نمیخواهید موبایلتان با ایراداتی از این قبیل روبرو شود. باید مرغوب ترین سیم را برای گوشیتان بخرید . بهتر است نخست با نشانه های عالی ترین کابل شارژر موبایل سامسونگ، آیفون و سایر موبایل آشنا شوید. در اینجا راهنمای خریدن بهترین سیم شارژ گوشی را خواهید خواند و می‌توانید بهترین گزینه را برای موبایلتان خریداری کنید.

شایان ذکر است مجموعه ما که در زمینه فروش قطعات موبایل اصفهان فعالیت دارد . به دلیل داشتن ارتباط زیاد با همکاران در زمینه لوازم جانبی موبایل میتوانیم اطلاعات مفیدی به شما ارائه دهیم .

اخبارو مجلات

2# اهمیت توجه در جزِئیات هنگام خرید کابل شارژ؟

شما باید از سیم شارژ مرغوب استفاده کنید و مهم ترین علت آن حفظ امنیت و سلامتی موبایل است. شاید در گذشته هم این تجربه را دارید که باطری شما به سرعت د شارژ می‌شود. همچنین ملزم می‌شوید با فاصله زمانی کم آن را شارژ کنید. یا اینکه مدت زمان بسیار زیادی طول می‌کشد تا باطری بطور کامل شارژ شود. همچنین شما مجبورید ساعت‌ها انتظار  پر شدن باطری موبایلتان باشید. علت اصلی این ایرادات خراب شدن باطری در اثر کارکردن با سیم شارژ های نامرغوب است. اگر از یک سیم شارژر مناسب و مرغوب استفاده کنید این اتفاقات کمتر پیش می آیند.

امنیت موبایل هم بسیار اهمیت دارد . با تجربه بدست امده ما در زمینه قطعات موبایل اصفهان اگر سیم شارژر شما ولتاژ و جریان زیادتری را از خود بگذراند .یا تغییرات آن زیاد باشد امکان دارد بخش درگاه موبایل یا برد اصلی آن ضرر ببیند. زمانیکه موبایل شما هنگام شارژ بیش از اندازه داغ می‌شود . امکان منفجر شدن آن هم هسن. سیم شارژر مرغوب از این جهت هم خیلی اهمیت دارد .

سیم شارژر هایی که بواسطه شرکت های شناخته شده ساخته می‌شوند. عموما چند گواهینامه استاندارد جهانی میگیرند  و خطرات احتمالی از آن‌ها به طور کلی  بررسی می‌شوند . همچنان  اگر ایرادی در طراحی آن وجود داشته باشد دسترسی عرضه به بازار را پیدا نمی‌کنند. گواهینامه هایی نظیر CE و RHOS و MFI برای کابل شارژ بسیار حائز اهمیت است.

اخبارو مجلات

شکل 2

مورد اصلی :

مورد اصلی بعدی که در مجله راهنمای خرید کابل شارژر گوشی فروش قطعات موبایل اصفهان باید به آن اهمیت دهید. استقامت کابل است. یقینا یک سیم شارژر ارزان و نامرغوب عمر کوتاهی دارد. در حالی که یک سیم شارژ اصلی و باکیفیت طول عمر بسیار زیادی دارد. بنابراین می‌توانید تا مدت‌ها بدون ایرادی از آن بهره مند شوید . طراحی کابل‌های باکیفیت هم به شکلی است که در برابر پارگی و شکستن و … استقامت بسیار زیادی دارند. حتی آسیب‌های طبیعی هم تاثیر زیادی روی مرغوبیت شارژ کابل ندارند.

3# انواع سیم شارژر رایج برای موبایل های سامسونگ، آیفون

به نظر می‌رسد تا اخر سال 2022 تمامی موبایل ها باید از یک مدل کابل شارژر استفاده کنند. در اصل تمامی دیوایس های شارژی باید با کابل Type-C شارژ بشوند. هر چند اپل تمایل ندارد این کار را انجام دهد  و یکی از مخالفان مهم این طرح است . اما اینطور بنظر میرسد در اخر استفاده از یک مدل شارژر برای همه موبایل ها و دستگاه های دنیا شود. اما در این لحظه چند نوع شارژر داریم که برای موبایل های متفاوت استفاده می‌شوند. عمومی ترین انواع سیم  شارژ از این قبیل هستند :

 • کابل شارژ Micro-USB
 • کابل شارژ Type-C
 • کابل شارژ Lightning

 

#5 پیدایش کابل تایپ سی و عرضه در بازار : | قطعات موبایل اصفهان

طبق مشاهدات ما در زمینه فروش قطعات موبایل اصفهان سیم شارژر میکرو قبلا روی همه دیوایس های اندرویدی استفاده می‌شد. اما کم کم type c جایگزین آن شد که از نظر کیفیت و سرعت شارژ در سطح بالاتری قرار دارد. هنوز هم بیشتر موبایل های قبل از سال 2016 و حتی برخی موبایل هایی که تا سال 2018 ساخته شده‌اند. درگاه میکرو دارند و با سیم شارژ میکرو ، شارژ می‌شوند. کابل میکرو اندازه کمتری دارد . و بیشتر ، هندزفری، میکروفون‌ها و اسپیکرها شارژی هم در این زمان از این کابل بهره میبرند .

اخبارو مجلات

شکل 3

کابل Type-C در سال 2016 رونمایی شد و به دلیل مرغوبیت شارژ و سرعت بالایی که دارد . خیلی سریع کمپانی های بزرگ ساخت موبایل را به این سمت جذب کرد. همچنان با گذشت زمان موبایل هایی که حتی بواسطه شرکت های بزرگ مثل هواوی و سامسونگ تولید می‌شدند. درگاه Type-C داشتند و با سیم شارژر type c شارژ می‌شدند. در این زمان هم بیشتر موبایل ها و دستگاه‌های برقی درگاه  type c دارند. این مقوله در مشاهدات همکاری ما با سایر دوستان که در زمینه قطعات موبایل اصفهان قابل لمس است .

کابل لایتینگ :

کابل لایتنینگ هم ویژه شرکت و محصولات اپل است. موبایل ها ، ایرپادها و ایپد های اپل با این کابل ها شارژ می‌شوند . که سرعت و قدرت شارژ بالایی دارد.

مهم ترین علتی که کمپانی ها قصد دارند به یک شکل واحد سیم شارژ برسند.  این است که یوزر ها دستگاه‌های برقی متفاوت دارند و نمی‌توانند چند نوع سیم شارژ را به دنبال داشته باشند. همچنین احساس میشود که اتفاق مفیدی است.  با این تفاوت مردم می‌توانند بسیار آسان انواع دیوایس‌ها را شارژ کنند.

6# راهنمای تهیه سیم شارژر گوشی موبایل | فروش قطعات موبایل اصفهان

در نهایت سیم شارژ جزء موارد اصلی است که باید بیشترین حساسیت و دقت را در تهیه آن به کاربرد . در ادامه موارد مهمی در مورد انتخاب بهترین سیم شارژ برای موبایل همراه اضافه شده‌اند. که باید بسیار زیاد به آن‌ها توجه داشته کنید ..

حال به چند نکته اشاره خواهیم کرد :

 

به دیدگاه قطعات موبایل اصفهان اولین اساس و پایه در انتخاب شارژر مرغوب برای موبایل ، توجه به اصلی یا غیر اصلی بودن آن است. قبلا به شما گفته بودیم چگونه اداپتور و کابل اصل را شناسایی  کنیم . اما همچنین باید توجه داشته باشید چون شرکت هایی که لوازم اصلی و غیر اصلی تولید می‌کنند.  تمام اطلاعات لازم را روی این لوازم پیاده می‌کنند و امکان دارد. متوجه اصلی نبودن آن‌ها نشوید. برای همین بهتر است حتما از یک فروشگاه شناخته لوازم جانبی گوشی خرید کنید. تا از اورجینال بودن سیم شارژرتان مطمئن شوید.

اخبارو مجلات

شکل 4

 • نکته بعدی توجه به نوع کابل شارژ است. مطمئنا شما نمی‌توانید یک گوشی اندرویدی با پورت میکرو را با کابل لایتنینگ شارژ کنید. پس باید نوع کابلی که با گوشی شما همخوانی دارد را انتخاب کنید.

 

برند بیسوس برند مک دودو سامسونگ
کابل اصلی آیفون برند انکر برند آنتن

موارد دیگر موثر :

 • بلندی سیم شارژر هم از نظر فروش قطعات موبایل اصفهان اهمیت بالایی دارد . سیم شارژر عموما در اندازه های 0.5 متری، 1 متری، 1.2 ، 1.5 و 2 متری عرضه می‌شوند. اینجا انتخاب با شماست. کابل‌های خیلی کوتاه معمولا راحت نیستند و اگر پریز برق دور از دست‌تان باشد. نمی‌توانید حین شارژ با گوشی‌تان کار کنید. کابل‌های خیلی طولانی هم سرعت شارژ کمتری دارند. به طور کلی سایز 1 الی 1.5 متر برای شارژر عالی است.

 

 • اگر عادت دارید که هنگام شارژ با موبایلتان کار کنید . باید در قطعات موبایل اصفهان به خمیدگی ورودی شارژر هم توجه کنید. مثلا اگر در زمان شارژ با موبایلتان کار می‌کنید و یا گیم پلی میدهید. ورودی هایی که 90 درجه زاویه دارند خیلی عالی  هستند. چون هنگام بازی هیچ فشاری روی سیم شارژ وجود ندارد. سیم شارژ از درگاه بیرون نمیرود . همچنین هیچ فشاری روی اخر سوکت و درگاه موبایل ایجاد نمیشود.

 

7# عوامل شارژ مربوط به خود دستگاه چیست ؟ | فروش قطعات موبایل اصفهان

ساپورت شارژ سریع هم خیلی مهم است. اگر موبایل شما از ویپگی شارژ سریع  پشتیبانی می‌کند. سیم شارژر شما هم باید قدرت جابجایی ولتاژ و جریان متناسب با موبایل را داشته باشد.

باید کابل را متناسب به نوع موبایل و ولتاژ ورودی به باطری انتخاب کنید. اگر باطری شما جریان برق 3 آمپر دارد سیم شارژر هم باید بتواند این جریان برق را از خود بگذراند .

کمپانی سازنده‌ هم بسیار اهمیت دارد. اکنون  این کمپانی ها بهترین سیم شارژر برای موبایل را تولید و عرضه می‌کنند

اخبارو مجلات

شکل 5

عوامل دیگر :

متریال‌ها و جنس موادی که در ساخت کابل هم استفاده شده‌‌اند بسیار مهم است. مثلا سری‌های باکیفیت فلزی و سیم مسی با قدرت انتقال جریان بالا و مقاومت الکتریکی کم .این سری ها می‌تواند کیفیت و سرعت شارژ بالاتری را تضمین کند.

روکش و پوشش بیرونی سیم شارژر هم خیلی اهمیت  دارد. زیرا بیشتر ما با ایراد آسیب‌دیدگی و صدمه دیدن کابل روبرو شده ایم. کابل‌های جدید که توسط کمپانی های معتبر ارائه و تولید می‌شوند معمولا یک لایه بافتنی یا نایلونی محکم دارند . که در برابر کشیده شدن و خمیدن بسیار قدرتمندند .

این موارد در راهنمای خرید کابل شارژ بسیار مهم و دارای اهمیت هستند. اگر در نظر دارید . بهترین سیم شارژ موبایل را برگزینید .تا باطری موبایل را در شکلی ایده‌آل شارژ کنید و نهایت راحتی را با آن داشته باشید. حتما این موارد را در زمان خرید رعایت کنید.

8# ویژگی های جانبی و اضافی سیم شارژر ها | قطعات موبایل اصفهان

طبق تحقیقات تیم فروش قطعات موبایل اصفهان . سیم های شارژ بعضی ویژگی های جانبی ویژه دارند. که هم امنیت باطری شما را بیشتر میکند . هم کار شما را برای شارژ دقیق و درست موبایل اسپیکرها راحت‌تر می‌کنند.

فروشگاه رضایی (shr) عرضه کننده انواع قطعات موبایل در کشور میباشد .

برای مشاهده صفحه اصلی فروشگاه ما کلیک کنید

FAQ & FEEDBACK

سرعت کابل تایپ سی بیشتر است یا میکرو یو اس بی ؟

بطور قطع کابل تایپ سی .

استاندارد طول کابل شارژ چه اندازه ای است ؟

معمولا طول استاندارد کابل شارژ بین 1 الی 1.20 متر است.

کابل های لایتینگ فقط مخصوص گوشی های ایفون هستند ؟

بله ، کابل های لایتینگ فقط مختص محصولات کمپانی اپل هستند .

