قطعات موبایل – باتری موبایل

Mobile battery maintenance Title
Rezaei mobile parts store Depatman
Sir lotfi by
17 min time
1713 words

 

دوستان و همراهان عزیز فروشگاه قطعات موبایل رضایی . با ما در این مقاله همراه باشید و دیگر احتیاجی به تعویض و خرید قطعات موبایل خود نداشته باشید .

قطعات موبایل | نگهداری باتری موبایل با بهترین روش افزایش عمر باطری

شکل 1

قطعات موبایل - باتری موبایل

شکل 1

شاید با دید بعضی از کارایی های کم موبایل بفهمید عمر باتری گوشی شما کاهش پیداد کرده . اما قادرید شما  با انجام برخی کارهای ویژه عمر باتری موبایل خود را بالا ببرید ..

در مقاله قطعات موبایل رضایی، شاید این پرسش ایجاد شود که چطور باتری موبایل و عمر آن را زیاد کنید؟ . بهترین راهکار محافظت از موبایل چیست؟ بهترین شکل شارژ کردن باتری موبایل چیست ؟ . بسیاری افراد موبایل های اسمارت ، کماکان در حالا یافتن راهی برای بریشتر شدن طول عمر باتری موبایل خود دارند. با روی کار آمدن سیستم های فست شارژ گوشی موبایل مراحل شارژ خیلی کم شده است است. به خاطر استفاده موبایل های اسمارت از باتری های پلمپ . دیگر مثل قدیم، نمی شود ایراد باطری موبایل را با عوض کردن برطرف کرد. شما قادرید با طرز درست شارژ باتری گوشی نو گام اصلی را در راه بیشتر کردن طول عمر باتری بردارید.

چگونه از باتری موبایل نگهداری کنیم؟

اگر یکسال است که از باطری موبایل خود استفاده میکنید . شاید با دیدن برخی از کار های ضعیف موبایل خود آگاه شوید باتری موبایل شما هماننده گذشته عملکرد ندارد. متاسفانه با گذشت زمان کارکرد باطری موبایل هم کم میشود . این یک مورد غیر قابل انکار است. با این وجود شما قادرید با انجام فعالیت های خاص عمر استفاده از باتری خود را افزایش بدهید. اگر در پی راه های حفظ  باطری موبایل خود توصیه می کنیم در ادامه با ما مقاله ویژه ما باشید.

راه های درست شارژ کردن موبایل و بالا رفتن عمر باتری موبایل

درصد شارژ باتری خود را بین 35 الی 85 درصد نگه دارید !!

 

یکی از باورهای نامناسب  در مورد شارژ باتری موبایل اینگونه است . که برای حذف مموری آن باید اول شارژ آن تماما خالی شود و بعد از آن ، گوشی را به برق متصل کنید. این امر تنها برای موبایل هایی با باتری های اسیدی درست بود . برای همین هیچ ارتباطی با راه شارژ باطری لیتیومی گوشی ندارد. بعلاوه این روش ها برای شارژ باطری های جدید استفاده نمی شود.

باتری گوشی را تا چه مقدار شارژ کنیم ؟ . متخصصان خبره در حوضه قطعات موبایل پیشنهاد می کنند که برای شارژ موبایل های خود از راه شارژ کمی استفاده کنید. که باعث افزایش سلامتی باتری موبایل می شود. پس عالی تر است اگر کماکان شارژ را بین 35 الی 85 درصد نگه دارید چراکه این کار اثربالایی در مراقبت باطری موبایل دارد.

پس از شارژ موبایل آن را از برق در بیاوریم !!

 

از عادت های نادرست شارژ کردن موبایل بصورت شبانه و دراز مدت است . که به علت های زیادی انجام این کار را پیشنهاد نمی دهیم. چراکه چنین امری دلیل میشود که درزمان بالا کارایی باتری وهمچنین کل سیستم موبایلتان کاهش پیدا کند. گرمای تولید شده در باطری هم قادر است خیلی بد باشد. راه  نگهداری از باطری موبایل به شیوه عالی این می باشد که وقتیکه شارژ به 100% رسید . شما این پروسه را به شکل کامل تمام کنید و پس از کاهش یافتن شارژ موبایل خود ، آنرا مجددا به شارژ بزنید.

شکل 2

قطعات موبایل - باتری موبایل

شکل 2

 

بهترین توصیه‌های بازار قطعات موبایل برای بالا بردن عمر باطری

 

 • باتری را از گرما و سرما زیاد دور کنید .
 • از شارژر و سیم شارژر اصلی گوشی خود استفاده کنید .
 • از شارژ و دشارژ کامل باتری موبایل خود کاملا دوری کنید .
 • شارژ تلفن همراه خود را بین 30 الی 80 % حفظ کنید .
 • در زمان شارژ شدن موبایل استفاده از آن ممنون میباشد ! .
 • Lock screen و نور صفحه خود را کم کنید .
 • از اجرای بازی ها و برنامه های سنگین و پرحجم دوری کنید.

 

نحوه نگهداری باتری موبایل در طول روز چگونه باشد ؟

 

از مورد های بسیار ویژه که باید به آن توجه شود ، مصرف و شارژ همزمان باطری موبایل است . مثل زمانی  که موبایل در شارژ است و شما در حال استفاده های گاها سنگین از آن هستید . این امر پروسه ی شارژ موبایل را دچار اخلال میکند و وقتی که باتری هنوز بطور کامل شارژ نشده و همچنان به برق متصل است ، باعث ایجاد نوسان ولتاژ و همچنین داغ شدن موبایل میشود.

بهترین روش مراقبت از باتری موبایل سامسونگ در زمینه قطعات موبایل عدم به کار گیری از آن در زمان شارژ و یا انجام فعالیت های آسان می باشد که در این حالت صدمه زیادی به آن وارد نشود.

حرارت قاتل باطری موبایل شما است! shr.ir |

 

برای بالا رفتن عمر باتری موبایل باید نگران گرم شدن آن نیزهم باشید. گرمای بالا و ولتاژ بالا می تواند اثر بالایی در کم شدن شارژ و عمر باتری داشته باشد. اگر یک باتری کماکان بین دمای 25 الی 35 جای بگیرد . بعد از 1 سال استفاده با آن فقط از 80 درصد گنجایش اولیه استفاده می کند. اگر از روش های شارژ کمی بهره ببرید قطعا که این گنجایش بیشتر هم می شود.

اگر یک باتری موبایل در موقعیت شارژ 100% جای داشته باشد و در آن حال در مکانی با دمای زیاد قرار گذاشته شود. بدترین حالت برای آن ایجاد می شود. پس به این گونه حفظ باتری گوشی حتما توجه کنید.

راه هایی برای خنک کردن باتری در زمان شارژ کردن | قطعات موبایل

بهتر است گارد گوشی را در بیاوریم ؟

 

گارد ها نه تنها به جرم موبایل می افزاید  کمااینکه می تواند ایرادات دمایی زیادی را هم بوجود بیاورد. گرمای بیش از حد باعث کم شدن طول عمرباطری می شود. اگر قصد دارید یک قاب محافظ بخرید ، بهتر است قاب با رنگ روشن انتخاغب کنید.

اگر محیط شما تهویه مناسبی ندارد آن را شارژ نکنید

 

طی تحقیقات تیم قطعات موبایل اصفهان برای ممانعت از حرارت زیاد  سعی کنید موبایل خود را در یک فضای خنک و خشک شارژ کنید. محیطی که گردش هوای مناسب دارد، قادر است دمای شارژ را کم کند.

حالت پرواز گوشی را روشن کنید

 

یکی از روش های بالا بردن عمر باطری موبایل و همچنین فست شارژ آن  در قطعات موبایل . گذاشتن موبایل بر روی مود پرواز در هنگام شارژ است. مود پرواز به شکل اتوماتیک data های سیم کارت شما را که یکی از علت های افزایش گرمای باتری است را از کار می اندازد.

شکل 3

قطعات موبایل - باتری موبایل

شکل 3

 

موارد موثر بر روی طول عمر موبایل های هوشمند

 

 • میزان شارژ و دشارژ
 • هوای محیط
 • قطع کردن اتصالات غیر مهم
 • استفاده نکردن از ئای فای و یا اینترنت
 • اهمیت دادن به تنظیمات موبایل
 • خارج شدن از برنامه های نیمه باز

افزایش عمر باتری موبایل با استفاده بهینه تر

 

با استفاده مناسب و بهینه از موبایل ها اسمارت قادرید ، میزان استفاده شارژ باتری خود را کم کنید. برای مثال هر چقدر کمتر از موبایل برای انجام برنامه ها و یا بازی های سنگین استفاده کنید. حتما مقدار شارژمصرفی باتری آن هم کمتر می شود. یا هر چقدر کمتر با موبایل موسیقی و فیلم پخش کنید، شارژ موبایل پر تر میماند. برای همین روش مصرف از گوشی شما اثر زیادی روی عمر باطری موبایل دارد.

افزایش طول عمر باطری گوشی با تعویض باطری

 

اگر با به استفاده راه ها و روش هایی که برای راه های محافظت از باتری گوشی  بیان شد. همچنان عمر باطری موبایل شما کم شده، باید به خاطر داشته باشید. که امکان دارد باطری چندین سال عوض نشده باشد و گنجایش اصلی و ابتدایی خود دیگر نداشته است. زمان آن است که آن را عوض کنید.

پیشنهاد میکنیم اگر اطلاعات کافی در مورد انواع باطی موبایل را ندارید مقاله راهنمای خرید باتری موبایل ما را حتما مطالعه کنید .

همچنین شما قادر هستید بصورت مستقیم باتری موبایل خود را با 3 ماه ضمانت مرجوعی از فروشگاه قطعات موبایل رضایی خریداری کنید

برای ورود به فروشگاه باطری های اورجینال ما کلیک کنید

 

بهترین روش های افزایش عمر باطری موبایل

 

 • فعال کردن مود Power Saving
 • مشخص کردن زمان شارژ باتری
 • سرد نگه داشتن محیط موبایل
 • عدم فعالسازی data , Bluetooth , wifi
 • استفاده نکردن از اینترنت موبایل
 • فعالکردن مود پرواز
 • کم کردن نور ال سی دی
 • غیر فعال کردن مود Auto-Brightness

شکل 4

قطعات موبایل - باتری موبایل

شکل 4

راه های درس شارژ باتری موبایل جدید چیست ؟

 

در موقعی که شما جدیدا موبایل اسمارت خود را خریده اید بهتر است از روش درست شارژ باطری موبایل بهره بگیرید. به این شکل که به مدت زمان 3 ساعت باطری موبایلتان را شارژ کنید و بعد از نیم ساعت به آن فرصت دهید و بعد به مدت 3 ساعت شارژ کنید . در اخر 2 ساعت دیگر را نیز بیفزایید . با این راه قادرید باتری گوشی تازه خود را شارژ کنید.