اخبارو مجلات

فروش قطعات موبایل اصفهان | نقد و بررسی LG VELVET

Title

LG VELVET

DEPARTMAN

REZAZEI MOBILE PARTS STORE

BY

SIR LOTFI

TIME

15 MIN

COUNTER

1325

 

Title

LG VELVET

DEPARTMAN

REZAZEI MOBILE PARTS STORE

BY

SIR LOTFI

TIME

15 MIN

COUNTER

1325

نقد و بررسی گوشی موبایل LG VELVET  

دیزاین، مرغوبیت ساخت و فرم Dual Screen

خمیدگی های حاشیه گوشی ||فروشگاه رضایی (shr.ir)

صفحه نمایش و اسپیکر|  LG VELVET

کارایی و حس کاربری LG VELVET |

دوربینال جی ولوت

باطری LG VELVET

 

نقد و بررسی گوشی موبایل LG VELVET  | فروش قطعات موبایل اصفهان | قطعات موبایل اصفهان

با سلام خدمت شما دوستان عزیز . امروز قصد داریم جدیدترین گوشی موبایل معرفی شده در زمینه فروش قطعات موبایل اصفهان را مورد بررسیی قرار دهیم . با ما همراه باشید.

دیزاین، مرغوبیت ساخت و فرم Dual Screen ال جی  -VELVETقطعات موبایل اصفهان

 

صفحه نمایش بلند و عرض کم بدنه‌ی LG VALVET در دید اول بیشتر از هر چیز دیگری جلب توجه می‌کنند. تناسب تصویر ۲۰٫۵:۹ و ابعاد ۷٫۹ × ۷۴٫۱ × ۱۶۷٫۲ mm ولوت ادغام شده است . تا این موبایل اسمارت از موبایل هایی مثل galaxy s20 ultra .بیش از ۵ mm بلندتر و ۱٫۵ mm عرض کمتر داشته باشد. عرض کمترِ LG VALVET به قرار گیری بهتر آن در دست کمک میکند. دسترسی انگشت شست به تمام پهنا صفحه نمایش یاری میبخشد . هرچند که دسترسی به گوشه های بالایی همچنان نیاز به تغییر دست یا یاری گرفتن از دست مخالف دارد.

از دید مجله فروش قطعات موبایل اصفهان 88% از قسمت روبرویی LG VELVET دراختیار صفحه نمایش ۶٫۸ INCH قرار دارد. گوشه های کناری به یاری گوشه های حلالی صفحه نمایش بسیار ظریف هستند. اما لبه های بالا و پایین مقداری کلفت هستند. البته نه8 به اندازه ای که ایجاد مزاحمتی در دید برای فرد باشد. درگاه اسپیکر صحبت در گوشه های بالا‌ است . و دوربین خویش گرا به شکل بریدگی ناچ کوچکی در بین لبه‌ی بالایی صفحه نمایش قرار گرفته‌. البته اسپیکر صحبت به‌عنوان کانال دوم بلندگو استریوی LG VELVET کار می‌کند.

شکل 1

اخبارو مجلات

شکل 1

خمیدگی های حاشیه گوشی | قطعات موبایل اصفهان |فروشگاه رضایی (shr.ir)

حلالی گوشه های کناری صفحه نمایش LG VELVET به قدری زیاد نیست . که ایجاد لمس‌های اتفاقی نشود. کره‌ای‌ها زبان دیزاین VELVET را 3D Arc Design نام گذاشته اند. زیرا قسمت  شیشه‌ای پشتی نیز حلالی یکنواختی در گوشه ها دارد . همچنین مثل پوشش صفحه نمایشگر با جلو روی به‌سمت قاب آلومینیومی گوشی . ضخامت قاب را در برابر لبه‌گوشه های بالایی کاهش داده است . همچنین ساختار یک شکلی را در تنه موبایل ایجاد کرده است. متأسفانه LG در مورد شرکت ارایه دهنده قسمت های شیشه‌ای جلو و پشتی موبایل سخنی نمی گوید.

در مدل LG VALVET Illusion Sunset ، قاب آلومینیومی موبایل به رنگ گلد است. کلید روشن/خاموش روی گوشه راستاست. دکمه های کنترل صدا و دسترسی به کمکرسان هوشمند Google Assistant روی گوشه چپ جای کرفته است. تمامی دکمه های عملکرد عالی دارند . همچنین دسترسی به آن‌ها به آسانی انجام میگیرد . اما ممکن است حین بلند کردن موبایل از روی زمین، به شکل تصادفی دکمه Google Assistant را نیز فشار دهید.

LG VELVET جزو کمتر موبایل های بازار با جک ۳٫۵ mm هدفون به حساب می‌آید. این جک با پورت شارژ  تایپ سی، درگاه میکروفون و کانال اصلی اسپیکر روی گوشه های پایین فرم جای گرفته. در گوشه های بالایی فرم نیز درگاه سیمکارت / کارت حافظه یا سیم کارت اول/دوم است . و درگاه های دیگر میکروفون دیده می شود. از نمونه ویژگی های منفی دیزاین  LG VELVET نیز می‌توان به جای نگرفتن پورت‌ها. درگاه ها و روزنه‌های آن در یک خط مثال زد.

شکل 2

اخبارو مجلات

شکل 2

صفحه نمایش و اسپیکر|  LG VELVET

LG صفحه نمایش ۶٫۸ INCH ولوت را OLED FullVision Display نام گذاری کرده . که به گوشه های ظریف اطراف صفحه نمایش و پنل OLED آن اشاره دارد. این صفحه نمایش ۲۴۶۰ × ۱۰۸۰ PX روی قطر ۶٫۸ INCH تراکم ۳۹۵ PX PER INCH خدمت می‌دهد. که حتی طبق استانداردهای اخیر نیز شفافیت کافی را در متن ها و عکس ها به وجود می‌آورد . همچنین از طرفی پردازش و صرف انرژی بهینه را روی کمر پردازنده‌ی گرافیکی و باطری موبایل نمی‌گذارد. متأسفانه از سطح نوسازی ۱۲۰ یا ۹۰ HZ چیزی نیشت و صفحه نمایش VALVET ۶۰ Hz است.

در تجربه کاری قطعات موبایل اصفهان. LG UX قابلیت بهره مندی از از دکمه های ناوبری مرسوم اندروید . یا قابلیت های حرکتی android 10 را برای حرکت در رابط کاربری دراختیار افراد می‌گذارد. از طرفی دیگر قابلیت ادد کردن Google Feed به برگه سمت چپ صفحه اصلی نیز امکان دارد.

ضمن نادیده گرفتن از دوگانگی Gallery / Google Photos. اپ های Phone/Contacts و مرورگر خصوصی LG Whale ، UI اختصاصی LG نرم‌افزار Duplicate دیگری ندارد. در باقی موارد از اپ های خود GOOGLE بهره میبرد. اما چند اپ دیگر در دل UI وجود دارد. که ممکن است برای گروهی اذیت کننده باشد. پنج GAME شامل اسفالت 9 . اپپ Booking.com و LG ThinQ از نمونه آن‌ها هستند.

تجربه‌ی کاری ما در فروش قطعات موبایل اصفهان اینگونه بود . که VALVET با گیر های گاه گاهی در اتقال بین منوها و لود مجدد ICON/ویجت‌ها در  Home page همراه بود. اما معلوم نیست که این مورد ها به سخت‌افزار معمول گوشی موبایل ربطی داشته باشد یا سازگار نبودن نرم‌افزار.

شکل 3

اخبارو مجلات

شکل 3

کارایی و حس کاربری LG VELVET |قطعات موبایل اصفهان

در شرایطی که LG VELVET در عرضه جهانی با پردازنده میان‌رده‌ی اسنپدارگون ۷۶۵ و پشتیبانی از شبکه 5G عرضه میشود. سفارش پخش شده در ایران از پردازنده پرچم‌دار نه‌چندان جدید ۱۰ nm snapdragon ۸۴۵ استفاده میکند.  همچنین بهینه ساز با اتصال LTE توان می‌گیرد.پردازنده ای که ۳ سال پیش به بازار عرضه شد.

پردازنده اسنپ دراگون 845 از ادغام ۴ هسته‌ی ۲٫۸  Kryo 385 Gold  Ghz هرکدام با ۲۵۶ kb کش. L2 و ۴ هسته‌ی ۱٫۷۷ Kryo 385 Silver GHZ هرکدام با ۱۲۸ کیلوبایت کش L2 به‌عنوان CPU استفاده میکند. این پردازنده ها به‌ترتیب ورژنی بهینه شده از CPU قدیمی Cortex-A75 و Cortex-A55 هستند. کوالکام در کنار CATCH مجزای L2، بالغ‌بر ۲ MB کش شراکتی L3 نیز برای CPU مد نظر گرفته شده است.

برای خرید قطعات موبایل اصفهان و برای سایر شهر های ایران میتوانید به سایت فروشگاه رضایی (shr.ir) مراجعه کنید.

snapdragon ۸۴۵ از پردازنده‌ی گرافیکی ۷۱۰ مگاهرتزی Adreno 630 برای سی پی یو گرافیکی توان می‌گیرد. همچنین از رم LPDDR4x با فرکانس ۱۸۶۶ مگاهرتز (نرخ ۳۷۳۲ تریلیون جابجایی داده در ثانیه) در ۴ کانال ۱۶ بیتی. همچنین پهنای باند ۲۹٫۹ گیگابایت‌برثانیه پشتیبانی می‌کند . همچنین ۳ mb کش سیستم را نیز در دست تمامی بلوک‌های خود میگذارد.

طبق مقاله فروش قطعات موبایل اصفهان الجی ولوت در زمینه جهانی در دو ورژن با رم ۶ یا ۸ .LPDDR4x GB و مموری ۱۲۸ UFS 2.1 GB با ۹۵ GB حافظه‌ قابل دسترسی عرضه می شود. اما در ایران فقط ورژن ۶ GB آن موجود است . این ادغام چه در زمینه‌ های متفاوت چه در عرصه فضای ذخیره‌سازی برای خیلی از افراد ایده آل است. توجه کنید که به کمک درگاه مموری microSD  میشود حافظه دستگاه  را تا ۲ TB افزایش داد.

شکل 4

اخبارو مجلات

شکل 4

دوربینال جی ولوت | قطعات موبایل اصفهان

LG VELVET از سه دوربین با ادغام دوربین WIDE ۴۸ مگاپیکسلی. همچنین دوربین ULTRA WIDE ۸ مگاپیکسلی و عمق‌سنج ۵ مگاپیکسلی در قسمتی پشتی خود استفاده میکند . برای همین از دوربین TELEPHOTO برای زوم اپتیکال یا عکاسی پرتره استفاده نمیشود. در قسمت جلویی موبایل نیز دوربین ۱۶ مگاپیکسلی عملکرد ثبت تصاویر خویش گرا را عهدع دار است.

باطری LG VELVET |فروش قطعات موبایل اصفهان

LG می‌گوید باطری ۴۳۰۰ MAH ولوت 24 ساعت تمام دوام می‌آورد و ادعا دارد. که قابلیت AI Smart Battery می‌تواند با تغییر اسمارت setting، بر مقدار شارژدادن بیفزاید. در مواقعی که ورژن جهانی velvet به یاری پشتیبانی از Quick Chargeقابلیت ساپورت از شارژرهای ۲۵ واتی را دارد. ورژن موجود در ایران تا نهایتا ۱۵ w را ساپورت می‌کند. اما هر دو مدل به شکل دیفالت با شارژر ۱۶٫۲ w عرضه می شود.

 

فروشگاه رضایی (shr) عرضه کننده انواع قطعات موبایل اصفهان و کشور میباشد .

ما بیش از یک دهه در زمینه فروش قطعات موبایل در اصفهان و کشور تجربه داریم .

 

Faq & question

دوربین گوشی LG VELVET  چند مگاپیکسلی است ؟

48 مگاپیکسل

باطری گوشی LG VELVET  چقدر ظرفیت دارد ؟

4300 MHA

ابعاد صفحه نمایش گوشی LG VELVET   چقدر است ؟

6.8 INCH

اخبارو مجلات

نقد و بررسی گوشی xiaomi note 9 pro | فروش قطعات موبایل اصفهان

نقد و بررسی  | HUAWEI NOTE 9 PRO فروشگاه قطعات موبایل رضایی| فروش قطعات موبایل اصفهان

01#مقدمه بر این مجله :

02#شکل و ظاهر این گوشی :

03#نمایشگر و اسپیکر

در عمل صفحه نمایش redmi note 9 pro و 9s چگونه است؟

04#رابط کاربری و نرم افزار

05#دوربین و لنزها :

نقد و بررسی  | HUAWEI NOTE 9 PRO فروشگاه قطعات موبایل رضایی| فروش قطعات موبایل اصفهان | قطعات موبایل اصفهان

سلام به تمامی کاربران سایت فروشگاه رضایی امروز با مقاله ای فروش قطعات موبایل اصفهان با عنوان نقد و بررسی گوشی xiaomi note 9 pro همراهتان هستیم .

پس برای اطلاعات بیشتر در ادامه با ما همراه باشید .