آیا شکل محافظت از موبایل های اسمارت در عمر باطری موثر است؟

 

در جواب به این مورد باید بیان کرد که راه استفاده ما از موبایل به ویژه حرارتی که برای باطری استفاده می شود خیلی مهم است. یعنی یکی از اصلی ترین علل کم شدن عمر باتری در بازار قطعات موبایل نگهداری موبایل در دمای بد است. حرارت نرمال این است که باطری موبایل شما حس گرمی نکند. برای همین اگر در زمان بهره بردن از آن حس کردید که باتری در حال گرم شدن است . بهتراست چند دقیقه صبر کنید تا سرد شود. همچنین تلاش کنید در درجه های پایین هم از موبایل خود کار نکشید. به صورت دیگر برای بالا رفتن طول باتری موبایل خود را در دما و شرایط مناسب نگهداری کنید.

قطعات موبایل رضایی بزرگ ترین و معتبر ترین سایت فروش باتری های موبایل

 

ما در این مقاله سعی داشتیم تا تمام موارد مربوط به روش های محافظت از باتری موبایل را در دسترس شما بگذاریم. اما مواقعی امکان دارد که حتی با کارکردن این موارد موثر برای محافظت باتری گوشی . موبایل شما نتواند قابلیت و کارایی ابتدایی خود را حفظ کند. برای همین شما مجبور به عوض کردن باتری موبایل خود هستید . برای همین بهتر است برای اینکه آسیب جدی به موبایل خود وارد نکنید . خرید باتری اصلی گوشی خود را سایت قطعات موبایل رضایی انجام دهید . مرکز ما جامع ترین مرکز فروش باتری های انواع میباشد. شما قادرید با مشخص کردن مدل موبایل خود باتری اصلی آن را از این سایت تهیه فرمایید.

www.shr.ir

 

قطعات موبایل

title Mobile parts
Departman Rezaei mobile spare parts store
By Mr.lotfi
time 16 min

با سلام و درود همیشگی به تمامی کاربران قطعات موبایل رضایی . در این مجله با تفاوت ال سی دی اصلی و اورجینال موبایل آشنا خواهید شد .

نحوه تشخیص تاچ اصلی و غیر اصلی در قطعات موبایل

چگونه بفهمی LCD  موبایل عوض شده است یا خیر؟. احتمالا یکی از بیشترین سوالات در ذهن کسانی که قصد دارند یک موبایل درست دوم بخرند میباشد. با توجه به احتیاجات شما کاربران عزیز نحوه شناسایی اصل و کپی بودن تاچ و ال سی دی تلفن همراه میتواند برای شما کاربردی باشد. پس لطفا تا اخر این مجله از قطعات موبایل رضایی با ما همراه باشید.

TOUCH و LCD گوشی موبایل چیست؟

تاچ ال سی دی یکی از مهم ترین قطعات موبایل است که در سمت روبروی گونشی جای دارد. این قطعه موبایل نسبت به فشار و ضربه شکننده است و احتمال دارد به دلیل افتادن از دستان شما و یا تصادف با یک جسم سخت ترک بخورد. به طور عمومی نمایشگر هر گوشی موبایل از 4 سطح بسیار نازک ساخته شده است که به یکدیگر پیوسته اند.

شکل 1

قطعات موبایل

شکل 1

خارجی ترین لایه یک GLASS سخت است که از LCD مراقبت می کند. سطح بعدی تاچ موبایل میباشد که همان شکل که از اسم آن پیدا است. وظیفه شناسایی MOVE های انگشت شما را بر روی LCD موبایل دارد. همچنین اعمالی همچون کلیک کردن و زوم کردن را تشخیص می دهد و اجرا می کند.

جایگاه تاچ و ال سی دی در ساختار موبایل

سطحی که در پایین تاچ موبایل قرار دارد همان ال سی دی موبایل یا نمایشگر موبایل است که وظیفه نشان دادن تصاویر گوشی است. آخرین و داخلی ترین لایه صفحه ای است که نور بک لایت را ارائه می کند.

هنگامیکه در قطعات موبایل که نمایشگر موبایل در اثر فشار آسیب می بیند. عموما لازم است که touch و lcd هر دو عوض شوند. در بعضی از موارد این دو قابل جدا سازی هستند .اما در اکثر مدل ها تاچ موبایل  و ال سی دی به یکدیگر متصل هستند و هر دو باید عوض  شوند.

در مواردی که نیاز است تاچ ال سی دی موبایل خود را عوض کنید یک موضوع ایجاد می شود و آن هم به اسن شکل است که تاچ ال سی دی اورجینال نصب کنید یا تاچ ال سی دی غیر اصل و کپی .

پیشنهاد میکنیم برای شناخت تخصصی و تفاوت این نوع ال سی دی ها مجله قطعات تلفن همراه ما را که بصورت تخصصی درباره ال سی دی موبایل توضیح داده شده است را مطالعه کنید .

تفاوت ال سی دی ها در قطعات موبایل :

همان گونه که معاوم است هر قطعه و وسیله ای که اصلی نیست ایراداتی دارد و نمی تواند جای یک قطعه اصلی را بگیرد. گاهی مواقع خود شما انتخاب می کنید که به دلیل کم بودن هزینه تاچ و ال سی ی COPY .از آن برای تلفن همراه خود استفاده کنید. اما برخی مواقع شما انتخاب میکنید که اضافه بر گران تر بودن TOUCH و .LCD  اصل آن را روی موبایل خود نصب کنید تا شفافیت تصویر از بین نرود.

در این موقع احتیاج دارید که اگاه شوید ال سی دی و تاچ خریداره شده از بازار قطعات موبایل اصل است و از این بابت خیالتان راحت شود. برای شناسایی touch و lcd اصلی از تاچ و ال سی دی های copy راه های گوناگونی وجود دارد که می توانید به آسانی از آن ها بهره ببرید.

 

Touch و lcd  اصل و اورجینال چیست؟ | قطعات موبایل رضایی

همان گونه که بیان شد تاچ ال سی دی دو لایه جدا از هم هستند. که به علت وصل بودن آن ها به همدیگر عموما با اسم تاچ ال سی دی معروف هستند.

lcd های اورجینال و اصلی در بازار با نام اختصاصی OEM معروف هستند که به معنی ال سی دی اصلی است. که توسط برند های شناخته شده قطعات موبایل اصل می باشد.

 

شکل 2

قطعات موبایل

شکل 2

هنگامیکه که یک lcd علامت OEM را روی کارتن خود دارد. به این معنی است که طابع استاندارهای موجود تولید شده و اصلی است. یک lcd اصل خیلی مرغوب است و با ال سی دی فابریک موبایل اختلافی ندارد. از سمت دیگر touch اورجینال هم از مرغوبیت زیادی برخوردار است و همه ویژگی های تاچ فابریک موبایل را داردا.

تاچ ال سی دی غیر اصل (فیک) یا copy چیست؟  | قطعات موبایل

تاچ ال سی دی کپی در اصل غیر اصلی میباشند. که بعضی از استاندارد ها در زمان ساخت آن ها حفظ نشده است .همچنین بواسطه کمپانی های ساخت قطعات موبایل ناشناخته چینی که بیشتر لوازم جانبی میسازند تولید شده است. این screen ها را با اسم های غیر اصلی، چینی ، High copy ، گرید A+ یا grade A نیز مشخص میکنند.

تنها خوبی که این تاچ ال سی دی ها نسبت به ال سی دی های اصلی در قطعات موبایل دارند این است . که هزینه آن ها کمتر است و اگر در موقعیتی هستید که نمی توانید یک lcd اصلی و مرغوب خریداری کنید. همین lcd های ارزان کار شما را حل می کند و قادرید با کمک آن ها دوباره از موبایل خود استفاده کنید. کم بودن کیفیت تصویر و لمس، مصرف بالا باطری و دوام کمتر از ویژگی های تاچ ال سی دی های قلابی است.

نحوه تشخیص تاچ ال سی دی اصلی از تقلبی چیست؟

برای شناخت نمایشگر های اورجینال از فیک راه های گوناگونی وجود دارد که در ادامه این مجله بع آن میپردازیم.

لازم به ذکر است فروشگاه قطعات موبایل رضایی (www.shr.ir) یکی از بزرگترین منابع فروش قطعات تلفن همراه در سراسر کشور بصورت آنلاین میباشد .

شفافیت و کیفیت تصویر

اولین اختلافی که بین تاچ و ال سی دی های فیک و اصلی وجود دارد میزان شفافیت آن است. همان گونه که بیان شد یک ال سی دی و تاچ اصلی با تاچ ال سی دی اصلی اختلافی ندارد.

سنسور های شناخت حرکات انگشت روی تاچ عالی و با سرعت بالا عمل می کنند . همچنین ال سی دی شفافیت عکس و قابلیت جداسازی رنگ بسیار عالی دارد. با کنار هم گذاشتن مرغوبیت نمایشگر و سرعت پاسخ دهی تاچ می توانید اگاه شوید که کدامیک اورجینال و اصلی است.

شکل 3

قطعات موبایل

شکل 3

 

قیمت تاچ و ال سی دی در قطعات موبایل

از هزینه قطعه هم می شود به فیک یا اصلی بودن آن پی برد. Toch . lcd های فیک به دلیل کم بودن کیفیتشان معمولاً کم قیمت تر از تاچ و ال سی دی های اورجینال هستند. این اختلاف قیمت می تواند دلیل از این مسئله هم باشد. که توسط کمپانی های چینی گوناگون ایجاد می شوند و نه کمپانی های اصلی.

میزان نیت صفحه

نمایشگر های اورجینال می توانند به طور پیوسته و با کیفیت نیت لازم را برای نمایش عکس ها ایجاد کنند. در مکان های عمومی و باز که نور محیط بالا است می توان به گوناگونی lcd های فیک و اصلی پی برد. اکثر touch و lcd های فیک و کپی در مکان های خارجی که نور بیشتری وجود دارد. نمی توانند نور مورد نیاز را ایجاد کنند و دلیل می شوند که مشاهده عکس های موبایل دشوار شود.

بررسی پدهای روی کابل

بیشتر ال سی دی های اصل روی کابل های خود پدهایی دارند که همچون محافظ عمل می کنند. این پددها روی کابل های ال سی دی های تقلبی وجود ندارد و اگر هم وجود داشته باشد جنس آن ها بسیار زبر و بی کیفیت است. با بررسی این پدها می توانید اصل یا تقلبی بودن تاچ ال سی دی را تشخیص دهید.

بررسی لوگوی شرکت سازنده

بیشتر شرکت های معروف به خصوص شرکت اپل، روی هر دو طرف کابل های ال سی دی لوگوی برند خود را حک می کنند. این درحالی است که شرکت های تولید کننده تاچ ال سی دی های تقلبی هیچ نشانه ای روی کابل ها حک نمی کنند.

شماره سریال ها ال سی دی ها را مشاهده کنید !!!!

روی touch و lcd یک سریال نامبر هک شده . که گونه آن می تواند نشان دهنده تاچ ال سی دی اوجینال یا کپی باشد . غالبا سریال نامبر های touch و  ال سی دی های فیک خیلی پر رنگ است که نظر کاربران را جلب کنند. این در حالی است که سریال نامبر روی lcd های اورجینال غالبا کم رنگ است و با نوشته کوچک ذکر شده اند.