01#مقدمه بر این مجله : | قطعات موبایل رضایی (Shr.ir)

قبل از هر دانستنی باید اطلاع داشته باشید . که دو موبایل redmi note 9 pro  و redmi note s کاملا همانند هم هستند. به‌ شکلی ‌که حتی شکل و شمایلاتشان یکی است. هر دو قاب و بدنه ای کشیده و بلند و وزنی نسبتا زیاد دارند. که البته مورد پایانی را باطری ظرفیت بالای ۵،۰۲۰ ma آن‌ها تشکیل میدهد .

xiaomi برای نسل redmi note 9  درب پشتی درخشنده و صافی و منعکس کننده ای را در تدارک دیده است.این درب پشت به زودی در قطعات موبایل اصفهان موجود خواهد شد . که در طیف رنگی سفید و آبی و مشکی براق برای مدل note 9 s و مشکی و سفید و سبز آبی برای مدل note 9 pro ارایه می‌شود. درخشندگی و براقی بودن درب پشتی که از شیشه ضدخش و مقاوم «gorilla glass 5» ساخته شده  که زیبایی موبایل ها را دو برابر می‌کند. طبق مشاهده فروش قطعات موبایل اصفهان به‌جز قضیه رنگ، تنها تفاوت شکلی بین redmi note 9 s و redmi note 9 pro به مورد کوچکی در فرم پشتی برمی‌گردد: در مدل 9 اس در سمت چپ فلش دوربین، عبارت 48MP  دیده میشود. ولی در redmi note 9 pro عبارت 64MP را می‌بینید. که به اصلی ترین تضاد این دو مدل، یعنی حساسیت حسگر دوربین پشت ‌آن‌ها، اشاره می‌کند.

02#شکل و ظاهر این گوشی :

برعکس مدل‌های قبلی که تمامی دوربین‌ها به شکل عمودی به زیر هم جای داشتند، حال xiaomi ۴ دوربین موبایل را در قسمتی مربعی‌ روی خط تقارن جایگاه پشتی جای داده است . تا هم شکل قاب پشتی بازتر و زیباتر شود . و هم از نظر قطعات موبایل اصفهان با شمایل موبایل های پرچم‌دار بازار مثل ایفون ۱۱ هم جهت شود. قابل توجه است قسمت مربعی دوربین به شکل نسبتا زیاد بیرون آمده است . البته این روزها در بیشتر موبایل ها این قضیه وجود دارد.

اخبارو مجلات

شکل 1

پشت موبایل بسیار سرنده است. به شکلی که اگر موبایل را روی قسمتی با شیب خیلی کم بگذارید، به احتمال خیلی زیاد سر می‌خورد. و می‌افتد. برای همین، حتما گارد موبایل برای آن خریداری یا حتما از قاب ژله‌ای در جعبه‌ی موبایل بهره مند شوید. منعکس ‌بودن قاب پشتی موبایل باعث می‌شود. تا جذب چربی و اثر انگشت دست بسیار زیاد باشد. پس اگر بسیار حساس هستید، یا باید از گارد داخل باکس استفاده کنید یا همیشه دستمال کاغذی همراه خود داشته باشید.

فروشگاه رضایی(shr.ir) که در زمینه فروش قطعات موبایل اصفهان فعالیت میکند . ارایه دهنده انواع قطعات موبایل xiaomi  میباشد .

در سوی دیگر در بررسی قطعات موبایل اصفهان در روبروی موبایل، صفحه نمایش عریض ۶٫۶۷ اینچی جای دارد که به‌جز پایین صفحه نمایش ، کناره های ظریفی دارد. مثل مدل سال قبلی، یعنی redmi note 8 pro، مقداری نزدیک به ۸۵ درصد از تمام فضای روبروی موبایل دراختیار صفحه نمایش قرار دارد. این دفعه دیگر از بریدگی ناچ شکل خبری نیست. همچنین دوربین خویش نما به شکل حفره ای در بالای صفحه نمایش قرار دارد.

03#نمایشگر و اسپیکر

صفحه  redmi note 9s و redmi note 9 pro در جزیات همانند یکدیگر هستند و شیائومی در هر دو موبایل از تکنولوژي تخت IPS LCD با قطر 6.67اینچی استفاده کرده است. این صفحه نمایش اندکی بزرگ‌تر و بلند تر از redmi note 8 pro است و حتما دوستداران به صفحه های بزرگ را خوشحال میکند . متأسفانه هنوز در موبایل های میان‌رده و به صرفه redmi نمایشگر های OLED را نمیبینیم و از این منظور samsung یک پله موفق تر است.

اخبارو مجلات

شکل 2

در عمل صفحه نمایش redmi note 9 pro و 9s چگونه است؟ |قطعات موبایل اصفهان

معمولا در موبایل هایی با نمایشگر LCD تغییری در بین نور حداکثر در حالت اتوماتیک و دستی نیست . اما در نسل redmi note 9 pro همانند سری redmi note 8 بیننده تغییرات این دو هستیم. مقدار روشنایی حداکثر برای red note 9 pro در حالت دستی و اتوماتیک به‌ترتیب ۳۱۰ و ۴۲۰ نیت (در آزمایش با الگوریتم ۵۰ درصد سفید) و برای redmi note 9s به‌ترتیب ۳۳۳ و ۴۸۰ نیت مشاهده شده . که کمتر از ارقامی است که قبلا برای redmi note 8 pro و redmi note 8 مشاهده کردیم .

طبق مقاله فروش قطعات موبایل اصفهان نور هر دو موبایل redmi note 9s و note 9 pro در مقایسه با دیگر موبایل های میان‌رده‌ی تجهیز به پنل LCD شده است .اما در مشاهدات قطعات موبایل اصفهان کماکان به ضعف زیادی به اسم عمق کمِ رنگ مشکی دچار است. حداکثر تضاد رنگی Native برای برای 9s و pro به‌ترتیب ۹۶ و ۸۰ است. که بسیار متوسط دیده می‌شود. روشنایی کم هر دو صفحه نمایش برای بهره بردن در محیط‌های تیره بسیار خوب است و بیشتر از ۰/۷ نیت نمی‌رود.

سه مود تصویر زیر در میان رده xiaomi دیده میشود :

 • Automatic contrast: حالت دیفالت با تشابه نسبی با sRGB
 • Standard Contrast: حالت با جزیات به دور از تلفیق رنگی
 • Increased Contrast: حالتی با هماهنگی زیاد به حالت Automatic با کمترین دقت در بین سه حالت

سردی بودن رنگ سفید در هر دو صفحه نمایش قابل مشاهده است . که برای تصحیح آن میشود از حالت گرم استفاده کنید .که به بهتر شدن دقت نیز مقداری کمک می‌کند. average اشتباه رنگ در حالت دیفالت برای redmi note s و 9 pro به‌ترتیب  ۴/۲ برای Warm ۹۴/۲ برای به‌دست آمد؛ average اشتباه حالت دیفالت نیز به‌ترتیب ۲.۲ و ۳ دیده شد. دقت رنگ دو موبایل با توجه‌ به زمینه رنگی پشتیبانی‌شده‌‌ آن‌ها متوسط گرفته می‌شود.

اخبارو مجلات

شکل 3

04#رابط کاربری و نرم افزار | قطعات موبایل اصفهان

هر دو موبایل redmi note 9s و redmi note 9 pro با سیستم‌عامل اندروید ۱۰ و رابط کاربری MIUI 11 عرضه می‌شود. اما پیش بینی مجله فروش قطعات موبایل اصفهان شاید در مرحله دوم آپدیت های  MIUI 12، نمونه جدید رابط کاربری xiaomi را نیز دریافت کنند. زبان طراحی minimalism، تم تاریک (Dark Mode) در سطح سیستمی، حالت Ultimate Power Saving Mode، توانایی انتقال فایل Mi Share (مشابه Air Drop اپل)، صفحه‌نمایش همواره‌روشن بهتر شده، نمایش اعلانات ازطریق روشن‌کردن گوشه های نمایشگر و ارسال سریع جواب به پیغام ها از نمونه ویژگی‌های اصلی MIUI 11 به حساب می‌آیند.

05#دوربین و لنزها : | فروش قطعات موبایل اصفهان

دوربین یکی از کمتر قسمت هایی است که از دید قطعات موبایل اصفهان redmi note 9s  را از redmi noe 9 pro متفاوت می‌سازد. درحالی‌که ردمی نوت ۹ اس از تلفیق دوربین wide ۴۸ مگاپیکسلی، دوربین ultra wide ۸ مگاپیکسلی، دوربین micro ۵ مگاپیکسلی و حسگر تشخیص عمق ۲ مگاپیکسلی استفاده میکند. Redmi note 9 pro با حفظ سه دوربین دیگر، از حسگری با وضوح بیشترِ ۶۴ مگاپیکسلی به‌عنوان دوربین wide استفاده می‌کند

فروش انواع قطعات موبایل اصفهان و سایر شهر های ایران در سایت فروشگاه رضایی (shr.ir)

FAQ & QUSTION

دوربین اصلی گوشی XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO  چند مگاپیکسل است ؟

۴۸ مگاپیکسل

صفحه نمایش این گوشی چقدر است ؟

۶.۶۷ اینچ

این گوشی از تکنولوژی 5G پشتیبانی میکند ؟

خیر

اخبارو مجلات

نقد و بررسی Galaxy s20 ultra

title Samsung galaxy s20 ultra
departman Rezaei mobile parts store
By Sir Lotfi
time 12 min
counter 1530

 

نقد و بررسی گوشی سامسونگ S20 5G  | فروش قطعات موبایل اصفهان | قطعات موبایل اصفهان 

ارگونومی و طراحیS20 | فروشگاه رضایی (SHR)

صفحه نمایش   

حسگر تشخیص اثر انگشت | قطعات موبایل اصفهان : 

دوربین | فروش قطعات موبایل اصفهان :

ماژول دوربین | قطعات موبایل اصفهان : 

جمع بندی | فروش قطعات موبایل اصفهان 

 

 01 #نقد و بررسی گوشی سامسونگ S20 5G  | فروش قطعات موبایل اصفهان | قطعات موبایل اصفهان

 

کمپانی سامسونگ گوشی پرچم دار تازه خود را در سه ورژن راهی جهان کرد. موبایل Galaxy S20 Ultra یکی از بزرگان فامیلی S20 است. که علاوه بر اینکه به نمایشگر عریض تر مجهز است. بلکه دوربین‌ های پشت و جلو آن با تفاوت هایی ارائه شده اند. همچنین از خصوصیات ویژه ای بهره می برند. به شکل کلی موبایل های تازه سامسونگ اضافه بر طراحی قشنگ و زیبایی که دارند. به عنوان فروشنده در بخش  فروش قطعات موبایل اصفهان میتوان گفت .

از لحاظ پردازنده هم یک سر و گردن بهبود داشته است . تا مشتریان متقاعد شوند موبایل های تازه را به موبایل های قبلی فامیلی  S، اولویت دهند. ارگونومی موبایل های تازه تا حد امکان بهبود یافته اند . به این امید که جای هیچ مشکلی را برای نقد کنندگان نگذارند. پرازنده و دوربین هم عالی ترین های جهان موبایل تا به این تاریخ هستند.

GALAXY S20 Ultra، غولی است که بهترین تکنولوژی های برند سامسونگ را برای شما به اشتراک میگذارد . اما سوال قطعات موبایل اصفهان این است که آیا این موبایل ارزش هزینه بالا را دارد؟

ارگونومی و طراحیS20 | فروشگاه رضایی (SHR)

GALAXY S20 Ultra  در برابر دیگر مدل‌های S20 دیده شده به طور چشم گیری عریض تر است. پوشش موبایل از شیشه و فرم آن از فلز تهیه شده است . اصلی ترین هسته طراحی  GALAXY S20 Ultra گروه دوربین عقب آن است. به نام پرچم‌دار SAMSUNG اگر این موبایل ضد آب نبود بسیار شوکه می‌شدیم. از دید قطعات موبایل اصفهان اطمینان داشته باشید که  GALAXY S20 Ultra از گواهینامه IP68 برخوردار است. در قسمت روبرویی موبایل صفحه نمایش عریض ۶.۹ اینچی امولدوجود دارد .همچنین با رزولوشن بالای QHD با دوربین جلو ۴۰ مگاپیکسلی Quad Bayer در سمت بالا ادغام شده است.

فروش قطعات موبایل اصفهان و  در سراسر نقاط کشور از طریق سایت و صفحات مجازی ما قابل انجام است.

اخبارو مجلات

. شکل 1

 02#صفحه نمایش

به نقل فروشگاه رضایی (shr)گوشه های صفحه نمایش انحنا دارد . اما در مقایسه با پرچم‌دار های پیشین SAMSUNG ظریف‌تر است. برای همین ایراد لمس ناگهانی صفحه نمایش را کم کرده است. همه موبایل های خانواده S20 پنلی با نرخ نو سازی تصویر ۱۲۰ هرتزی دارند. این مقدار گویای این امر است که جابجایی المان ها  روی LCD خیلی روان‌تر صورت میگیرد .

برای همین  با گزینش نرخ آپدیت 120 هرتز، بازی‌ها و انیمیشن‌ها را به شکلی روان‌تر اجرا نمود . فراموش نشود استفاده از نرخ آپدیت تصویر بالا، باعث مصرف شارژ بالای باطری شود. اما با این وجود باید بدانید که این قابلیت فقط در ویژگی رزولوشن p۱۰۸۰ قابل دسترسی است . برای همین باید از بین کیفیت بالا یا کاربری روان‌تر یکی را برگزینید . جزئیات نشان داده‌شده هم عالی هستند.

کنتراست رنگ‌ها دقیق و ملایم هستند و می‌توانید آن‌ها را در تنظیمات خود نگهدارید. اگر در پی این گونه اطلاعات هستید . باید بدانید که صفحه نمایش S20 Ultra از HDR10+ هم ساپورت می‌کند. شگفت آور تر از همه این‌که نمایشگر S20 Ultra یکی از لایت ترین نمایشگرهایی است. که تا این تاریخ دیده ایم. لایت آن در حالت خودکار و بعد از شناسایی اطراف ، ۹۰۰ نیت است. اما با نوار ابزار دستی نهایتا تا ۴۰۰ نیت زیاد می شود .

سایت ما یکی از بزرگترین مراکز پخش و فروش قطعات موبایل در اصفهان و سراسر نقاط کشور است .

 

 03#حسگر تشخیص اثر انگشت | قطعات موبایل اصفهان :

 

فینگر پرینت اولترا سونیک بصورت پنهان در زیر LCD جای گرفته است. این فینگر پرینت کارایی عالی داشته و با Lightning Fast قیاس پیدا میکند. کما اینکه سرعت این فینگر پرینت در قیاس با رقیبان خود کمی کم تر است. کمپانی SAMSUNG برای موبایل S20 Ultra دو عدد اسپیکر استریو مهیا ساخته است.

اخبارو مجلات

شکل 2

صدای بلندگو ها فوق العاده است؛ کاملاً رسا و نرمال است. نبود ورودی جک 3.5 mm هندزفری اصلاً جای تعجب ندارد و باید از درگاه  type c استفاده کرد.

 04#دوربین | فروش قطعات موبایل اصفهان :

موبایل SAMSUNG S20 Ultra از تنظیمات CAMERA بهره می‌برد.  که طبق مشاهدات ما (قطعات موبایل اصفهان )فقط مختص خودش است؛ در دو موبایل دیگر فامیلی S20 هم از setup متشابهی استفاده شده. علاوه بر این ممکن است تشابه هایی بین لنزهای سه گوشی فامیلی S20 وجود داشته باشد.

اما تفاوت‌های فاحشی دارند. دوربین عقب Galaxy S20 Ultra حول سنسور Isocell Bright HM1 کمپانی samsung ساخته شده است. دوربینی که کمپانی  سامسونگ آن را «Nonacell» می‌نامد. واژه Nona از واژه انگلیسی بنیان دارد و به معنی رقم 9 است. این رقم در اصل نشاندهنده این است که هر نه پیکسل در جوار هم متشکل یک پیکسل بزرگ‌تر می‌دهند. که ثمره آن ذخیره عکس های شارپ، با ترام بیشتر و کاربرد بهتر در محیط با نور کم است.

مقاله فروش قطعات موبایل اصفهان در اصل این راهکار  را ورژن ارتقا یافته از تکنولوژی Quad Bayer میداند. سایز پیکسل‌های رکورد شده در دوربین عقبی Galaxy S20 Ultra مساوی با 0.8 میکرومتر است. دقیقا مثل خیلی از دوربین‌هایی در بازار که از تکنولوژی Quad Bayer  بهره میبرند .

با این وجود بهره بردن از تکنولوژی Nonacell سامسونگ کمک میکند . که با ادغام ردیف ‌های پیکسلی 3 در 3 پیکسل‌هایی به اندازه 2.4 میکرومتر را می سازد . سایز پیکسلی که در یک دوربین فشرده 20 مگاپیکسلی با اندازه سنسور 2.5 سانت می‌توان تجربه کرد . طبق کاتالوگ مشخصات قطعات موبایل اصفهان سنسور بهره مندی شده در دوربین پشت از جنبه ظاهری هم بزرگ است . که قدرت خوبی در جمع‌آوری نور لازم دارد. کما اینکه سنسور بزرگ‌تر، با عمق میدان کمتر، ویژگی تفکیک جسم  از بک گراند را مهیا می‌کند.

شکل 3

اخبارو مجلات

اطلاعات بیشتر این دوربین :

 

دوربین تله فوتوی گلکسی S20 Ultra یک لنز پریسکوپی دارد . البته قبل از این بهره مندی از لنزهای پریسکوپی در موبایل های دیگر مثل P30 Pro هوآوی را دیده بوده‌ایم. دوربین‌های پریسکوپی با کنار یکدیگر جای گرفتن روی لایه ای عمود بر روی موبایل تشکیل می شود . که نور با کمک یک منشور بر روی آن تابش پیدا میکند. با این تفاسیر جای مورد نیاز برای جای گیری لنزهای بزرگ‌تر مقدور می‌شود.

عاملی که دوربین تله فوتوی گلکسی S20 Ultra از دیگر دوربین‌های پریسکوپی برجسته می‌کند، سنسور بزرگ آن میباشد . s20 یک سنسور 1/2 اینچی با رزولوشن 48 مگاپیکسلی دارد .که موبایل های رده متوسط از آن به اسم دوربین پشت بهره میبرند.

 

 05#ماژول دوربین | قطعات موبایل اصفهان :

درگاه بسیار عریض (Ultra Wide) دوربین S20 Ultra در قیاس با دو درگاه قبلی بسیار هم خارق العاده به نظر نمی‌رسد. samsung در این نوع هم امکان فوکس اتوماتیک را برای دوربین بسیار عریض خود حذف نموده است. با این وجود ذخیره پیکسل‌هایی با ابعاد 1.4 میکرومتر برای نخستین بار است . که طبق مشاهدات فروش قطعات موبایل اصفهان در لنز بسیار عریض یک موبال اسمارت استفاده می‌شود. در setup دوربین S20 Ultra یک حسگر ToF هم به چشم می خورد. نمونه این حسگر در دوربین موبایل S20 Plus هم به چشم میخورد. در کل بهره گیری از دوربین DepthVision  برای بهتر شدن کیفیت تصاویر  Bukehاست. در اصل این ویژگی در موبایل های samsung به اسم Live Focus  معروف است . همچنین بیشتر شدن جزئیات واقعیت اضافی (AR) بهره برداری میشود.

اخبارو مجلات

شکل 4

 06#جمع بندی | فروش قطعات موبایل اصفهان

موبایل گلکسی S20 Ultra در بین قدرتمندان samsung ، از بهترین و جدید ترین دست یافته های تکنولوژی استفاده میکند.همین امر دلیل شده تا به مدلی بی مانند تبدیل شود. قطعا تا چندی دیگر قطعات موبایل اصفهان و فروشگاه رضایی (shr)قطعات این هیولای تکنولوژی را در دسترس میگذارد .نمایشگر super amoled با نرخ اپدیت تصویر 120 هرتزی را در کمتر موبایل اسمارتی می‌توان دید. دوربین تله فوتوی پریسکوپی آن بازدهی عالی دارد و بهتری قطعی نسبت به دوربین‌های پریسکوپی موبایل های دیگر دارد. بهره بردن از تراشه Exynos 990، فینگر پرینت اپتیکال، قابلیت شارژ بی‌سیم و فست شارژ . همچنین پشتیبانی از تکنولوژی شارژ سریع و باطری با ظرفیت 5000 میلی‌آمپر از دیگر قابلیت های این غول بزرگ است.

در پایان پیشنهاد ما در رابطه با اگاهی بیشتر از قطعات موبایل مطالعه مجلات فلت چیست ؟ ، برد شارژ میباشد.

FAQ & Feedback

آیا گوشی s20 ultra  ضد آب است ؟

بله . طبق اطلاعات منتشر شده اینگونه است که غیر از این هم انتظار نمیرفت .

ظرفیت باطری s20 ultra   چقدر است ؟

باطری این گوشی 5000 میلی آمپر بوده که قابلیت فست شارژ نیز دارد.

عمل کرد سخت افزار در چه حدی است ؟

S20 ultra از بهترین پردازنده اختصاصی سامسونگ به نام Exynos 990 بهره میبرد .

با وجود این پردازنده هیچ نگرانی از بابت اجرای بازی های سنگین ، نرم افزار ها و … را نباید داشت.

این پردازنده قادر است. سنگین ترین امور را تا به امروز در روان ترین حالت ممکن و بدون هیگونه لگی اجرا کند.

اخبارو مجلات

دلایل سوختن هارد موبایل چیست؟

Subject Reasons for burning the phone hard drive
Departman Rezaei mobile parts stpre
By Sir lotfi
Time 20 min
counter 1700

 

دلایل سوختن هارد گوشی ؟ 

01#علل سوختگی هاردهای موبایل

02#سوالات گوناگون به چه علت هارد موبایل می سوزد؟

1- Emmc 03# یا هارد در موبایل ها چیست؟

2 04#  به چه هاردی سوخته می گویند ؟

06#4- هارد گوشی چقدر عمر می کند؟

07#5 EMMC ها یا هارد در چه دستگاه هایی کاربرد دارند؟

6  07# –  آیا می توانیدeMMC  را ارتقا دهید؟

08#7- اصلی ترین دلیل معیوبی هارد چیست؟

09#8- از کجا بفهمیم که هارد گوشی سوخته است؟

9 10#- علت پیغام encrypt unsuccessful  چیست ؟

10   11#- موبایل اندرویدی من اتوماتیک خاموش می شود ، آیا ایراد از هارد موبایل است؟

دلایل سوختن هارد گوشی ؟ | فروش قطعات موبایل اصفهان | قطعات موبایل اصفهان |

در این مجله از فروش قطعات موبایل اصفهان به دلایل سوختن هارد گوشی موبایل و نحوه تعویض و قیمت  آنها میپردازیم . پس با ما همراه باشید.

به حافظه داخلی که از لحاظ الکتریکی صدمه دیده باشد هارد سوخته می گویند.صدمه هایی که تغییر جریان برق میتواند به hard وارد کند این است. که به آی سی کنترل یا  برد یا هر دو آنها صدمه می رساند.برخی مواقع حافظه داخلی موبایل قابلیت تعمیر دارد. اما در مواقعی نیز حافظه داخلی قابل تعمیر نمی باشد و باید آن را عوض کرد. در رابطه با hard های سوخته ای که قابل تعمیر نمی باشد .

اطلاعات ذخیره شده روی ، حافظه دیگر قابلیت بازیابی نمیباشد. برای مهیا کردن حافظه اصلی گونه های مختلف موبایل ها به وبسایت فروش قطعات موبایل اصفهان رضایی  (shr)  رجوع کنید. همچنین قطعات دیگر مورد نیاز خود را با بهترین قسمت موجود خرید کنید.

 01#علل سوختگی هاردهای موبایل

طبق تجربه مقاله فروش قطعات موبایل اصفهان دلیل صدمه و علل سوختن حافظه اصلی موبایل به موارد گوناگونی وابسطه است . بعضی از این موارد در بین تمامی گوشی های موبایل اشتراک دارند.

 • وقتی که موبایل به شارژر متصل است ، خاموش یا ریست کردن آن ممنوع است.
 • وقتی که باطری موبایل کمتر از ۲۰ % گنجایش شارژ است. برای ریست فکتوری یا ریست معمولی اقدام نکنید . بلکه در این وضعیت عمل نوشتن و خواندن به ولتاژ برق زیادتری  احتیاج دارد . همچنین این عمل باعث می شود. که به هارد موبایلبرق مناسبی نرسد و در کارکرد آن خلل ایجاد کند.پس همیشه به یاد داشته باشید که باتری موبایل بیشتر از ۷۰ یا ۸۰ % شارژ مفید داشته باشد.
 • بنا به گفته همکاران قطعات موبایل اصفهان بارز ترین نوع سوختگی هارد در هنگام انجام بازی های سنگین است. این نوع در موبایل های اچ تی سی رواج بیشتری دارد. شکل 1
اخبارو مجلات

شکل 1

#02 عوامل دیگر سوختن هارد :

 • ضربه خوردن و جذب رطوبت نیز یکی از علت های مرسوم سوختگی حافظه داخلیمیباشد.وقتی که موبایل آب یا ضربه میخورد اما مدتی کار میکند ولی ناگهانی و بی علت خاموش می شود. بدون تردید هارد موبایل سوخته است و باید عوض شود. آسیب منفی سرچشمه از نفوظ آب و ضربه خوردن موبایل، هیچگاه از اول واقعه پدیدار نمی شود.