مکان دورین خویش انداز

در ال سی دی های اورجینال برای لنز camera خویش انداز یک محافظ مرغوب قرار داده شده است. اما در lcd های فیک به این مورد توجهی نمی شود و فقط مکانی برای جای گرفتن دوربین خویش انداز در آن ها موجود است.

فروشگاه قطعات موبایل رضایی  گروهی پیش قدم در تعمیرات موبایل و فروش قطعات تلفن همراه در کل کشور میباشد .بنابراین شما عزیزان میتوانید قطعات موبایل خود را بصورت آنلاین و از سراسر کشور تهیه نمایید .

تمامی محصولات شامل 7 روز ضمانت بازگشت و اصالت کالا میباشند .

تیم پشتیبانی قطعات موبایل رضای (www.shr.ir )
faq&qustion
تفاوت ال سی دی اصلی و غیر اصلی در چیست ؟

میزان شفافیت ، نور صفحه ، نمایش جزئیات ، کنتراست متعادل

اصلی ترین تفاوت ال سی دی فیک و اورجینال چیست ؟

وجود سریال نامبر در ال سی دی اورجینال

 

قطعات موبایل | قطعات تلفن همراه

Mobile parts title
Rezaei mobile spare parts departman
Mr.lotfi by
10 min time

اگر LCD تلفن همراه شما که جز قطعات موبایل میباشد ، شکست نگران نباشید . همچنین آرامش خود را حفظ نمایید. قبل از تعویض ال سی دی موبایل خود باید به مواردی که در این مجله توضیح میدهیم توجه کنید. با قطعات موبایل رضایی همراه باشید.

از بابت هزینه تعویض ال سی دی موبایل خود خیالتان راحت

اگر ال سی دی موبایل شما بخاطر به هر دلیل از دستانتان زمین خورد و شکست نگران مخارج آن نباشید. در هر حال شکسته شدن lcd موبایل هزینه زیادی در مقایسه با خرید موبایل بر نمیدارد .  همچنین بعضی موارد شاید تعمیر موبایل هایی که lcd آن ها می‌کشند با پرداخت خرج کمی میسر باشد. اگر بعد از زمین خوردن موبایلتان شکستگی ال سی دی موبایل را دیدید.همچنان دیدید که LCD دستگاه اطلاعات لازم را نشان میدهد و تاچ موبایل به درستی کار میکند . احتمالا نیاز به خرج هزینه زیاد برای تعویض ال سی دی موبایل خود ندارید . بلکه ایراد با خرج کمی برطرف می‌شود.

شکل 1

شکل 1

اما چگونه عوض کردن LCD مشکل دار با پرداخت مبلغ کمی قادر است ؟. برای فهمیدن این مورد باید مقداغری به جزئیات نگاه کنیم  توضیحاتی را خدمتتان ارائه کنیم. قبل از اینکه به توضیح این مورد بپردازیم، توصیه می‌کنیم چند لحظه وقت بگذارید و مجلهقطعات موبایلرا مشاهده کنید. در این مجله به توضیحات کاملی درباره تمامی قطعات تلفن همراه از جمله انواع ال سی دی موبایل پرداخته ایم . این مورد میتواند کمک شایانی در انتخال و خرید ال سی دی موبایل شما بکند .

ال سی دی موبایل از چه قطعاتی تشکیل شده است؟ | قطعات موبایل

برای فهم بهتراین موضوع باید حتما اگاه باشید که ال سی دی موبایل شامل چه قطعاتی در بازار قطعات موبایل  می‌شود. شاید برای شما عجیب باشد اما ال سی دی هر موبایل معمولا از 4 بخش تشکیل میشود  شامل 4 بخش می‌شود که در عکس زیر آن ها را مشاهده می‌کنید:

شکل 2

شکل 2

قسمت اول glass است که روی ال سی دی گوشی قرار میگیرد. توجه کنید  که این glass با glass محافظی که هنگام خریداری موبایل خریداری میکنید و برای حفاظت در برابر خط و خش میباشد متفاوت است. این گلس یک شیشه محکم (معمولا از نوع  gorilla glass) است که روی ال سی دی دستگاه نصب میشود . همچنین از برخورد مستقیم دست فرد با ال سی دی و تاچ مقابله کرد و از آن در مقابل موارد بیرونی متفاوت محافظت می‌کند. در بیشتر مواردی که ال سی دی موبایل دچار شکستگی میشود.

اما touch و lcd آن به خوبی کار میکند ، glass آن شکسته است. همچنین فقط با عوض کردن گلس یا شیشه اسیب دیده موبایل ایراد رفع می‌شود. این در اصل همان زمانی است که عوض کردن lcd شکسته موبایل برای شما هزینه زیادی ندارد.

فرم ال سی دی چیست و چه کاربردی دارد ؟ | قطعات موبایل رضایی

قسمت بعدی که در ال سی دی موبایل جای گرفته فرم ال سی دی است که اصل وظیفه یک قاب را ایجاد می‌کند. بنابراین باعث محکم شدن و یک تکه نگه داشتن قطعات ال سی دی در نزدیک هم می‌شود. عضو بعدی این خانواده در قطعات موبایل  تاچ موبایل است که کار آن دریافت details از لمس های شخص را بردوش دارد. اگر در اثر فشاری که به موبایل وارد شده، ال سی دی آن محتوای لازم را نشان می‌دهد. اما در مقابل لمس شما هیچ واکنشی از خود نشان ندهد، احتمالا تاچ موبایل مشکل دار شده است.

آخرین قطعه در گروه ال سی دی ها هم ال سی دی است که زیر تاچ نصب می‌شود و کار آن نمایش جزئیات را بر دوش دارد. اگر بعد از ایجاد ضربه به موبایل، lcd آن کامل تیره شد و دیگر روشن نشد، قطعا ال سی دی گوشی سوخته و بدترین شرایط برای تعویض lcd شکسته موبایل ایجاد خواهد شد.

چطور به هر شکل تعویض ال سی دی شکسته موبایل را با کمترین مبلغ انجام دهیم؟

اما اگر در هر حالتی احتیاج به عوض کردن ال سی دی موبایل خود داشتید.نگران نباشید چون قطعات موبایل رضایی (www.shr.ir) آماده است تا کاملترین و بهترین خدمات را برای شما مهیا کند. قطعات موبایل رضایی ال سی دی شکسته موبایل را با کمترین خرج ممکن و در کمترین ترین زمان انجام می‌دهد. تمام ال سی دی سامسونگ، اپل یا برند های دیگر . همچنین قطعاتی که فروشگاه ما در تعمیر موبایل کاربرانش از آن ها بهره میبرد کاملا اصل و اورجینال میباشند . تمامی قطعات به همراه هفت روزضمانت برگشت و اصالت کالا در گوشی کاربران کارمی‌شوند. بخاطراینکه موبایل رضایی با حذف واسط و به عنوان یک وارد کننده قطعات موبایل، موبایل کاربران را تعمیر می‌کند . منطقی است که هزینه تهیه قطعات لازم دستگاه کمتر میشود . به همین شکل مخارجی که باید از طرف کاربر برای عوض شدن ال سی دی شکسته موبایل داده شود کمتر میشود.

تعمیرات موبایل در مجموعه رضایی

همچنین با سرویس تعمیرات موبایل فروشگاه قطعات تلفن همراه رضایی دیگراحتیاجی به پرداخت دستمزد از طرف مشتری به تعمیرکاران واسطه وجود ندارد. این کارهم باعث می‌شود تا تعویض LCD شکسته موبایل با کمترین هزینه ممکن توسط تیم قطعات رضایی انجام گیرد.

شکل 3

شکل 2

در سوی مخالف فرایندی که کارشناسان قطعات تلفن همراه رضایی بر روی موبایل کاربران عزیز انجام می‌دهند تماما شامل گارانتی هستند. برای همین تعویض LCD شکسته موبایل خود و تهیه ال سی دی مناسب را به قطعات موبایل رضایی بسپارید. از ضمانت بازگشت و اصالت کالا بهره مند خواهید شد و در صورت ایجاد هرگونه ایرادی می‌توانید از قوانین گارانتی بهره مند شوید. ضمنا به خاطر بسپارید که سرویس های SHR.IR در کمترین زمان ممکن انجام خواهد شد. تعویض ال سی دی شکسته موبایل های کاربران قالبا ظرف 1 الی 5 ساعت کاری انجام می‌شود. این امر به این معناست که شما ظرف حداکثر 5 ساعت موبایل خود را با تاچ ال سی دی جدید و گارانتی قید شده در بند قوانین سایت تحویل خواهید گرفت. برای آشنایی بیشتر با سرویس تعمیرات آنلاین مجموعه ما لطفا بخش تعمیرات موبایل سایت ما را مشاهده نمایید .

جمع‌بندی مجله قطعات موبایل

در آخرهمانگونه که مشاهده کردید در هر زمان تعویض LCD شکسته گوشی موبایل یک تعمیرهزینه بردار نمیباشد. در خیلی از مواقع می‌توان این امر را با هزینه بسیار کمی انجام داد. متاسفانه بسیاری از همکاران موبایل بنا به علت هایی مانند عدم آگاهی یا سوء استفاده از شرایط به جای تعویض glass ال سی دی موبایل به کاربر می‌گویند که باید ال سی دی دستگاه بصورت کامل عوض شود. برای همین هزینه زیادی از آن ها دریافت می‌کنند. برای همین اگر میخواهید تعویض  lcdشکسته موبایل خود را با عالی ترین متریال ممکن و در کمترین زمان انجام دهید.قطعات موبایل رضایی بهترین مجموعه است . که در این زمینه فعالیت میکند. پس در صورت نیاز میتوانید سفارش تعویض و تعمیر lcd شکسته خود را از طریق شماره‌ی 32290002-031 و یا در سایت shr.ir به ثبت برسانید.

قطعات تلفن همراه

title Mobile phone parts
Departman REZAEI MOBILE PARTS STORE
WRITER MR.LOTFI
NUM
NUMBER OF WORDS
900
TIME 10 MIN

در این مجله از قطعات موبایل رضایی با شما همراه خواهیم بود .تا توضیحات کاملی درباره انواع ال سی دی در قطعات تلفن همراه به شما عزیزان ارائه دهیم . لطفا نظرات خود را در ادامه همین مجله برای ما بنویسید .

آشنایی با انواع ال سی دی موبایل در قطعات تلفن همراه :

 

LCD های موبایل ،گروه و انواع متفاوتی در بازار قطعات تلفن همراه دارند. البته این گوناگونی به کمپانی و مدل گوشی هم وابسطه میباشد . برای نمونه تعدادی از مدل های موبایل سامسونگ  5 مدل ال سی دی دارند.همچنین گروهی دیگر از مدل ها سه یا چهار و حتی دو مدل LCD هستند . این گوناگونی در موبایل های  IPHONE ,SONY و… نیز کوجود است. در این مجله از قطعات موبایل رضایی قصد داریم به توضیح انواع ال سی دی موبایل و تفاوت بین LCD ها بپردازیم.