شارژ کردن با شارژ کننده های غیر اصلی . یکی دیگر از عوامل سوختگی آی سی تغذیه و آی سی هارد موبایل می باشد. همه ی موبایل ها برای شارژ شدن باطری از یک جریان برق ویژه بهره میبرند . که فقط ویژه آن موبایل است. همه ی شارژ کننده های این روزها که ما از آنها بهره میبریم. روی بیشتر گونه های موبایل پاسخگو هستند و در زمان شارژ فشار عظیمی را به موبایل وارد می کند.برای همین منظور فروش قطعات موبایل اصفهان پیشنهاد می کنیم. برای شارژ هر گوشی از شارژ کننده اورجینال همان گوشی بهره ببرید.

 • علائم آسیب دیدگی هارد : یکی از علائم خاموشی هارد این است. که زمان فعالیت کردن با موبایل اتوماتیک خاموش می شود. اما باز هم به طور قطع نمیشود ایراد را از هارد دانست.

فروشگاه ما عرضه کننده بهترین قطعات موبایل اصفهان می باشد .

 • موبایل روشن می شود و روی عکس لوگو شرکت می ماند. که راه برطرف کردن آن فلش نمودن بواسطه اشخاص متخصص می باشد. راه حل دوم عوض کردن هارد گوشی است.
 • در مدلهای htc موبایل روی عکس کمپانی می ماند و هفت بار میلرزد.
 • موبایل روشن می باشد اما قابلیت انتقال اطلاعات از موبایل انجام پذیر نمی باشد.

تذکر : اگر موبایل دارای cpu mtk باشد فلش نمی شود و آمپری که با منبع تغذیه نمایش می دهد. این رقم در آزمایشات فروش قطعات موبایل اصفهان تقریبا بین ۱۰-۱۵ صدم آمپر می باشد. سپس بعد از آن آمپر 0 می شود

اخبارو مجلات

.شکل 2

03# نکته مهم :

تذکر : اگر موبایل دارای cpu qualcomm باشد آمپر میان ۵ تا ۱۵ صدم آمپر می ماند و تغییری نمیکند . همچنان رنج آمپر وابسته به نوع گوشی متفاوت است.

برای اگاهی از مبلغ عوض کردن هارد موبایل خود با پشتیبانی فروشگاه رضایی (shr) در ارتباط باشید.

 04# سوالات گوناگون به چه علت هارد موبایل می سوزد؟ | قطعات موبایل اصفهان

1- Emmc  یا هارد در موبایل ها چیست؟

هارد موبایل کوتاه شده  embedded Multi-Media Controller، یک حافظه فلش جدید NAND  برای اپلیکیشن های مهم گوشی است. همچنین اکنون هم روش حل غالب ترنسفر حافظه برای خیلی از لوازم برقی مصرفی است . همانند ، تبلت ، تلفن های هوشمند ، تبلت ، سیستم هایGPS ، eReaders  و انواع دیوایس های حساب کننده گوشی. هارد دارای دو بسته ی کنترل کننده فلش مموری و کنترل کننده فلش است. که روی یک تکه ی سیلیکونی جای گرفته اند. هر حافظه را می شود ادغامی از سه قسمت دانست. که شاملMMC یا همان رابط کارت گرافیکی  (MultiMedia Card)،USB و کنترل کننده USB است.

#06 به چه هاردی سوخته می گویند ؟ | فروش قطعات موبایل اصفهان

به حافظه اصلی موبایل (EMMC) که از لحاظ الکتریکی صدمه دیده باشد. حافظه سوخته و یا صدمه دیده می گویند.صدمه هایی که تغییر جریانات برق می تواند به حافظه اصلی وارد کند این است. که به آی سی کنترل یا برد یا هر دو صدمه می زند . بعضی وقت ها در قطعات موبایل اصفهان هارد موبایل قابلیت تعمیر دارد. اما در مواقعی هارد قابلیت تعمیر را ندارد و بایستی آن را عوض کرد. درباره هارد سوخته ای که دیگر تعمیر نمی شوند. اطلاعات ذخیره شده روی، هارد دیگر قابل بازیابی نیست.

اخبارو مجلات

07# دلیل سوختن هارد موبایل های اندرویدی چیست؟

سوختن حافظه اصلی موبایل علل متفاوتی دارد، ساده ترین روش برای اینکه از این مشکل آگاه شوید. در فروش قطعات موبایل اصفهان ریست فکتوری موبایل است به صورتیکه بعد از راه اندازی می بینید. هیچ تفاوتی در موبایل ایجاد نشده است. یعنی نه عکس ها نه اپ ها و نه کانتکت از روی موبایل پاک نشده اند.

مورد بعد مقابل شدن با پیام Internal Storage is damage و یا encrypt unsuccessful  روی نمایشگر است .که در این مواقع اگر موبایل را فلش کردید و همچنان این عکس برای شما نمایش شده. یعنی که حافظه موبایل شما دچار ایراد شده و در بیشتر مواقع احتیاج به عوض شدن دارد.

 #08 هارد گوشی چقدر عمر می کند؟

هارد گوشی اگر در معرض آسیب، ضربه خوردگی، آب خوردگی قرار نگیرد . همچنین تحت مراقبت و نگهداری درست از گوشی و قطعات آن قرار بگیرید. بطور متوسط در قطعات موبایل اصفهان از 10 سال عمر می کند.

 #09 –EMMC ها یا هارد در چه دستگاه هایی کاربرد دارند؟

این قطعه های الکتریکی در دیوایس های با بازده بالا کارایی دارند.ماننده موبایل های پرچمدار ، تبلت ها، پلیر های موسیقی ، PDA ها، دوربین های دیجیتال  و تجهیزات راهبری . پرکاربرد ترین EMMC ها در دیوایس های الکتریکی قابل حمل مثل تبلت و گوشی موبایل است . همچنین جانشینی برای هارد های قدیمی مانند HDD ها حساب می شود.

#10 آیا می توانیدeMMC   را ارتقا دهید؟ | فروش قطعات موبایل اصفهان

متأسفانه emmc به مادربورد اصلی دیوایس توسط لحیم چسبیده شده اند. برای همین قابلیت ارتقاء آن نیست .

 #11- اصلی ترین دلیل معیوبی هارد چیست؟ | رضایی (SHR)

هنگامی که موبایل به شارژر متصل است. هیچگاه نسبت به ریست کردن یا خاموشی موبایل اقدام نکنید. هنگامی که باطری موبایل زیر ۲۰ % گنجایش شارژ است.  ریست معمولی یا ریست فکتوری نکنید. چون که در این زمان وظیفه نوشتن و خواندن به ولتاژ زیاد تری احتیاج دارد. این عمل باعث می شود که به حافظه موبایل ولتاژ درستی نرسد.  همچنین در کارایی آن خلل ایجاد می کند . این موارد از قبیل علل خراب شدن هارد هستند . اما رایج ترین مورد سوختن هارد نفوظ رطوبت و ضربه خوردن موبایل می باشد.

اخبارو مجلات

شکل 4

 #12 – از کجا بفهمیم که هارد گوشی سوخته است؟

 • یکی از عوامل سوختن حافظه اصلی این است . که در زمان کار کردن با موبایل خود به خود خاموش می شود. اما همچنان باز هم به قطع نمیشود گفت که مشکل از حافظه اصلی می باشد.
 • گیر کردن موبایل روی آرم یا لوگو . اگر فلش نشد به این معناست که آی سی فلش و یا آی سی هارد مشکل دارد.
 • پاک نشدن اطلاعات حتی بعد از ریست فکتوری.
 • زمان را اندازی پیام Internal Storage is damage و یا encrypt unsuccessful دیده می شود.
 • در بعضی موارد سریال IMEI ندارد.

#13 علت پیغام encrypt unsuccessful  چیست ؟ | فروش قطعات موبایل اصفهان

بسیاری از  اندرویدی ها در قطعات موبایل اصفهان بر این باورند . که این پیام زمانی نمایش داده میشود .که موبایل شما حافظه اصلی خود را شناسایی نمیکند . حافظه پنهان ایراد دار و خراب شده نیز یکی از علل اصلی خطای ناموفق در رمزگذاری اندروید است.

#14 موبایل اندرویدی من اتوماتیک خاموش می شود ، آیا ایراد از هارد موبایل است؟

به گفته فروشگاه ما که در زمینه فروش قطعات موبایل اصفهان فعال است .یکی از علل معیوب شدن هارد می تواند خاموش شدن اتوماتیک موبایل باشد. اما از سویی که گاهی وقت ها خاموشی ناگهانی موبایل . می تواند به علت پر بودن حافظه موبایل و یا لگ شدن برنامه ها در زمان اجرا باشد. نمیشود با قطعیت گفت که مشکل از هارد موبایل است.

FAQ & Feedback

اصلی ترین نشانه سوختن هارد چیست ؟

خاموش و روشن شدن اتوماتیک و یا ماندن تصویر روی لوگو کمپانی

هارد قابلیت تعمیر دارد؟

در برخی مواقع این قابلیت را دارد . اما در بیشتر مواقع هارد باید تعویض شود .

عوامل آسیب رسان به هارد چیست ؟

ضربه و رطوبت اصلی ترین علل آسیب دیدن هارد است .

فروشگاه رضایی (SHR) عرضه کننده انواع قطعات موبایل در کشور .

اخبارو مجلات

فروش قطعات موبایل اصفهان | فلت چیست ؟

Subject All thing about flex
Departman Rezaei mobile parts store
BY Sir Lotfi
Time 11 min
counter 1146

 

01#فلت چیست ؟ 

02#کابل فلت چه چیزیست ؟

03#سیم فلت چه کارایی هایی دارد؟

09#بهره بردن از سیم های FCC در گوشی های همراه

10#چرا سیم صاف موبایل را تعویض می کنند ؟

نتیجه گیری قطعات موبایل اصفهان :

همه چیز درباره فلت | فروش قطعات موبایل اصفهان | قطعات موبایل اصفهان

در این مجله قصد داریم به یکی از اساسی ترین قطعات در فروش قطعات موبایل اصفهان بپردازیم .

خیلی از دوستان از نحوه کار و چیستی فلت موبایل یا هر دستگاه دیگری بی خبرند .

به همین منظور در ادامه همراه ما باشید .

 01#فلت چیست ؟ | فروشگاه رضایی (shr)

اصولا در مکانیزم درونی دیوایس های الکترونیکی، کابل های فلت مهم شمرده نمی شوند . این کابل ها وظیفه مهمی در تکنولوژی های امروز خصوصا موبایل ها بر عهده دارد . به یاری کابل های فلت، عکس ها بر روی نمایشگر گوشی های اسمارت نمایان می شوند و صفحه لمسی نسبت به واکنش های فرد واکنش مقابل انجام می دهد. در این نوشته ، با کابل فلت، استفاده های آن در گوشی های همراه و علل خراب شدن آن اطلاع کسب میکنیم .

 02#کابل فلت چه چیزیست ؟ | قطعات موبایل اصفهان

در قدیم سیم های دایره ای تنها گزینه بود که متخصصان ساخت قطعه های الکتریکی، برای گسترش اقلام، در مقابل خود می دیدند. ایراد اصلی که بهره مندی از این سیم ها ایجاد میکردند، گره خوردن دور هم و گرفتن جای زیاد در یک برد الکترونیکی بود. دوستانی که در زمینه فروش قطعات موبایل اصفهان فعالیت داشته اند میدانند.  کم کم با گذشت زمان این سیم ها مکان خود را به کابل های صاف یا مسطح دادند. سیم های فلت از جانب سنگینی و وزن سبک تر هستند و شکل پذیری زیادی دارند. شکل 1

اخبارو مجلات

شکل 1

سیم فلت که در واژگان انگلیسی به نام Flexible Flat Cable و در برخی از همکاران قطعات موبایل اصفهان اسم برده می شود، از چند کابل رسانا که به طور پشت سر هم در کنار دیگری جای گرفته اند، ساخته  می شود. مکانیزم عریض و فلت کابل های موازی، شکلی مثل روبان به کابل می دهد.

این سیم ها عالی ترین جانشین برای سیم های محکم، پر حجم و گرد در فناوری کامپیوتر خساب میشوند. این روزها از سیم های صاف در بیشتر دیوایس های الکتریکی مثل کامپیوتر، تبلت، تلفن همراه و چاپگر به دلیل داشتن مکانیزم ساده، مفید و کم خرج آن ها استفاده می شود.

 03#سیم فلت چه کارایی هایی دارد؟ | فروش قطعات موبایل اصفهان

مکانیزم سیم های صاف باعث شده که نسبت به سیم های نمونه جای کمتری را اشغال کنند. به علت قابل انعطاف بودن سیم های FCC ، سیستم های الکتریکی با چگالی بالا، بالاترین کاربرد را از این کابل های مسی می کنند. در کنار استفاده از سیم فلت در گوشی های همراه و تبلت ها، دیوایس های متفاوت دیگری همانند لوازم الکتریکی پرکاربرد مثل دیوایس های اجرا کننده  CD و DVD، گیرنده های تلویزیونی  و لوازم خانگی مانند لباس شویی نیز از سیم فلت استفاده می کنند. تجهیزات رادیویی و GPS ماشین ها نیز پر اهمیت ترین سیستم هایی در صنعت خودروسازی هستند که از سیم های فلت بهره برداری می کنند.

فروشگاه رضایی (shr) یکی از مراکز پخش قطعات موبایل اصفهان و ایران بوده که انواع فلت را برای مراجعین عزیز مهیا ساخته و اماده فروش است.

انواع سیم های FFC قابل استفاده در فناوری کامپیوتر در نوشته فروش قطعات موبایل اصفهان ، از قبیل موارد زیر هستند:

 • سیم های برد اصلی
 • سیم های وضل شدن نمایشگر های LCD
 • سیم های کیبورد
 • سیم هاقابل استفاده در انواع هدست
 • سیم های دوربین
 • سیم های دکمه های آپشنی
 • سیم بلندگو

 

شکل 2

اخبارو مجلات

شکل 2

 09#بهره بردن از سیم های FCC در گوشی های همراه | قطعات موبایل اصفهان

هر چیزی که در مکانیزم بیرونی گوشی خود قابل رویت است. از پیوندهای تو در تویی تشکیل شده اند که تجهیزات درونی موبایل شما را شکل می دهند. گرفتن دستور از طرف گوشی همراه در زمان لمس کردن صفحه حرارتی حتی با بودن محافظ شیشه ای (گلس) موبایل بر روی صفحه آن، به یاری سیم صاف امکان پذیر است که برد اصلی گوشی موبایل را به صفحه نمایشگر وصل کرده است. به صورت عمومی، فتوا کلام این بخش نوشته فروش قطعات موبایل اصفهان این است که نشان دادن اطلاعات و واکنش نمایشگر لمسی موبایل به واکنش های افراد به یاری سیم صاف و فلت انجام می شود.

سیم های FCC در قطعات موبایل اصفهان بصورت مستقل انحنا می یابند و با توجه به تولید گوشی های موبایل با اندازه های کم در این سالها ، عالی ترین گزینه در موبایل ها حساب می شوند. نشکستن و استقامت در مقابل درجه حرارت های بالا (تا 110 درجه سانتی گراد)، پیاده سازی آسان و هزینه کم ساخت در مقایسه با دیگر کابل ها، سیم های صاف را به عنصری جدا نشدنی در تجهیزات درونی موبایل همراه  تبدیل کرده است.

راه های نصب فلت در قسمت درونی گوشی موبایل به جای برد اصلی گوشی وابسته است. قرار گرفتن برد اصلی در میان و یا بالای قاب موبایل، احتیاج به اضافه کردن طول سیم صاف را رفع می کند.

 10#چرا سیم صاف موبایل را تعویض می کنند ؟

دلایل متفاوتی دلیل می شود تا سیم فلت احتیاج به جایگزینی پیدا کند. ورود رطوبت و آب به گوشی موبایل، ضربه شدید و یا صدمه دیدن سیم حین تعمیر دیگر قطعه ها اصلی ترین علل میوب شدن سیم هستند.شکل 3

اخبارو مجلات

شکل 3

طبق تجربه کاری در زمینه فروش قطعات موبایل اصفهان ، نیازی نیست حتما کارشناس باشید تا صدمه کابل صاف را متوجه شوید. زمانیکه شما با تغییرات جدیدی از سمت نمایشگر مواجه می شوید مثل پرش و تار شدن صفحه، سیاهی نمایشگر و یا درست عمل نکردن تاچ موبایل، همه این موضوعات می توانند از علائم خراب شدن فلت موبایل باشند. بعضی وقت ها  نیز شارژ نشدن دیوایس توسط شارژر ایفون یا اندروید نیز احتمال دارد به دلیل خلل بوجود آمده در فلت موبایل ایجاد شود. تمام این مورد ها فقط با جایگزین کردن سیم فلت درست خواهند شد.

نتیجه گیری قطعات موبایل اصفهان :

در نتیجه گیری مقاله فروش قطعات موبایل اصفهان زمانی نتیجه می گیریم که با ایراد نشان دادن تصاویر در نمایشگر گوشی همراه مقابل شدید، متهم اول این خلل بدون هیچ تردیدی سیم فلت است. بدین منظور کارشناس تعمیرات قطعه های الکتریکی، نخست سر وقت آزمایش سیم فلت موبایل می رود. در آخر این نکته باید خاطر نشان شود  که جایگزینی فلت یک کار تخصصی است. پس قطعا به متخصص تعمیری رجوع کنید که قبل از این تجربه عوض کردن کابل فلت را داشته است.

و اما در فروشگاه ما :

شایان ذکر است که فروشگاه قطعات تلفن همراه رضایی علاوه بر پخش سراسری قطعات در کل کشور .

امکان انجام خدمات تعمیرات موبایل را برای کابران سایت خود قرار داده و دوستان میتوانند با مراجعه به قسمت تعمیرات سایت فروشگاه رضایی (Shr) نسبت به ثبت درخواست خود برای تعویض انواع فلت گوشی اقدام کنید .

اگر سوال و یا مشاوره ای در زمینه قطعات موبایل اصفهان و یا نقاط دیگر کشور  نیاز داشتید میتوانید آن را در قسمت پشتیبانی سایت بیان کنید . پشتیبانان سایت ما آنلاین هستند .

FAQ & Feedback

چرا سیم های فلت کاربرد دارند ؟

به دلیل انعطاف بالایی که دارند بسیار راحت تر به کار میروند

فلت ها همه یکسان هستند ؟

خیر در عرصه تلفن همراه چند نوع فلت وجود دارد که با هم متفاوت هستند . مانند : فلت ال سی دی ، فلت وسط و …

طول عمر فلت ها چقدر است ؟
فلت ها جزئی استاندارد هستند که فقط دلایلی همچون اشتباهات تعمیراتی و نفوظ رطوبت انها را خراب میکند .

برای همین طول عمر بالایی دارند .

اخبارو مجلات

تعویض قاب و شاسی موبایل

Subject Change mobile housing
Departman Rezaei mobile parts store
By Sir Lotfi
Time 10 min
Counter 1190

 

تعویض شاسی و قاب تلفن همراه | فروش قطعات موبایل اصفهان 

01#قاب و فرم گوشی چیست و دارای چه قطعه هایی است ؟

02#زمان مورد نیاز برای عوض کردن و مبلغ تعویض قاب گوشی چقدر است؟ 

03#عوض کردن شاسی و قاب در خانه امکان دارد؟ 

04#چه زمانی قاب و شاسی موبایل احتیاج به تعویض دارد؟ 

05#قاب و فرم موبایل به چه شکل تعویض می شود؟ 

و در پایان نکاتی که نیاز است به آن توجه کنید از این قبیل است که:

تعویض شاسی و قاب تلفن همراه | فروش قطعات موبایل اصفهان

 01#قاب و فرم گوشی چیست و دارای چه قطعه هایی است ؟ | قطعات موبایل اصفهان | فروشگاه رضاییSHR

در مقاله فروش قطعات موبایل اصفهان ابتدا باید همه فرق قاب موبایل با بامپر را متوجه شوید. برای اینکه خیلی از افراد هنگامی که اسم قاب را میشنوند ، تصوری از گارد اطراف گوشی در فکر دارند. در اصل این گارد BUMPER یا بامپر لفظ می شوند که به معنای سپر کاپوت وسیله نقلیه می باشد. فرم و قاب که عموما در متریال های شیشه ای، پلاستیکی و فلزی ساخته می شوند، همان چیزیست که اطراف و پشت موبایل جای می گیرد و برد و قطعه های موبایل در آن جای می گیرد.

در این حین بامپرهایی با ویژگی های چشم گیری هم در بازار موجود هستند مانند i-BLADES      Smartcase که باطری دارند ولی در اصل کار ویژه ای انجام نمیدهند.بامپرها بر پایه متریال استفاده شده در آنها به دو گره در قطعات موبایل اصفهان تفکیک می شوند:

انواع بامپر :

• بامپر ژله ای:این بامپرها از متریال پلاستیک تشکیل شده و حجم بیشتری نیست به بامپرهای فلزی دارند. همچنین در رنگ های مختلفی تولید می شود. شکل 1

اخبارو مجلات
 • بامپر آلومینیومی:که از متریال آلومینیوم تشکیل شده.
  بامپرها حسن هایی هم نسبت به قاب موبایل دارند . برای نمونه این ویژگی ها می شود به عناوین زیر بسنده کرد:
  • بامپر کم وزن تر و کم حجم تر از قاب موبایل می باشد.
  • به نظر افرادی که تجربه استفاده از بامپر را دارند . بامپر بسیار ارگونومیک می باشد و شکل زیباتر و جذاب تری دارد.
  • هزینه بامپر کم تر از قاب در می آید.

طبق تجربه فروش قطعات موبایل اصفهان عیب بهره مندی از بامپر موبایل را میتوان در یک نمونه کوتاه کرد. آن هم احتمال ضربه خوردن گوشی باشد چون بامپر تنها از گوشه های گوشی محافظت می کند .با وجود تمام اینها کسانی که دوست دارند مدل گوشی شان دیده شود بامپر را ترجیح می دهند و احتمال زیاد بامپر از موفقیت نسبی در بازار لوازم جانبی موبایل برخوردار شود.

لوازم همراه فرم و قاب در موبایل های گوناگون در قطعات موبایل اصفهان مختلف است، برای نمونه شاسی و قاب موبایل های آیفون در برگیرنده فرم اطراف ال سی دی، درب پشت ، شیشه فلش دوربین،  شیشه لنز دوربین ،جایگاه سیم کارت یا خشاب سیم، کلید های روشن و صدا، گرد گیر بلندگو و میکروفون و غیره … می باشد.

 02#زمان مورد نیاز برای عوض کردن و مبلغ تعویض قاب گوشی چقدر است؟

برای عوض کردن فرم شاسی باید کل قسمت های موبایل از قبیل ال سی دی و تاچ،باطری ، برد و… باید باز شود، برای همین مقدار زمان عوض کردن شاسی و قاب هر نوع و مدل موبایل متغیر است، اما بصورت عمومی  در قطعات موبایل اصفهان زمان عوض کردن شاسی و قاب در موبایل های مستحکم بین 20 MIN تا 60 MIN و در گوشی های ظریف بین 5 HOUR تا یک روز متفاوت است. هزینه عوض کردن شاسی و قاب موبایل با توجه به زمان عوض کردن و مخاطره های تعویض بین 60000 تا 400000 هزار ریال می باشد.شکل 2

اخبارو مجلات

شکل 2

 03#عوض کردن شاسی و قاب در خانه امکان دارد؟ | فروش قطعات موبایل اصفهان

عوض کردن شاسی و قاب نیازمند تخصص و دقت بالایی است.حتی ممکن است  تاچ و ال سی دی  بشکند و باعث صدمه به قطعات دیگر شود. پس اگر در متخصص تعمیرات موبایل نیستید به هیچ وجه بدون راهنمایی تعمیرکار متخصص برای عوض کردن قاب و شاسی گوشی موبایل خود اقدام نکنید. برای عوض کردن شاسی و قاب گوشی همراه تعمیر کاران موبایل مورد اطمینان مراجعه کنید.

 04#چه زمانی قاب و شاسی موبایل احتیاج به تعویض دارد؟ | قطعات موبایل اصفهان

احتمالا برای شما هم اتفاق افتاده که گوشی همراهتان از دستتان افتاده یا با ابزاری مانند کلید و موارد دیگر اطراف یا پشت موبایل خش و خط بیوفتد. خط و خش های کوچک از نظر شکل گوشی  مشکل آفرین می شوند. اما مشکل دیگری ایجاد نمی کند. اگر برایتان اهمیتی ندارد می توانید بدون عوض کردن قاب موبایلتان از آن استفاده کنید. برای محو کردن قسمت های مخدوش می توانید از گارد های پشت بهره ببرید . هزینه گاردهای گوشی معمولا در بین همکاران فروشگاه رضایی که در زمینه فروش قطعات موبایل اصفهان فعالیت دارد، کم است.

اما طبق تجربیات قطعات موبایل اصفهان در صورتی که صدمات جدی، به طوری که در آنتن دادن موبایل خلل ایجاد کرده، خمیدگی ایجاد شده و یا هر نوع آسیبی که درست کار کردن موبایل را با مشکل ایجاد کرده ، قاب و فرم موبایل شما احتیاج به عوض شدن دارد. داشتن انحنا در قاب شاسی موجب آسیب های غیر قابل جبرانی در برد موبایل یا ال سی دی و تاچ می شود.

توجه کنید که در زمان خرید قاب و فرم، کیفیت های اصل و جنس خوب خریداری کنید. جنس هایی که اورجینال نیستند در موبایل شما ایرادات بسیاری ایجاد میکنند.شکل 3

اخبارو مجلات

شکل 3

که آنتن دهی بد یکی از اصلی ترین آن ها است. به علاوه اگر قاب و شاسی اورجینال نباشد باعث می شود قطعه ها به شکل صحیح در جای خود قرار نگیرند.