در حالت عمومی LCD ها پنج گروه می باشند که در ادامه به نقد هر یک از این ال سی دی ها می پردازیم:

LCD روکاری و یا secondhand

LCD سکند برای موبایل ها عالی ترین گروه ممکن هستند . این LCD به دلیل آنکه از روی موبایل یا دیوایس دیگری باز شده است عالی است. این گروه از ال سی دی های اورجینال شرکت میباغشند و به دلیل اینکه عوض نشده اند به صورت کامل اصلی می باشند.

 ال سی دی SERVICEPACK و یا شرکتی :

ال سی دی شرکتی که به آن ال سی دی سرویس پک هم گفته میشود ، تولید شده بواسطه خود کمپانی موبایل است. همچنین مرغوبیت کاملا مشابه با LCD خود موبایل دارد . تفاوت این LCD با ال سی دی روکار در آن است که روکار از خود موبایل باز شده. اما ال سی دی سرویس پک توسط کمپانی موبایل به صورت مستقل ارائه و ساخته شده است.

ال سی دی چنج گلس و یا glasschange  در قطعات موبایل

شکل 1

قطعات تلفن همراه

شکل 1

گروهی  دیگر LCD در قطعات موبایل ، که به آن ال سی دی گلس تعویض گفته می شود. این گروه  از ال سی دی نیز در اصل اورجینال میباشند و در بازار به اسم LCD اصلی معروف میباشند . به دلیل اینکه فلت ها و ال سی دی این مدل اصلی است . تنها گلس آن یک بار عوض شده است این ال سی دی را اصل می نامند. مرغوبیت تصویر و تاچ در این مدل LCD هیچ تداخلی با ال سی دی سرویس پک ندارد . همچنین  هزینه آن از مدل SEC و سرویس پک کمتر تر است. البته خوب است این موضوع را بدانید که بعضی از LCD های چنج گلس، فلتشان تعویض شده است.

ال سی دی IC دار در قطعات تلفن همراه

مرغوبیت این نوع از ال سی دی در قطعات تلفن همراه نسبت به گروه های گفته شده ، کمتر است . به شکلی می شود از آن به عنوان lcd غیر اصل نام برد . هزینه این lcd تقریبا 50% هزینه ال سی دی سرویس پک میباشد . این گروه از lcd به OLED در بازار قطعات موبایل شناخته شده است. همچنین در بعضی گروه ها صفحه ی نمایش در مقایشه با مدل اصلی آن کوچک تر است.

ال سی TFT یا همان تی اف تی

 

این گروه از lcd را در بازار قطعات تلفن همراه بیشتر می توانید در گوشی های سامسونگی مشاهده کنید. گوشی های هوشمند سامسونگ بیشتر از صفحه ی نمایش ال ای دی استفاده می کنند اما در بازار به اشتباه آن را ال سی دی می نامند.

TFT صفحه نمایش از گوشی های سامسونگ است که جنس آن در حقیقت ال سی دی است و ال ای دی نیست ( از LED کیفیت پایین تری دارد) که کیفیت آن پایین تر از ال سی دی های شرکتی و گلس تعویض است. این نوع از ال سی دی نیز در بازار و در بین عوام تحت عنوان کپی شناخته می شود.

قطعات تلفن همراه

انواع ال سی دی TFT :

 

این نوع ال سی دی ها انواع گوناگونی دارند که آن ها را به نام های oled2, metal, … شناخته شده اند. که میزان کیفیت هر یک از آن ها گوناگون است.

نکته: ال سی دی اورجینال و اصلی موبایل های iphone تا مدل ۸PLUS و یا SE2 2020 از مدل TFT است و copy نیستند. این قانون برای بیشتر گروه های ال سی دی hauwei و همچنین برخی از ال سی دی سامسونگ نیز صادق است.

ال سی دی  OLED2 در قطعات تلفن همراه

این نوع از LCD ها برای موبایل های SAMSUNG است و جدیدا به بازار قطعات تلفن همراه راهی شده اند. جزئیات تصویر و TOUCH این مدل از LCD بسیار عالی تر از TFT   است .همین امر دلیل بر محبوبیت بالا این مدل است.

نکته: LCD های OLED2 از مدل های دیگر باریک تر هستند و به آسانی بر روی فریم مینشینند و ایرادی پیدا نمی کنند.

به همه LCD هایی که از نوع ال سی دی باشند TFTمی گویند. در اصل همه صفحه نمایش های موبایل IPHONE از نوع تی اف تی هستند چرا که LCD هستند . یعنی مثل موبایل های SAMSUNG ال ای دی ندارند. البته در گروه های تازه APPLE از نمایشگر های LED استفاده شده است.

FAQ & QUSTION

1- آیا ال سی دی TFT از کیفت بالاتری نسبت به ال سی دی کپی برخوردار است ؟ بله ال سی دی های تعی اف تی کیفیت بالاتری دارند.

2- تفاوت ال سی دی SECOND و SERVICE PACK در چیست ؟

ال سی دی SECOND عالی تر هستند و همان ال سی دی اصلی باز شاده از روی دیوایس دیگر میباشند . اما ال سی دی سرویس پک ، بصورت مستقل از کمپانب و با کیفیت عالی ساخته میشود.

قطعات موبایل | قطعات موبایل رضایی

قطعات موبایل

Mobile spare parts title
Mr.lotfi writer
Rezaei mobile spare parts store departman
1419 counter
17 min time

با به تمامی دوستان و کاربران عزیز قطعات موبایل رضایی ، همراه شما دوستان هستیم با جامع ترین مجله قطعات تلفن همراه در کشور . امیدوار هستیم این مجله کمک شایانی به شناخت قطعات تلفن همراه به شما عزیزان کرده سلام باشد.

آشنایی با قطعات موبایل و بررسی مهم ترین قطعات تلفن همراه اصفهان

امروزه گوشی موبایل همراه به یکی از وسایل مهم ، ضروری و شخصی انسان ها تبدیل شده است . همچنین زیستن فارق از تکنولوژی آن دشوار به نظر میرسد . دلیل این امر این است که گوشی های هوشمند امروزی اضافه بر ایجاد تماس  با افراد. از قابلیت های گوناگون متفاوتی مثل پلیر موسیقی و فیلم ، دوربین ، شبکه های اجتماعی و برنامه های متفاوت استفاده میکنند . مقدار زیادی از امور روزانه اشخصاص بواسطه تلفن و قطعات موبایل آن انجام می شود..

اما  تلفن ها از قطعه های سخت افزاری متفاوتی ساخته شده اند.  که البته  شناخت و آشنایی  نحوه کارکرد این قطعات موبایل  می تواند . در  زمینه تعمیرات موبایل  و حل کردن مشکلات تلفن همراه  کمک زیادی به همکاران تعمیرکار نماید. در ادامه این مجله به آشنایی با  قطعات تلفن همراه اصفهان  و چگونگی کار هر یک پرداخته ایم .

در این مجله به صورت  ویژه  قطعات موبایل و شکل عملکرد هر یک را نقد کردیم. فروشگاه قطعات موبایل رضایی یکی از بهترین فروشگاه های  کشور در زمینه ارائه قطعات موبایل اصفهان و کل کشور میباشد .

شکل 1

قطعات موبایل

شکل 1

قطعات تلفن همراه اصفهان

 صفحه نمایش، قطعه ای بیرونی در موبایل

ال سی دی موبایل ، قطعه ای در همین عرصه میباشد که به دلیل قابل دیدن بودن  آن برای همه اشخاص وسیله ای آشنا می باشد. بعلاوه بر قسمت بیرونی که قابل دیدن میباشد .قسمتی از آن هم داخل خود موبایل جای دارد  و جزء قطعات موبایل داخلی محسوب می شود. دستورات متفاوتی که به تلفن همراه داده می شود داخل ال سی دی  آن نمایش داده شده و در دو  گروه ال ای دی و ال سی دی تولید می گردد..

در موبایل های قدیمی از ال سی دی فقط  برای نمایش شماره همراه و پیام بهره گرفته می شد . اما با ارتقا تکنولوژی و ساخت گوشی های هوشمند کارکرد ال سی دی موبایل تغییر یافت . همچنین با اضافه شدن رنگ به  ال سی دی و اضافه شدن دوربین به قطعات موبایل . حال میتوانید  عکس  های مختلفی را بر روی ال سی دی موبایل خود  ببینید .

پیکسل ها در ال سی دی موبایل

 • صحفه نمایش های ال سی دی یک نور در  پس زمینه صفحه خود دارند. که با تابیدن این نور PIXEL ها نورانی  و امکان ایجاد عکس های با رزولوشن زیاد  وجود خواهد داشت. نمایشگری عالی است است که رنگ ها را به شکل عاغلی و با جزئیات نشان بدهد. همچنین قادار باشد در  زاویه های گوناگون رنگ های مشابهی را دید. مبلغ تولید این نوع از ال سی دی ها در قطعات تلفن همراه  اصفهان در مقایسه با نمایشگر های دیگر کمتر تر بوده و برای همین مخاطبان بسیار زیادی دارند .
 • نمایشگر های AMOLED  نوع دیگری از ال سی دی ها هستند .که بر پایه ادغامات ارگانیک ایجاد شده  و از جزءیات عکسی زیادی  برخوردار ند. در این گروه از LCD  ها  مثل  LCD نیازی به نور پس زمینه  یا نور بک لایت نبوده و هر PIXEL مستقلا نور ایجاد  میکنند. قطر این نوع از نمایشگر ها خیلی  کمتر از LCD است  و رنگ مشکی را دقیقا به رنگ سیاه نشان میدهند. LCD های super AMOLED در قطعات موبایل ادغامی  از ال سی دی های AMOLED است و در آنها از فناوری صفحه لمسی خازنی بهره گرفته شده است . همچنین از بازتابش زیادی  برخوردارند  و مصرف انرژی کمی دارند.

شکل 2

قطعات موبایل

شکل 2

ال سی دی های رتینا | قطعات موبایل

 • ال سی دی  Retina از تراکم PIXEL  زیادی برخوردار هستند و میزان  دقیق تراکم PIXEL ها در آن متغیر میباشد . در این نوع LCD ها در  حالت معمول چشم افراد با موبایل، شبکه های پیکسلی قابل شناسایی نمی باشند.

اضافه  بر LCD  های  ذکر شده در مجله قطعات تلفن همراه اصفهان  موارد دیگری مثل ال سی دی  NOVA. ال سی دی Super AMOLED  Mobile ، ال سی دی Super-LCD، ال سی دی BRAVIA Engine و .. وجود دارد.   هر یک خاصیت های  ویژه ای دارند و از کیفیت خاصی برخوردار  هستند.