که به اضافه ظاهر بد آن، باعث می شود موبایل همراهتان به شکل صحیح کار نکند یا شاید برخی قطعه ها صدمه ببیند.

فروشگاه رضایی (SHR) عرضه کننده انواع قطعات موبایل در ایران میباشد.شما عزیزان با اطمینن خاطر میتوانید از بخش فروشگاه به خرید قطعات مورد نیاز خود بپردازید .

 05#قاب و فرم موبایل به چه شکل تعویض می شود؟ | فروش قطعات موبایل اصفهان

عوض کردن قاب و فرم ها با توجه به نوع و مدل موبایل ها تفاوت دارند. در بعضی از تلفن های همراه نخست باید ال سی دی و تاچ موبایل باز شود. اما در بعضی مدل های دیگر قاب پشت بطور مستقیم باز می شود.

و در پایان نکاتی که نیاز است به آن توجه کنید از این قبیل است که:

 

درنتیجه گیری مطلب فروش قطعات موبایل اصفهان برای شما عزیزان به موارد کلی زیر میپردازیم .

 • عوض کردن قاب و شاسی برخی از موبایل ها که خطر شکسته شدن ال سی دی و تاچ وجود دارد بر گردن مشتری است . لذا تعمیر کار هیچ تعهدی در باب این مورد ندارد.
  • به خاطر نبود فرصت لازم برای بررسی کامل و دقیق موبایل ، تعمیر کار فقط ایراداتی که از جانب مراجعه کننده گفته شده را ثبت و مورد بررسی خواهد کرد. لذا هیچ تعهدی در باب ایرادات دیگر ندارد. برای همین قبل از حضور تمام ایرادات موجود را ثبت کرده و به تعمیرکار خبر دهید.
  • به خاطر جلوگیری از سوء استفاده، مراکز تعمیر در قطعات موبایل اصفهان از جانب ایرادات و مشکلات ظاهری مانند خش و خط افتادن روی تلفن همراه، هیچ تعهدی قبول نمی کند.شکل 4
اخبارو مجلات

شکل 4

 • در زمان دریافت موبایل فیشی را تحویل خواهید گرفت که دارای اطلاعات شما است، برای همین از این فیش به درستی مواظبت کنید. چرا که تنها دارنده ی قبض صاحب گوشی حساب می شود.
 • در بین همکاران فروشگاه رضایی (SHR) که خدمات فروش قطعات موبایل اصفهان بعد از گرفتن قبض شما به مدت یک هفته برای تست موبایل خود زمان دارید، برای همین در این زمان تلفن همراه خود را کاملا دقیق تست کنید.

FAQ # Feedback

تعویض قاب و شاسی گوشی چقدر زمان میبرد ؟

زمان حدودی برای این کار بین 10 تا 35 دقیقه است

اصلی و غیر اصلی بودن قاب گوشی چگونه تشخیص داده میشود ؟

راهی برای این مورد مد نظر نیست. منتها رنگ و کیفیت قاب در مقایسه با قاب اصلی شایان توجه است .

مزایا قاب اصلی چیست؟

قاب اصلی استحکام بهتری دارد و تمام قطعات شکل اولیه بر سر جای خود قرار میگیرند . همچنین مشکلات احتمالی مانند ایجاد خلل در آنتن دهی ایجاد نمیکند .

اخبارو مجلات

تاچ چیست؟

Subject

What is touch?

Departman

Rezaei store

By

Sir Lotfi

Time

20 min

counter

1535

1#تاچ چیست ؟

2#خازن ها می توانند حساس باشند !

3#خازن های PCB چگونه هستند؟

صفحه لمسی خازنی با استفاده از بریدن رسانا های روی PCB

4#تاثیر لمس بر صفحه لمسی خازنی

5#تماس انگشت با صفحه لمسی

1- انگشت به عنوان یک دی الکتریک

2- انگشت به عنوان رسان

 1#تاچ چیست ؟ | فروش قطعات موبایل اصفهان| قطعات موبایل اصفهان

این روزها موبایل های حرارتی و لمسی در قطعات موبایل اصفهان به بییشترین مدل  موبایل در بین مردم هستند.اما آیا می دانید که صفحه لمسی موبایل یا به بیان تعمیرکاران تاچ موبایل به چه شکل کار می کند ؟

در این سالها کم کم  فکر کردن به اینکه دیوایس های متفاوت فاقد صفحه لمسی باشند دشوار تر شده است. موبایل های اسمارت هم به عنوان بیشترین و قابل رویت ترین نمونه ها از این تفاوت هستند. که در دست همه افراد قرار دارد. اما قطعا مزیت صفحه لمسی به اینجا خاتمه نمی یابد . خیلی از دیوایس ها هستند که از این مکانیزم سود می برند. صفحه لمسی یا تاچ می تواند با دو گونه فناوری پیاده سازی شود.تاچ های سخت که بر اساس تغییر کردن سختی ناحیه فشار طراحی میشوند و صفحه لمسی خازنی .

فناوری تاچ مقاومتی، همان تکنولوژی است که در تاچ موبایل های لمسی قدیم از آن بهره میگرفتند . اما اکنون به صفحه لمسی خازنی تبدیل شده اند. ما در این مقاله فروش قطعات موبایل اصفهان به تاچ خازنی میپردازیم که این روزها کارایی خیلی بالایی دارد.

 2#خازن ها می توانند حساس باشند !| فروشگاه رضایی (shr)

جدا از اینکه ویژگی های لمس خازنی می تواند خیلی ویژه باشد. قانون های کلی علمی این تکنولوژی به قدر کافی ساده است . اگر شما با خازن به اندازه کافی آشنا باشید و با شرایط گوناگونی که روی گنجایش یک خازن موثر است . به اندازه ای شناخت داشته باشید برای این که اطلاع پیدا کنید .که تاچ خازنی یک موبایل به چه شکل کار می کند آماده باشید . تاچ موبایل های خازنی در قطعات موبایل اصفهان به دو گروه اصلی تقسیم می شود : محافظت گنجایش مشترک و محافظت گنجایش انفرادی. گونه اول که در آن خازن حسگر به صورت دو پایه الکترود ارشال کننده و گیرنده ساخته می شود.همچنین بسیار برای صفحه های حساس به لمس کاربرد دارند .

اخبارو مجلات

شکل 1

اما در گروه دیگر تاچ خازنی یکی از پایه های خازن به زمین وصل است. گروهی ساده از حسگر لمسی است که در اسلایدر ها ، دکمه های لمسی و اسکرول ها کاربرد دارند. در این مقاله از میخواهیم  با محافظت انفرادی آشنا شویم .

 3#خازن های PCB چگونه هستند؟ | فروش قطعات موبایل اصفهان

خازن ها خانواده های متفاوتی دارند. همه افرادی که با مدارهای برقی کار کرده اند .گروه های متفاوتی از خازن را که روی صفحه های   PCB قرار می گیرند را دیده اند. به نظر می رسد خازن ها قطعا باید در کاور های شیک و حرفه ای تولید و فروش یابند. اما حقیقت این نیست . برای ساخت یک خازن دو رسانای مستقل از یکدیگر را با یک ماده عایق در بینشان کنار هم قرار دهید. به این عایق در واژه   (Dielectric) دی الکتریک گفته میشود.

پس ساخت یک خازن معمولی آنچنان هم سخت نیست. شاید حتی می توانید از رسانا های روی یک صفحه PCB برای این امر بهره ببرید.

صفحه لمسی خازنی با استفاده از بریدن رسانا های روی PCB

طبق مقاله قطعات موبایل اصفهان فاصله ایزوله کننده مابین دکمه لمسی تعبیه شده. ما با بقیه صفحه مسی ، به مفهوم شکل گرفتن یک خازن است. در این نوع ، ما بخش مسی در برگیرنده دکمه را به زمین وصل کرده ایم. همچنین برای همین می توانیم خازن طراحی شده را به شکل خازنی مبدل کنیم. بطوریکه یکی از پایه هایش به زمین وصل شده و آن دیگری آماده برای گرفتن  بار الکتریکی است.

اخبارو مجلات

شکل 2

شاید از خود سوال کنید .که مگر این خازنی که با تفکیک قسمتی از یک صفحه PCB ساخته می شود، چقدر گنجایش دارد.؟ یا این مقدار را چطور باید محاسبه کرد .؟ اولین پاسخ سوال شما اینگونه است.، گنجایش خیلی کم است. شاید مقداری کمتر از 10 پیکو فاراد. در مورد پرسش دوم شما باید گفت که اصلا نباید نگران این مورد باشید. در اصل ابعاد خازن هیچ اثری در کار ندارد !. ما به در پی تغییر دادن گنجایش هستیم . همچنین یافتن تفاوت در گنجایش خازن احتیاجی به دانستن مقدار ابتدایی آن نخواهد داشت.

فروشگاه رضایی (shr)  یکی از بهترین مراکز فروش قطعات موبایل اصفهان میباشد .

 4#تاثیر لمس بر صفحه لمسی خازنی

اکنون سوال این است که دقیقا چه چیزی دلیل می شود که خازن لایه لمسی تغییر گنجایش دهد .؟ در پاسخ بایی گفت . خب مشخص است . پوست !.

 5#تماس انگشت با صفحه لمسی | فروش قطعات موبایل اصفهان

قبل از اینکه توضیح دهیم به چه علت انگشت افراد دلیل تغییر گنجایش خازن در صفحه لمسی می شود. اهمیت دارد که یک مورد را به درستی بفهمیم . در عمل لمس خازنی ، هیچگونه جریانی مستقیم هدایت و راهی نمی شود. پوست شما از طریق رنگ عایق روی PCB متفاوت است . همچنین سطحی از پلاستیک روی پنل دستگاه فرضی ما ، از ساختمان خازن طراحی شده به دست شما متفاوت است . پس نگران نباشید . انگشت شما خازن را تخلیه نمیکند . حقیقت امر این است که مقدار بار روی خازن درهر لحظه هم متغیراست .اما چیزی که اهمیت دارد “گنجایش خازن” در هر لحظه است.

اخبارو مجلات

شکل 3

1- انگشت به عنوان یک دی الکتریک | فروش قطعات موبایل اصفهان

عموما ما خازن را به عنوان قطعه ای با گنجایش مشخص می دانیم. که از کنارهم بودن دو لایه رسانا با فاصله ای مشخص ساخته شده است. و ماده دی الکتریک هم بین این دو لایه وارد شده است. قطعا با لمس کردن یک خازن نمی توانیم تفاوتی در اندازه لایه های رسانای آن بدهیم . اما میشود ثابت دی الکتریک آن را به راحتی تغییر دهیم . چونکه انگشت آدمها خصوصیات دی االکتریکی دارد که با مواد دی الکتریک که در خازن است متفاوت است .

شاید از قطعات موبایل اصفهان  سوال کنید که باید انگشت ما بین صفحه های خازن قرار بگیرد.؟ در جواب باید گفت درست است. شما نباید  انگشت خود را به عنوان دی الکتریک فعلی در بین لایه ها بگذارید . اما حقشقت را بخواهید “نفوذ” در ساختمان خازن برای ایجاد تفاوت در دی الکتریک آن واجب نیست .

6#عملکرد تاچ اسکرین به شکل تاثیر دی الکتریک | قطعات موبایل اصفهان

همان گونه که میدانید نیازی نیست انگشت در میان لایه های رسانا بگذارید تا بتوانید دی الکتریک خازن را تغییر دهیم. چونکه مدار های الکتریکی خازن به اطرافش هم گسترش می یابد . و می توان ویژگی های خازن را بر همین اساس به آسانی تغییر داد!. شاید از بخت خوش ماست که ذات بدن انسان به خاطر ساختار آبی خود دی الکتریک محصوب میشود .!

اگر گفته شود که ثابت دی الکتریک خلا تمام 1 است . ثابت دی الکتریک در مقاله فروش قطعات موبایل اصفهان هوا چیزی نزدیک همان خلا کلی (1.0006 در دمای نرمال) است. اما در برای آب این عدد چیزی نزدیک 80 است.  پس زمانیکه بدن شما با میدان های الکتریکی نزدیک خازن وارد تعامل می شود. همچنین ثابت دی اکتریک خازن بسیار بالا میرود  و در پایان گنجایش خازن نیز زیاد خواهد شد !.

اخبارو مجلات

شکل 4

2- انگشت به عنوان رسانا | قطعات موبایل اصفهان

به نقل مقاله فروش قطعات موبایل اصفهان هرکسی که زمینه شوک الکتریکی یا برق گرفتگی را داشته باشد. می داند که بدن انسانها رسانا برق است . البته همان گونه که در قبل هم گفتیم  اینگونه نیست . رسانایی پویایی بین انگشت انسان و صفحه لمسی خازنی به ایجاد شود. برای نمونه اینگونه نیست که انگشت کاربر بار اکتریکی روی خازن صفحه را خالی کند. با این وجود ، این بدین معنی نیست که رسانایی بدن شما ارتباطی به موضوع ندارد. در اصل رسانایی انگشتتان خیلی مهم است. چون در لحظه لمس در اصل انگشت شما به عنوان یک لایه رسانا از یک خازن اضافی عمل می کند.