باطری ، تامین کننده مصرف موبایل

یکی از قطعه های مهم گوشی در قطعات موبایل که به تامین برق موبایل می پردازد باطری می باشد. کمپانی های سازنده باطری موبایل می کوشند تا باطری های با سلامت عمر بالا و با وزن کم بسازند. این روزها باطری های لیتیوم پلیمری و لیتیوم یونی در موبایل ها استفاده میشوند.

این گروه باطری ها دارای گنجایش زیادی هستند و مقدار انرژی 2x را در مقایسه با ،باطری های قدیم ایجاد میکنند. حجم و وزن این گروه باطری ها در کنار باطری های قدیمی حدود 3 تا 5 برابر کمتر است. باطری های لیتیومی احتیاجی به دشارژ کلی ندارند و بهره بردن از ولتاژ های الکتریکی زیادتر برای دشارژ کردن و شارژ  آنها مشکلی ندارد.

تازه ترین گروه باطری هایی که  در گوشی های موبایل بهره گرفته  می شوند باطری های لیتیومی هستند. دارای جرمی بسیار کم و مقاومت بالایی می باشند و از حجم بالایی برای حفظ شارژ نیز بهره میبرند. باطری های موبایل در دو گروه غیر قابل و قابل تعویض وجود دارند. همچنین فناوری فست شارژ از ویژگی هایی است که کمپانی کوالکام قرار داده است و شارژ سریع باطری را میسر می گرداند.

GPU و CPU از اصلی ترین قطعات تلفن همراه اصفهان

CPU  در قطعات تلفن همراه اصفهان به مرکز پردازشی تلفن همراه میگویند که به جای مغز دیوایس کار میکند . همچنین دستورات گوناگون را پس از بررسی آنها به بقیه قطعات صادر  می کند. cpu ها بواسطه فناوری ARM  تولید میشوند و کمپانی های گوناگونی مانند samsung، mediatak، Qualcomm  . طراحی مرکز خود را از فناوری ARM می گیرند . همچنین در طراحی های SoC بهره گرفته میشود.

GPU نیز به  معنای یکی از اصلی ترین قطعات موبایل حساب میشود و با نام cpu گرافیکی شناخته می شود. این وسیله بیشتر در prosses  محتواهای 3D استفاده داشته است . همچنین بخشی سه بعدی را در پرده ای دو بعدی به ارمغان می آورد.

حافظه و فضای ذخیره سازی دار قطعات موبایل

مهم بودن مموری در موبایل بسیار بالا است . موبایل ها بدون بهره بردن از مموری و RAM  نمیتوانند فعالیت کنند. RAM به حافظه ذخیره سازی اتفاقی دیجیتالی کوتاه مدت گفته می شود.  که دیتا های موجود در آن قادرند با سرعت بالایی READ و WRITHE شوند. این مموری با  ریست کردن دیوایس اطلاعات خود را از دست میدهن.

در اصل  این گروه حافظه برای ذخریه داده های اپ های در حال فعالیت می باشد. اصولا در قطعات تلفن همراه اصفهان رم های LP را در موبایل استفاده میکنند  که مصرف باطری کمی دارند.

شکل 3

قطعات موبایل

شکل 3

دوربین گوشی موبایل | قطعات تلفن همراه اصفهان

در عصر حاضر موبایل های هوشمند ساخته شده داراری  دوربین با مقدار PIXEL های گوناگون می باشند . همچنین افراد با خریداری تلفن دارای دوربین خوب در اصل از داشتن یک دوربین عکاسی حرفه ای نیز برخوردار می گردند. موبایل های اسمارت دارای دو دوربین عقب و جلو  هستند که عموما pixel  دوربین جلو مقداری کمتر یاز دوربین پشت می باشد.

قطعه دوربین در قطعات موبایل  خود از سه قسمت جداگونه می باشد.  که این قطعه ها از سنسور تشخیص نور، لنز جزئی و پردازنده تصویر تشکیل میگردد. بالا بودن pixel دوربین و میزان دقت سنسورها می توانند در بالا رفتن جزئیات دوربین اثر داشته باشند. امکان دارد در اثر ضربه های گوناگون شیشه دوربین بشکند یا خش بردارد . که در این صورت نیاز به تعویض لنز دوربین توسط تعمیرکار می باشد.

برد موبایل در قطعات موبایل اصفهان

برد یکی از قطعه های سخت افزاری موبایل های هوشمند می باشد که بر روی آن قطعه های ریز تر دیگری نصب شده اند. قطعه های الکترونیکی مانند خازن، مقاومت، دیود، سیم پیچ و ترانزیستور از نمونه قطعه های نصب شده بر روی برد گوشی می باشند . که قائدتا هر کدام دارای وظیفه ای ویژه در موبایل می باشند.

برای نمونه خازن وظیفه دارد تا به عنوان منبع تغذیه موبایل کار کرده .همچنین دیود برای ثبات جریان برق  در گوشی استفاده می شود. برای قوی شدن ولتاژ نیز در قطعات موبایل  از ترانزیستور بهره میگیرند. بردهایی که در موبایل های اسمارت استفاده میشوند از سه بلوک مهم تشکیل میشوند.

شکل 4

قطعات موبایل

شکل 4

بلوک ها و معماری های مرسوم

بلوک base band، بلوک radio frequency  و بلوک analog frequency از بلوک های بردهای موبایل می باشند.

در بلوک base band آی سی های متفاوتی مثل آی سی پاور ، آی سی بلوتوث، آی سی CPU، آی سی شارژ، آی سی cpu و اسپیکرها جای دارند . همچنین در بلوک radio frequency نیز قطعات VCO، آی سی PF ، فیلترهای SAW ، آی سی RF، آنتن و سوئیچ آنتن قرار می گیرند. اما قسمت های گوناگونی مانند میکروفون، اسپیکر مکالمه و  آی سی صوتی بر روی بلوک سوم برد جای میگیرند.
FAQ & Qustion
خرمات قطعات تلفن همراه رضایی چیست ؟
قطعات موبایل رضایی یکی از برترین عرضه کننده های قطعات موبایل در کشور میباشد . همچنین در زمینه فروش ال سی دی ، ال سی دی سرویس پک ، باطری موبایل ، قطعات ریز ، آی سی موبایل ، قاب و … فعالیت میکند.

قطعات موبایل | قطعات موبایل رضایی

 جدول اطلاعات محتوایی
قطعات موبایل اصفهان TITLE
2 تعداد تیترهای داخلی 1002 COUNTER

 – قطعات موبایل رضایی عرضه کننده انواع قطعات موبایل اصفهان در کشور میباشد .
در این مقاله به بررسی قطعات موبایل و دسترسی به این فروشگاه میپردازیم .

قطعات موبایل اصفهان

هر موبایای از یک سری قطعات درونی و یک سری قطعات بیرونی تشکیل شده است که تمام این قطعا جز لاینفک‌یک‌موبایل هستند و نمی توان گفت به طور مثال که خرید جلد برای یک موبایل اولویت نداشته و مهم نیست، چرا که اگر موبایل کاور و جلد داشته باشد خیلی کمتر آسیب خواهد دید این هم جز قطعات موبایل به حساب می آید و به عنوان یک عایق از موبایل و قطعات موبایل در برابر حوادث مراقبت می کند مورد دیگری که در این‌زمینه باید به آن اهمیت داد تاچ موبایل بوده، تاچ موبایل کارکرد مهمی داشته که اگر دچار مشکل شود عملا نمی توان با گوشی کار کرد زیرا از طریق تاچ هست که اقدام به رفتن برنامه ها و یا خروج از برنامه ها تایپ کردن در موبایل گرفتن شماره تلفن و خیلی از کارهای دیگر را می توان انجام داد.

پس اگر این قطعه آسیب ببیند می توان برای مدتی و تا قبل از تهیه قطعه جدید موبایل را در گوشه ای از خانه قرار داد چون بدون استفاده شده است.

تفاوت نوع گوشی در قطعات موبایل اصفهان :

در زمینه قطعات موبایل باید همواره به تنوع گوشی ها نیز توجه کرد زیرا گوشی ها از برند های مختلف بوده و هر کدام از برند ها نیز چندین و چند مدل دارند، بنابراین هنگام تعویض و یا اضافه کردن قطعات موبایل خیلی مهم است که برند و مدل گوشی خود را در نظر بگیرید زیرا تاچی که برای یک مدل مناسب است برای مدل دیگر کارایی ندارد همینطور خیلی از قطعات موبایل حتی کوچکترین و کم اهمیت ترین آن ها نیز باید مختص خود موبایل باشند.قطعات موبایل اصفهان سال ها است که در زمینه فروش انواع مختلف موبایل و قطعات آن فعالیت می کند و همواره سعی کرده تمام وسایل جانبی موبایل را تهیه، به صورتی که کار مشتری بر روی زمین‌نماند.

دسترسی به فروشگاه قطعات موبایل رضایی :

اگر در هر شهری هستید و یک قطعه از قطعات موبایل شما دچار مشکل شده باشد می توانید آدرس قطعات رضایی را در اینترنت جست و جو کرده  و این فروشگاه را پیدا کنید قطعا قطعه مورد نظر شما از طریق این فروشگاه پیدا خواهد شد و حتی اگر در لحظه موجود نباشد، سعی بر پیدا کردن آن برای شما خواهند کرد. آدرس وب سایت اینترنتی قطعات موبایل رضایی www.shr.ir  است که فقط کافیه در مستطچیل گوگل آن را تایپ کنید سپس صفحه سایت  قطعات رضایی برای شما باز خواهد شد آن‌گاه به شخصه می توانید در میان تصاویر بار گذاری شده در وب سایت جست و جو کرده و محصول مورد نظر خود را پیدا کنید، اگر قطعه مورد نظر شما یافت شد و اطلاعات مربوط به محصول قانع کننده بود، سریع ثبت درخواست کرده و اقدام به خرید قطعه مورد نظر کنید، بعد از ثبت درخواست خرید شما بلافاصله بررسی های لازم صورت گرفته و بدون کمترین وقفه ای در تعمیرات موبایل اصفهان  قطعه در دستان شما قرار خواهد گرفت همینطور اگر توضیحات مرتبط با قطعات موبایل راضی کننده نبود و همچنان سوالاتی برای شما مطرح می باشد می توانید از درگاه ارتباط با مشتریان، شماره فروشگاه اینترنتی را گرفته و از آن ها در جهت رفع سوالات خود کمک بخواهید.

مورد دیگری که در این جا مطرح‌می شود این است که ممکن لست در شهر شما فرد متخصصی وجود نداشته باشد که قطعه را با ظرافت در موبایل به کار ببرد طوری که عملکرد موبایل به حالت اول برگردد

تعمیرات موبایل اصفهان :

قطعا موبایل رضایی  این تخصص را داشته که قطعه را با دقت و با مهارت به موبایل اضافه کرده  و موبایل شما را درست همانند روز اول کند. پس اگر ساکن اصفهان هستید و به قطعات موبایل نیاز دارید به این فروشگاه اینترنتی سری بزنید قطعا خواسته شما برطرف خواهد شد البته قطعات موبایل رضایی فقط اختصاص به اصفهان نداشته بلکه تمام شهرهای ایران را پشتیبانی می کند.

ال سی دی موبایل

از آن جایی که ال سی دی موبایل قطعه حساسی در آن به شمار می آید و خیلی از عوامل به آن وابسته هستند یکی از قطعات گران به حساب می آید. نور موبایل شما، تاچ موبایل شما، فریم موبایل شما همه تحت تاثیر ال سی دی موبایل هستند. به همین دلیل اگر گوشی از دست شما افتاد و یک خط بر روی ال سی دی آن ایجاد شد تمام فعالیت هایی گفته شده نظیر رنگ، نور، تاچ فریم و غیره از کار خواهند افتاد آن وقت باید هزینه هنگفتی صرف خرید ال سی دی کرد.

مورد دیگری که در ارتباط با ال سی دی موبایل مطرح است این‌است‌که نمی توان به راحتی نوع فابریک آن را پیدا کرد و کلاه برداری های زیادی در این زمینه رخ خواهد  به صورتی که یک ال سی دی جعلی یا قلابی را جای یک ال سی دی  فابریک به شما خواهند فروخت و بعد از مدتی استفاده متوجه خواهید شد که چه کلاهی سر شما رفته  و چقد پول را از دست داده اید. در فروشگاه اینترنتی قطعات موبایل رضایی می توانید با خیال راحت دنبال ال سی دی فابریک موبایل بگردید، متخصصان فروش در این زمینه با صداقت تمام‌ال سی دی های موجود را به شما معرفی کرده و نوع اصلی را برای شما ارسال می کنند. همچنین می توان گفت که قیمت ال سی دی موبایل با توجه به اصلی بودن آن در فروشگاه اینترنتی قطعات موبایل رضایی بسیار مناسب بوده و خرید آن مقرون به صرفه است. از آن جایی بحث مقرون به صرفه گی مطرح می شود که در برخی از گوشی ها وقتی ال سی دی آن آسیب می بیند.

خرید ال سی دی از قطعات موبایل رضایی :

همچنین شما برای خرید ال سی دی اقدام می کنید متوجه خواهید شد که اگر یک موبایل نو بخرید به نفع شماست زیرا این قطعه آنقدر گران ارایه شده که نمی ارزد این همه پول بابت آن پرداخت کرد سپس آن را بر روی یک موبایل قدیمی گذاشت در صورتی که با همون پول ال سی دی می توانید یک موبایل جدید خریداری کرده و مدت زمان بیشتری از آن استفاده کنید و هم اینکه لذت نو بودن آن را نیز ببرید.پس  ال سی دی موبایل قطعه ای  بوده که باید  با احتیاط با آن برخورد شده و  از آن در برابر ضربه ها و صدمات احتمالی محافظت کرد.

قطعات موبایل | قطعات موبایل رضایی

جدول اطلاعات محتوایی
قطعات موبایل Title
4 image لطفی نویسنده
1065 counter
Shr.ir منبع

این روزها تقریبا در هر خانه‌ای دو الی سه تلفن همراه پیدا می‌شود. تلفن‌های همراه به همراهان همیشگی ما تبدیل شده‌اند. تا چند سال پیش، اگر برای یک موبایل مشکلی پیش می‌آمد، فورا آن را با یک گزینه بهتر جایگزین می‌کردند. اما این روزها، با توجه به قیمت‌های سرسام آور موبایل، خرید قطعات موبایل و تعویض قطعات خراب شده نسبت به خرید یک گوشی نو، به صرفه‌تر است. اما موبایل دارای قطعات مختلفی است که هر کدام کارایی‌های مختلفی از خود نشان می‌دهد. قطعات موبایل علاوه بر انواع مختلف، در انواع برندهای متفاوت نیز تولید می‌شوند.

قطعات موبایل چیست؟

وقتی به یک دستگاه موبایل نگاه می‌کنید، چه می‌بینید؟ دوربین سلفی، یک صفحه نمایش، فریم گوشی و دوربین عقب قطعاتی هستند که بیشتر در بخش خارجی دیده می‌شوند.

در واقع یک دستگاه هوشمند که از بخش‌های مختلف سرهم شده، تشکیل شده‌ است. به اجزایی که کنار یک دیگر گوشی موبایل را تشکیل داده‌اند، قطعه می‌گویند. اختلال در هر کدام از این قطعات، عملکرد تلفن همراه را دچار اختلال می‌کنند.

شکستگی و سوختگی از متداول‌ترین مشکلاتی هستند که برای قطعات موبایل به وجود می‌آیند. البته در نظر داشته باشید که برخی از قطعات مثل ال سی دی، باتری و … مصرفی هستند. یعنی می‌توانید آن‌ها را جایگزین کنید.

اما برخی دیگر از قطعات مانند سی پی یو، تنها برای یک گوشی تولید شده و در صورتی که سی پی یو گوشی تلفن بسوزد، دیگر نمی‌توان آن را تعویض کرد. تمامی اطلاعات هسته مرکزی موبایل شما در سی پی یو قرار گرفته و تعویض آن به منزله خرید یک گوشی تازه است.

پس تا اینجا متوجه شدیم که قطعات یا اجزا موبایل یا قابل تعویض هستند و یا نمی‌توان در صورت خراب شدن آن‌ها را تعویض کرد.

اگر سری به فروشگاه‌های آنلاین یا مغازه‌های شهر خود بزنید، قطعات مصرفی و قابل تعویض زیادی وجود دارند

این قطعات یا اورجینال هستند و یا نسخه‌های ارزان قیمت از آن قطعه‌ به حساب می‌آیند. قطعا خرید نسخه اورجینال و اصلی آن پیشنهاد می‌شود.

انواع قطعات تلفن همراه مختلف

اگر قصد خرید قطعات تلفن همراه دارید، بد نیست با برخی از آن‌ها آشنا شوید. در ادامه به برخی از پر کاربردترین قطعات موبایلی که ممکن است به آن نیاز پیدا کنید، اشاره می‌کنیم.

_ ال سی دی

_ تاچ

_ باتری

_ فلت

_ یو آی اف

_ قاب

_ درب پشت

_ آی سی

 • آی سی ال سی دی
 • آی سی بلوتوث
 • آی سی بیس باند
 • آی سی پاور
 • آی سی پی و اف
 • آی سی آر اف
 • آی سی تاچ
 • آی سی زنگ
 • آی سی سی پی یو
 • آی سی سیم کارت
 • آی سی شارژر
 • آی سی صوت
 • آی سی کیپد
 • آی سی لایت
 • آی سی مموری
 • آی سی میکروفون
 • آی سی وای فای
 • آی سی هارد
 • آی سی یو اس بی

_ قطعات ریز

 • کانکتور
 • میکروفون
 • اسپیکر
 • بازر

این قطعات هر کدام مدیریت یک بخش را برعهده دارند. هر کدام وظیفه مشخصی داشته و باتوجه به کارایی که دارند، قیمت‌های متفاوتی هم دارند. اما نکته مهم در مورد این قطعات این است که باید حتما اورجینال باشند.

قطعاتی که اصلی هستند، بهترین عملکرد را با سایر قطعات اطراف خود دارند. ساختار بیشتر گوشی‌ها با برندهای مختلف یکی است. برد و سی پی یو اصلی‌ترین تفاوت را ایجاد می‌کنند. اما سایر قطعات حتی در برخی از برندها حتی مشترک هم هستند.

مثلا شرکت سامسونگ، برای شرکت ال سی دی درست می‌کند. شرکت AKJ برای سامسونگ هندزفری تولید می‌کند. بنابراین تمامی این قطعات را می‌توانید با برندهای مختلف خریداری کنید.

اما این قطعا فارغ از برندی که دارند، در صورت فیک بودن، نه تنها به درستی عمل نمی‌کنند، بلکه عملکرد قطعات دیگری که با آن‌ها در ارتباط هستند را دچار مشکل کرده و آن‌ها را نیز خراب می‌کنند.

چرا باید از قطعات موبایل اورجینال استفاده کنیم؟

قطعا خبرهایی در مورد انفجار گوشی‌‌های موبایل شنیده‌اید و یا در مورد گوشی‌هایی که بعد از تعمیر دوباره فورا خراب می‌شوند، چیزهایی دیده‌ و یا شنیده‌اید.

اگر کمی بیشتر این ماجراها را پیگیری کنید، متوجه می‌شوید که در هر دو مورد از قطعات فیک یا بی‌‌کیفیت برای تعمیر این گوشی‌ها استفاده کرده‌اند.

شاید فکر کنید با خرید یک قطعه بدل تا حد زیادی هزینه‌های تعمیر گوشی خود را کاهش می‌دهید. اما در واقع کاری می‌کنید که گوشی شما بارها و بارها به تعمیر نیاز داشته باشد. در مواردی مثل باتری نیز در صورت فیک بودن، به راحتی می‌توانید یک افنجار خطرناک ایجاد کنید.

بنابراین روی این موارد هیچوقت ریسک نکنید. یک بار قطعه اصلی خریداری کنید و عمر تلفن همراه خود را برای سالیان بعدی افزایش دهید.

خرید قطعات موبایل اصفهان اورجینال و قیمت مناسب

قطعا اگر به قطعات موبایل در اصفهان نیاز پیدا کنید، خرید آن‌ها از خود اصفهان بسیار به صرفه‌تر است. با این وجود قطعات موبایل اصفهان، بهتر است زمانی خریداری شوند که از اصل بودن آن اطمینان دارید.

بنابراین به شما توصیه می‌کنیم از فروشگاه‌های آنلاین و معتبری که تنها قطعات اصل و اورجینال در اختیار شما قرار می‌دهند، قطعات موبایل خود را خریداری کنید.

فروشگاه قطعات موبایل رضایی به عنوان یکی از معتبرترین فروشگاه‌های آنلاین قطعات انواع گوشی موبایل با برندهای مختلف، بهترین خدمات را با بهترین قیمت در اختیار شما قرار می‌دهد.

بیش از ده سال است که فروشگاه قطعات رضایی، در زمینه واردات و پخش انواع قطعات اصل تلفن‌های همراه فعالیت می‌کند. قطعاتی که در به دست شما می‌رسند، تماما اصل بوده و کاملا وارداتی هستند.

برای خرید حضوری نیز می‌توانید به آدرس اصفهان، میدان احمد آباد، ابتدای خیابان بزرگمهر، مجتمع تجاری برلیان، طبقه زیرین فروشگاه قطعات موبایل رضایی مراجعه کنید.

سخن آخر

مهم نیست تلفن همراه شما دارای چه برندی است، امکان خراب شدن هر کدام از قطعات آن در طول استفاده شما همیشه وجود دارد. برخی از افراد ترجیح می‌دهند به جای تعویض گوشی خود، آن را تعمیر کنند. با توجه به قیمت‌های سرسام آور برخی از گوشی‌های میان رده و پرچمدار، گزینه تعمیر بسیار عاقلانه است. اگر گوشی شما دچار مشکل شده، استفاده از قطعات اصل و اورجینال را فراموش نکنید. برای خرید قطعات موبایل اصفهان می‌توانید به فروشگاه قطعات موبایل رضایی مراجعه کنید. حتی می‌توانید تمامی اقلام مورد نیاز خود را به صورت آنلاین خریداری کرده و بعد از پرداخت، در چند روز کاری آن را دریافت کنید. فروشگاه قطعات تلفن همراه رضایی، پیشگام در عرضه انواع لوازم مورد نیاز موبایل.