شما می توانید یک دیوایس لمسی را به عنوان یک زاپاس برای دکمه های مکانیکی ببینید. اما مکانیزم لمس خازنی گونه ای کاملا نو از ویژگی هایش را مشخص کرده است. سامانه ای که می تواند فاصله مابین لایه لمسی و انگشت را اندازه بگیرد!.

هر دو ساختار تغییر گنجایش خازنی که در بالا گفته شد.، تغییرات روی گنجایش خازن را به طور مرتبط با فاصله انگشت با لایه  لمسی ایجاد می کنند. برای سیستم که براساس ثابت دی الکتریک هستند . مقداری که از ساختار بدن که در میدان خازن قرار می گیردمشخص کننده تفاوت ثابت دی الکتریک است. همچنان با کم شدن فاصله انگشت به لایه لمسی خازنی ، این مقدار بیشتر میشود .

3- ساختار خازن | قطعات موبایل اصفهان

در ساختار رسانایی و هدایت (تشکیل خازن انگشتی) . گنجایش خازن انگشتی به طورمستقیم به فاصله دو صفحه رسانا (انگشت و لایه لمسی) بستگی دارد. به خاطر داشته باشید.هیچ راهی برای محاسبه فاصله مشخص بین صفحه لمسی و پوست انگشت لمس کننده صفحه نیست. لمس خازنی اطلاعات لازم برای انجام محاسبات دقیق سنجش فاصله را به دست نمی دهد.

فروشگاه رضایی (shr) عرضه کننده انواع ای سی در قطعات موبایل اصفهان میباشد .

البته می شود با راه های کالیبره کردن سیستم لمس خارنی به اندازه گیری نزدیک دست یافت . اما به خاطر این که مدار لمس خازنی برای یافتن تفاوت ها در خازن بهینه شده است . این فناوری در فروش قطعات موبایل رضایی بیشتر به درد لمس کردن “تغییرات در فاصله” می خورد. تا پی بردن به فاصله درست و مشخص.

FAQ & Feedback

آیا تاچ و ال سی دی بصورت جداگانه به فروش میرود؟

در برخی از مدلهای تلفن همراه تاچ و ال سی دی بصورت جداگونه بفروش میرود اما در برخی دیگر خیر.

شکستگی تاچ موجب تصویر ندادن تلفن همراه میشود ؟

خیر تاچ هیچ گونه ارتباطی با تصویر دادن تلفن همراه ندارد .

کیفیت تاچ ها متفاوت است ؟

در جواب باید گفت تاچ آنچنان که ال سی دی اهمیت دارد ، ندارد . معمولا بیشتر تاچ های موجود در بازار از کیفیت مطلوب  استاندارد برخوردار هستند .

اخبارو مجلات

ال سی دی چیست ؟!

Subject LCD & DETAILS
Departman Rezaei mobile parts shop
By Sir lotfi
Time 10 min
Counter 1388

در این مجله فروش قطعات موبایل اصفهان قصد داریم تا شما دوسان عزیز را با ال سی دی . فلت ال سی دی  و مکانیزم آن آشنا کینم .

با ما همراه باشید.

ال سی دی و قابلیت های آن چیست؟

01#ال سی دی چیست؟

02#مانیتور ال سی دی چیست؟

03# از صفات مانیتورهای ال سی دی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

مانیتور ال سی دی به شکل پنل نمایش

04#استفاده از شکل اکتیو ماتریکس:

05#زمان جواب دهی چیست ؟

06#کنتراست تصویر

07#زاویه دید:

08#رزولوشن |

09#فلت LCD چیست؟

10#مانیتور LCD چیست و دارای چه ویژگی هایی است؟

ال سی دی و قابلیت های آن چیست؟ | فروشگاه رضایی |shr

طبق منابع فروش قطعات موبایل اصفهان کلمه ال سی دی در مقاله قطعات موبایل اصفهان کوچک شده عبارت liquid crystal display میباشد . که به معنی نمایشگری است  از جنس کریستال مایع کریستال مایع ما بین جامد و مایع است.چراکه  این ماده می تواند به  هر دو صورت مایع و جامد  و بر اصول  عوامل زیستی متغیر باشد. بر همین اساس صفحه های ال سی دی در دما بالا  کم  به دقت عمل نمی کنند.

 

 01#ال سی دی چیست؟ | فروش قطعات موبایل اصفهان

صفحه  های ال سی دی در بر گیرنده کریستال مایع هستند . این صفحه ها  از یک سطح  بک لایت صافی های پلاریزه کننده ساخته شده. همچنین از صافی های رنگ سطح تی اف تی و سطح کریستال مایع متشکل شده  است. این صفحه نمایشها می توانند رنگ ها با کانترست بالایی نمایش دهند. مرغوبیت تصاویر آن‌ها بسیار زیاد می باشند. این صفحه های تصویر به درستی می توانند برای تلویزیون ها با ابعاد بزرگ و بالا استفاده شوند. فرقی ندارد که این صفحه ها چه سایزی داشته باشند. کیفیت عکسها در این صفحه های نمایش کاهش نمی یابد.

این روزها هر صفحه نمایشی در قطعات موبایل اصفهان شفافیت و کیفیت تصویری متناسب با سایز خودرا دارا  است. کیفیت تصویر در LCD  ها بر پایه اعداد پیکسل ها آن‌ها معین می شود. امروزه صفحه نمایش های معمولی کیفیت تصویری در اندازه های 1920*1080 پیکسل دارند. هرچقدر اعداد پیکسل ها در صفحه نمایش بالا باشد کیفیت صفحه آن بیشتر است.

فروشگاه ما یکی از بهترین مراکز فروش قطعات موبایل در اصفهان میباشد .

اخبارو مجلات

شکل 1

ال سی دی ها به خاطر اینکه برای چشم ضرر ندارند و کیفیت رنگ و شفافیت نمایش بسیار زیادی  دارند.برای همین به خوبی بواسطه اداره ها و مراکز خصوصی و دولتی استفاده می شوند . تفاوتی ندارد که شما برای زمان کم یا زیادی با مانیتور خود کار میکنید ، مطمئنا صفحه های LCD  کاربرد زیادی برای شما دارند .

  02#مانیتور ال سی دی چیست؟ | قطعات موبایل اصفهان

این روزها استفاده از مانیتور LCD در لوازم رایانه ای پیشرفت بسیار زیادی داشته است. این مانیتورها با توجه به ابعاد متناسب به خوبی توانسته اند به جای مانیتور های قدیمی قرار گیرند . و با سرعت بالایی آنها را از میدان دور کنند. همینطور مانیتور ال سی دی خطرات مانیتور های سی ار تی قدیم را ندارند. این مانیتور ها دارای صفات  بسیار زیاد دارند .که این امر  آن‌ها را از مانیتور های لامپی قدیم جدا کرده و نسبت به آن‌ها برتری بالایی دارند.

 

 03# از صفات مانیتورهای ال سی دی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

 مانیتور ال سی دی به شکل پنل نمایش

 

طبق مقاله فروش قطعات موبایل اصفهان برای ساخت مانیتور های بزرگ و یا تلویزیون های شهری از پانل های LCD بهره میبرند. در اصل این پنل ها را در مجاور هم میگذارند تا یک تلویزیون تبلیغاتی بزرگ را شکل دهند. آدرس دادن در این پانل ها بر طبق سطر و ستون بسیار سهل است .همچنان به آسانی می شود تعداد زیادی از آن‌ها را در مجاور هم گذاشت.

بهترین قطعات موبایل اصفهان را از فروشگاه رضایی (shr)  بخواهید

 04#استفاده از شکل اکتیو ماتریکس:

صفحه نمایش و یا تلویزیون ها از نوعی ساختار جدید به اسم   Active Matrix   (اکتیو ماتریکس )استفاده می کنند. بهره مندی از این ویژگی که بر پایه ماتریکسی از TFT ها ساخته شده است .همین امر دلیل می شود که در هر سلول یک ترانزیستور مشخص شود . در نهایت هر سلول می تواند به شکل انفرادی فعال بشود.

  05#زمان جواب دهی چیست ؟ | قطعات موبایل اصفهان

طبق گفته منبع( فروش قطعات موبایل اصفهان) در صفحه های ال سی دی زمان پاسخ دهی به فعال شدن سلول ها، بسیار کم می باشد. به این معنی که در کمترین  و کوتاه ترین فرصت ممکن سلول ها روشن می‌شوند. و شما تصویر را در مانیتور مشاهده می کنید. در اصل برهه زمانی پاسخ دادن در این صفحه  ها  به  زمانی اشاره میشود  .که یک سلول روشن و خاموش شده و مجددا روشن شود .

اخبارو مجلات

شکل 2

 06#کنتراست تصویر

طبق تجربه کنتراست تصویر به منظور میزان روشنایی تصویر و اختلاف لایه روشنایی تصویر در مانیتور ال سی دی است. هر چقدر که کنتراست تصاویر بیشتر باشد تصویر ها زلال تر و تیرگی ها بهتر نشان داده می شوند. یکی از صفات مانیتور ال سی دی کنتراست زیاد تصویر است. تفاوت تضاد رنگی تصاویر در ال سی دی های موجود در فروشگاه های قطعات موبایل اصفهان قابل مشاهده است .

  07#زاویه دید| فروش قطعات موبایل اصفهان

یکی از معایبی که در مانیتور های قدیم دیده میشد. این بود که زاویه تصاویر برای شکل بهتر تصویر نبود. به همین دلیل برای دیدن تصاویر باید در مقابل آن‌ها مینشستیم.  اما در صفحه های ال سی این عیب برطرف است.  این روز ها مانیتور ها تا زاویه 170 درجه نیز قابل مشاهده بوده. به عنوان نمونه اگر در مجاورتتلویزیون قرار گیرید. تصویر داخل آن را بدون افت کیفیت و یا بهم ریختگی رنگ ها نمیتوانید ببینید.

در صفحه هایی که زاویه تصویر کم دارند. به شکلی که از گوشه ها به صفحه نگاه کنید ممکن است تیرگی و نور کم تصویر ایجاد شود. این ویژگی در تلفن های همراه بسیار مفید است. در هنگام تست محصولات در مراکز فروش قطعات موبایل اصفهان. شما میتوانید تفاوت زاویه دید صفحه های نمایش را مشاهده کنید .

 

 08#رزولوشن

یکی از اصلیترین  ویژگی های صفحه های ال سی دی این رزولوشن است. که می تواند تصاویر را در رزولوشن های بسیار زیاد به سهولت نشان دهد. در صفحه های قدیمی به خاطر  تکنولوژی قدیمی ویژگی استفاده از تصاویر با تعداد پیکسل بالا امکان نداشت. اما  حال شما به آسانی می توانید رزولوشن و کیفیت های بیشتر از را در صفحه ال سی دی ببینید.

اخبارو مجلات

شکل 3

 09#فلت LCD چیست؟ | قطعات موبایل اصفهان

برای متصل شدن صفحه نمایش های ال سی دی به مادربرد ها از سیم ویژه ای استفاده میشود. این سیم با اسم فلت ال سی دی شناخته می شود. در اصل فلت ال سی دی کار  ارسال اطلاعات دو دیتا به مانیتور را دارا می باشد.

 10#مانیتور LCD چیست و دارای چه ویژگی هایی است؟ | فروش قطعات موبایل اصفهان

یکی از دلیل های مهم استفاده از فلت ال سی دی این است. که به طور نمونه  گوشی های تاشو ، بتوان صفحه نمایش به راحتی از بدنه جدا شود. همچنین در صورت ایجاد  مشکل بشود به راحتی آن را عوض کرد. برای تعویض آسان باید قایلست جدایی از بدنه وجود داشته باشد. به همین خاطر از سیم های ویژه برای وصل کردن به برد اصلی استفاده می شود. این سیم های ویژه را فلت ال سی دی می گویند.

با مراجعه به سایت فروشگاه رضایی (Shr)شما میتوانید مرغوب ترین قطعات موبایل اصفهان را مشاهده و خرید کنید .

FAQ & Feedback

ال سی دی شرکتی چیست ؟

ال سی دی های شرکتی مخصوص گوشی های سامسونگ میباشند . این ال سی دی ها توسط شرکت service pack   ارائه شده و مطلوب ترین کیفیت ممکن را دارند.

تشخیص ال سی دی اصلی چگونه است ؟

در این رابطه هیچگونه راهی برای  شناسایی به جز مقایسه کیفیت قبل و بعد تعمیر نیست . لذا خود شخص میباید با مقایسه کیفیت از این بابت مطمئن شود .

ال سی دی چنج گلس چیست ؟

ال سی دی چنج گلس به ال سی دی میگویند که تاچ آن یکبار تعویض شده .منظور از گلس ، گلس رویی ال سی دی میباشد که بصورت اورجینال بر روی ال سی دی میباشد .