قطعات موبایل

قطعات موبایل | ال سی دی سرویس پک موبایل

Content information
Mobile parts title
14 min Rezaei spare parts store 1075 count

از قطعات موبایل چه میدانیم ؟

قطعات موبایل و ال سی دی سرویس پک

با پیشرفت تکنولوژی راه ارتباطی روز به روز در حال گسترش است. به گونه ای که وسایل مختلفی از جمله گوشی های موبایل، تبلت و لپ تاپ ها ساخته شده اند و روانه بازار شده اند. از هرکدام از این وسایل می توان بر اساس کاربردی که دارند و همچنین بر اساس نیاز استفاده کرد. گوشی موبایل امروزه در زندگی افراد مختلف نقش ویژه ای پیدا کرده است. به گونه ای که این وسیله علاوه بر اینکه راه ارتباطی را برقرار می کند می تواند برای برخی فعالیت های دیگر نیز بکار گرفته شود. از گوشی های موبایل می توان برای نصب اپلیکیشن های مختلف استفاده کرد. علاوه بر این مواردی که اشاره کردیم، برخی افراد از گوشی های موبایل جهت ایجاد شغل و پیش بردن فعالیت های شغلی استفاده کرد.

مراکز قطعات موبایل اصفهان

با توجه به مطالبی که اشاره کردیم گوشی موبایل در زندگی افراد جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. به همین دلیل باید توجه داشت که به گونه ای از گوشی ها استفاده کرد که آسیبی به آن نرسد. گاهی ممکن است که در اثر استفاده نادرست و یا در اثر برخی حوادث گوشی افراد دچار آسیب شود که نیاز به تعمیر پیدا کند. به همین دلیل وجود مراکزی که قطعات تعمیرات موبایل را به فروش برساند در سطح کشور لازم است. در این مراکز معمولا انواع مختلف قطعات موبایل وجود دارد که می توان از آن برای تعمیر موبایل استفاده کرد. علاوه بر این برخی از مراکز قطعات موبایل فروشی نیز وجود دارند که لوازم جانبی موبایل را به فروش می رسانند.

 

قطعات موبایل | ال سی دی سرویس پک موبایل

نکاتی که مراکز قطعات موبایل فروشی باید به ان توجه داشته باشند؛

 • این مراکز باید توجه داشته باشند که انواع مختلف قطعات گوشی موبایل مربوط به برند های مختلف را تهیه کنند.
 • علاوه بر این باید قطعات مختلف را با قیمت مناسب تهیه کنند و در اختیار مشتریان قرار بدهند که هزینه های تعمیرات موبایل کمتر شود.
 • افرادی که این شغل را دارند و به این فعالیت مشغول هستند بهتر است که در مورد مدل های مختلف گوشی اطلاعات کافی را داشته باشند، تا بتوانند راهنمایی های لازم را در اختیار مشتریان خود قرار بدهند.

فروش اینترنتی لوازم موبایل ( ال سی دی سرویس پک )

فعالیت ها و شغل های اینترنتی امروزه در حال افزایش است. قطعات موبایل را نیز می توان به صورت اینترنتی به فروش رساند. در این سایت ها و فروشگاه های اینترنتی باید ویژگی های مربوط به هر قطعه کاملا ثبت شود و اطلاعات آن در اختیار

مشتری قرار بگیرد علاوه بر این قیمت محصولات در سایت ها ثبت می شود و ابن امکان را به مشتری می دهد که مس از مشاهده ویژگی ها و قیمت محصول سفارش خود را ثبت کند. سایت های اینترنتی مربوط به فروش قطعات تلفن همراه اصفهان باید به گونه ای طراحی شوند که مشتریان بتوانند نوع محصول و میزان سفارش خود را ثبت کنند و پس از ثبت ادرس و پرداخت هزینه محصولات را برای مشتریان در کوتاه ترین زمان ارسال کنند.

 

 

 

قیمت ال سی دی سرویس پک در مراکز قطعات تلفن همراه فروشی

قیمت این محصولات بر اساس عوامل مختلف می تواند تغییراتی را داشته باشد. به گونه ای که بر اساس کیفیت قطعات تلفن همراه می تواند قیمت محصول تغییر کند. همچنین برند قطعه نیز بر قیمت ان تاثیر گذار است. برخی از برند ها قیمت بیشتری دارند در حالی که همان قطعه در برند دیگر ممکن است با قیمت کمتری به مشتری ارائه بگردد. نحوه خرید قطعات گوشی موبایل نیز بر قیمت گذاری ها تاثیر گذار است. اگر محصولات به صورت عمده و پک خریداری شوند معمولا با هزینه کمتری همراه هستند.

 

در مقابل خرید قطعات موبایل به صورت تک ممکن است هزینه زیادی را به دنبال داشته باشد. اما باید توجه داشت که افراد به قطعات زیادی نیاز ندارند و عمدتا مجبور به خرید قطعه تک هستند. خرید عمده قطعات گوشی موبایل معمولا توسط مراکز فروش و فروشگاه ها انجام می گیرد. اگر خرید قطعات گوشی  به صورت مستقیم از تولید کنندگان باشد معمولا با هزینه کمتری همراه است. با مراجعه به سایت قطعات موبایل نیز می توان محصولاتی با قیمت مناسب را خریداری کرد.

قطعات موبایل | ال سی دی سرویس پک موبایل

ال سی دی های سرویس پک

یکی از قطعاتی که به طور معمول در مراکز قطعات موبایل فروشی به فروش می رسد ال سی دی های سرویس پک است. این قطعه را به عنوان ال سی دی اصلی نیز می شناسند. این نوع از ال سی دی ها معمولا توسط خود شرکت تولید کننده تولید می شود و به عنوان ال سی دی اوریجینال شناخته نی شود. این نوع از ال سی دی ها دارای کیفیت بالایی هستند، و هنگام استفاده از آن ها همانند نمونه اول عمل می کنند. این نوع از ال سی دی ها به علت اینکه اصل هستند معمولا قیمت های بیشتری را نسبت به قطعات غیر اصل دارند. در سایت اینترنتی قطعات موبایل نیز می توان ال سی دی پک را تهیه کرد و خریداری نمود.

لوازم جانبی موبایل

همانگونه که اشاره کردیم قطعات موبایل فروشی ها نیز می توانند لوازم جانبی موبایل را به فروش برسانند. از جمله این لوازم می توان به گارد های گوشی، گلس های مختلف با جنس های متفاوت، شارژر و هنذفری اشاره کرد. با مراجعه به این مراکز می توان این محصولات را با قیمت های مناسب و کیفیت های متفاوت خریداری کرد. در این مراکز معمولا توجه می شود که محصولات متنوعی ارائه شود که بتوان رضایت مخاطبان را با سلیقه های متفاوت جلب کرد.

قطعات موبایل | ال سی دی سرویس پک موبایل

نتیجه گیری

همانگونه که اشاره کردیم موبایل  از جمله کاربردی ترین وسایلی است که امروزه در جامعه به کار برده می شود. از موبایل ها می توان برای برقراری ارتباط و همچنین انجام برخی از فعالیت های تحقیقاتی و شغلی استفاده کرد. گاهی اوقات ممکن است که گوشی های موبایل دچار مشکلاتی بشوند که نیاز به تعویض قطعه داشته باشند. در این حالت با مراجعه به قطعات موبایل فروشی می توان قطعه مورد نظر را خریداری کرد و برای گوشی بکار برد. قطعات موبایل ممکن است که بر اساس اصل بودن و کیفیتی که هنگام ساخت آن ها بکار برده می شود قیمت متفاوتی داشته باشد. گاهی اوقات امکان خرید قطعات موبایل به صورت اینترنتی نیز وجود دارد. به گونه ای که با مراجعه به سایت ها و فروشگاه های اینترنتی می توان محصول مورد نظر را انتخاب کرد و خریداری کرد.

ال سی دی سرویس پک از جمله اساسی ترین قطعات گوشی در قطعات موبایل رضایی میباشد .

گوشی موبایل

اشنایی با قطعات موبایل

اشنایی با قطعات موبایل

⦁ عنوان اصلی محتوا: مهمترین قطعات موبایل چیست؟

⦁ خلاصه واضح است که موبایل آنطور که از بیرون به نظر می‌رسد، تنها یک تکه بدنه پلاستیکی/فلزی نبوده و قطعات و ماژول‌های مختلف زیادی در داخل آن وجود دارد که از آن جمله می‌توان به صفحه نمایش (LCD، صفحه نمایش لمسی)، صفحه کلید و … اشاره داشت. آنچه که در این مقاله مورد بررسی قرار می‌گیرد، مهمترین قطعات موبایل، پوشش اجزا و ماژول‌های داخلی تلفن همراه می‌باشد.

مهمترین قطعات موبایل چیست؟

واضح است که موبایل آنطور که از بیرون به نظر می‌رسد، تنها یک تکه بدنه پلاستیکی/فلزی نبوده و قطعات موبایل و ماژول‌های مختلف زیادی در داخل آن وجود دارد. معمولا تلفن همراه دارای صفحه نمایش (LCD، صفحه نمایش لمسی)، صفحه کلید، میکروفون، بلندگو، سیم کارت، باتری، پورت USB، آنتن، واحد حافظه (RAM، ROM)، دوربین، CODEC، بخش RF، DAC/ADC ، بیس باند، سوئیچ ON/OFF و قطعات مربوط به قابلیت بلوتوث/GPS و… می‌باشد. لازم به ذکر است که تمام این قطعات بر اساس مشخصات استاندارد خاصی طراحی شده اند. آنچه که در این مقاله مدنظر قرار گرفته است، پوشش اجزا و ماژول‌های داخلی تلفن همراه می‌باشد و به شما نیز پیشنهاد می‌کنیم جهت آشنایی با انواع مختلف قطعات موبایل، تا پایان مطلب همراه ما باشید.

RF

هر تلفن همراهی، دارای قطعه RF است که شامل مبدل فرکانس بالا و مبدل فرکانس پایین، بسیاری از فیلترهای آنالوگ، تضعیف کننده دیجیتال (که تضعیف آن به صورت دیجیتالی، کنترل می شود)، تقویت کننده های درایور و تبدیل مبدل بالا مدوله شده، می‌باشد.
مبدل فرکانس پایین، مبدلی است که سیگنال RF را به سیگنال باند پایه (I و Q) تبدیل می کند، لازم به ذکر است که جزء اصلی مورد استفاده برای تبدیل فرکانس، میکسر RF می‌باشد.
بیس باند
بیس باند موبایل، بخشی است که از یک پردازشگر سیگنال دیجیتال (DSP)، به منظور پردازش سیگنال‌های صوتی/داده ای ارسالی و پردازش سیگنال‌های صوتی/داده های دریافتی معکوس، تشکیل شده است.

ADC و DAC

ADC (مبدل آنالوگ به دیجیتال) و DAC (تبدیل دیجیتال به آنالوگ) برای تبدیل سیگنال آنالوگ گفتاری به سیگنال دیجیتال و بالعکس در گوشی موبایل استفاده می شود.

قطعات موبایل
قطعه برنامه
این بخش ، شامل پروتکل‌هایی است که بر ارتباطات فرآیند به فرآیند در سراسر یک شبکه IP متمرکز بوده و یک رابط ارتباطی محکم را ارائه می دهد. لازم به ذکر است که این بخش بر روی سی پی یو نیز از قابلیت اجرا برخوردار بوده و شامل برنامه های صوتی، تصویری و تصویری / گرافیکی می‌باشد. این برنامه، خدمات بسیاری از جمله، انتقال ایمیل ساده، انتقال فایل پروتکل، گرافیک و غیره را فراهم می‌سازد.
دوربین
این بخش، را می‌بایست یکی از مهمترین قطعات موثر در افزایش قیمت موبایل به شمار آورد. همانطور که می‌دانید، دوربین های مگاپیکسلی مختلفی برای گوشی های موبایل موجود است که از جمله آن‌ها می توان به 5 مگا پیکسل، 13 مگا پیکسل و حتی 41 مگا پیکسل در گوشی‌های هوشمند اشاره نمود. ارتقای این مگاپیکسل‌ها به دلیل پیشرفت‌های متعددی است که در فناوری حسگر رخ داده است.

نمایشگر

نمایشگرهای متعددی در تلفن های همراه مورد استفاده قرار می‌گیرند که می‌توانند به دو حالت رنگی یا تک رنگ باشند. نمایشگرهای رنگی معمولا CSTN، TFT، TFD یا OLED با استفاده غالب از نمایشگرهای TFT در خطوط تلفن همراه فعلی می‌باشند. علاوه براین، این نمایشگرها بر اساس نوع صفحه نمایش لمسی در دو گروه خازنی و مقاومتی طبقه‌بندی می‌شوند که هر دو بر اساس فناوری TFT می‌باشند.
لازم به ذکر است که صفحه‌نمایش‌های لمسی خازنی با حس کردن خواص الکتریکی بدن انسان کار می‌کنند، در حالی که صفحه نمایش‌های لمسی مقاومتی از طریق تشخیص فشار مستقیم اعمال شده توسط کاربر عمل می‌کنند.

قطعات موبایل اصفهان

میکروفون

میکروفون، تغییرات فشار هوای حاصل از صحبت کردن را به یک سیگنال الکتریکی تبدیل نموده تا برای پردازش بیشتر روی PCB متصل شود. معمولا در میکروفون تلفن همراه از انواع کندانسور، دینامیک، کربن یا ریبون استفاده می شود.

باتری

تلفن‌های همراه دارای باتری لیتیوم یونی (یا لیتیوم یونی) قابل شارژ می‌باشند. باتری های لیتیوم یون سریعتر از باتری‌های قابل شارژ قدیمی شارژ می‌شوند و به دلیل همین قابلیت است که شما می توانید آیفون یا گوشی اندرویدی خود را سریع شارژ نمایید. در این باتری‌ها، افزایش سرعت شارژ، تا حداقل 80 درصد سریعتر از سرعت شارژ باتری‌های قدیمی می‌باشد.

آنتن

بخش آنتن، تابش الکترومغناطیسی را به سیگنال الکتریکی و بالعکس تبدیل می‌سازد. در هر تلفن همراهی، آنتنی در داخل آن تعبیه شده است که برای ما قابل مشاهده نمی‌باشد. این قطعه به صورت یک الگوی نوار فلزی در بخشی از تلفن همراه تعبیه می‌شود.
قابلیت اتصال (WiFi، بلوتوث، USB، GPS)
به منظور انتقال سریع داده‌ها بین تلفن همراه و سایر دستگاه‌های محاسباتی (لپ تاپ، دسکتاپ، تبلت) یا بین موبایل و موبایل، فناوری‌های مختلفی توسعه یافته است که شامل WiFi، بلوتوث، USB و GPS می‌باشد. جی پی اس، یک سیستم موقعیت یابی جهانی است که در راستای کمک به موقعیت یابی استفاده می شود و جهت عملکرد درست نقشه گوگل بسیار حائز اهمیت است.

حسگرها

حسگر، مبدلی است که هدف آن حس کردن (یعنی تشخیص) برخی از ویژگی های محیط اطراف می‌باشد. این حسگرها، رویدادها یا تغییرات در کمیت‌ها را تشخیص داده و خروجی مربوطه را معمولا به عنوان سیگنال الکتریکی یا نوری نمایش می‌دهند. خوب است بدانید که انواع حسگرها محدود به یک نوع خاص نبوده و در هر تلفن همراهی، انواع مختلفی از حسگرها، همچون شتاب سنج، مغناطیس سنج، حسگر مجاورت، سنسور نور، فشارسنج، گام شمار، دماسنج و غیره استفاده می‌شود.
ال سی دی سرویس پک
ال سی دی سرویس پک ، نیز از جمله ابزارهای جانبی موبایل است که معمولا دارای تعدادی گیره ال سی دی می‌باشد. این گیره‌های ال سی دی، جهت تعویض تاچ و ال سی دی گوشی دارای کاربرد می‌باشند.

در نهایت لازم به ذکر است که در تلفن‌های همراه هوشمند، هر چند برندهای مختلف از طراحی متفاوتی برخوردار می‌باشند، با این حال، روش‌ها و جریان عملیاتی همه تلفن‌های هوشمند، دقیقا یکسان می‌باشد. البته، نحوه استفاده از تراشه‌های آی‌سی و قطعات خاصی که در مدارهای تلفن همراه خاص نصب می‌شوند نیز متفاوت می‌باشد.

مرکز توزیع بهترین قطعات موبایل :

لازم به یادآوری است که فروشگاه رضایی به عنوان مرکز توزیع بهترین قطعات موبایل از جمله مراکز پیشرو در تامین نیاز مشتریان به انواع قطعات موبایل بوده و همواره این اطمینان را به مشتریان خود می‌دهد که محصولات این مجموعه علاوه بر برخورداری از استانداردهای کیفی لازم، از نظر قیمتی نیز، بسیار خوش قیمت می‌باشند! بنابراین پیشنهاد می‌کنیم در صورت قصد خرید انواع قطعات موبایل، حتما یک ارزیابی از محصولات فروشگاه رضایی به عمل آورده و سپس با اطمینان خاطری تمام از کیفیت و قیمت محصول، فرایند خرید خود را تکمیل نمایید. همچنین کارشناسان مجموعه فروشگاه رضایی به صورت شبانه روزی مشتاق به رفع کلیه نیازهای اطلاعاتی شما عزیزان می‌باشند و بنابراین در صورت مواجه شدن با هر گونه چالشی در طی فرایند خرید، حتما سوالات خود را با بخش پشتیبانی مطرح و یا با شماره تماس‌های درج شده در وب سایت، تماس حاصل نمایید.

ال سی دی سرویس پک

ال سی دی سرویس پک ، نیز از جمله ابزارهای جانبی موبایل است که معمولا دارای تعدادی گیره ال سی دی می‌باشد. این گیره‌های ال سی دی، جهت تعویض تاچ و ال سی دی گوشی دارای کاربرد می‌باشند.

در نهایت لازم به ذکر است که در تلفن‌های همراه هوشمند، هر چند برندهای مختلف از طراحی متفاوتی برخوردار می‌باشند، با این حال، روش‌ها و جریان عملیاتی همه تلفن‌های هوشمند، دقیقا یکسان می‌باشد. البته، نحوه استفاده از تراشه‌های آی‌سی و قطعات خاصی که در مدارهای تلفن همراه خاص نصب می‌شوند نیز متفاوت می‌باشد.

مرکز توزیع بهترین قطعات موبایل:

لازم به یادآوری است که فروشگاه رضایی به عنوان مرکز توزیع بهترین قطعات موبایل از جمله مراکز پیشرو در تامین نیاز مشتریان به انواع قطعات موبایل بوده و همواره این اطمینان را به مشتریان خود می‌دهد که محصولات این مجموعه علاوه بر برخورداری از استانداردهای کیفی لازم، از نظر قیمتی نیز، بسیار خوش قیمت می‌باشند! بنابراین پیشنهاد می‌کنیم در صورت قصد خرید انواع قطعات موبایل، حتما یک ارزیابی از محصولات فروشگاه رضایی به عمل آورده و سپس با اطمینان خاطری تمام از کیفیت و قیمت محصول، فرایند خرید خود را تکمیل نمایید. همچنین کارشناسان مجموعه فروشگاه رضایی به صورت شبانه روزی مشتاق به رفع کلیه نیازهای اطلاعاتی شما عزیزان می‌باشند و بنابراین در صورت مواجه شدن با هر گونه چالشی در طی فرایند خرید، حتما سوالات خود را با بخش پشتیبانی مطرح و یا با شماره تماس‌های درج شده در وب سایت، تماس حاصل نمایید.

قطعات تلفن همراه | آموزش تعویض باطری داخلی موبایل

آموزش تعویض باطری داخلی موبایل در قطعات تلفن همراه:

شما می توانید انواع خدمات تعمیرات موبایل را از تیم قطعات موبایل رضایی به صورت آنلاین بگیرید.

باطری تلفن همراه یکی از قطعات موبایل می باشد که بیشترین تعویض را دارد پس باید اورجینال استفاده شود.

شما عزیزان می توانید سوالات خود را در مورد تعویض باطری در بخش پرسشها از ما بپرسید.

سعی کنید باطری موبایل را از فروشگاه های معتبر همچون فروشگاه قطعات موبایل رضایی خریداری کنید.

مراحل تعویض باطری داخلی تلفن همراه:

1-ابتدا باید قاب پشتی تلفن همراه را با احتیاط و حوصله و استفاده از حرارت هیتر و به کمک ابزار مخصوص باز کرد.

قطعات تلفن همراه | آموزش تعویض باطری داخلی موبایلقطعات تلفن همراه | آموزش تعویض باطری داخلی موبایل

2-در مرحله بعد باید پیچ های باطری را باز نماییم و سپس با استفاده از اسپاتول فیش های اتصال دهنده باطری را جدا می کنیم.

3-سپس باید پوسته ی مادربرد را از باطری جداکنیم معمولا در پایین باطری قرار دارد که پس از باز کردن پیچ ها به راحتی جدا می شود.

4-با استفاده از یک جسم نوک نیز باطری خراب را از چسب جداکرده و باطری جدید را جایگزین می کنیم.

5-سعی کنید از باطری با کیفیت استفاده کنید که سریع خراب نشود باطری های اورجینال را می توانید از فروشگاه قطعات موبایل رضایی خریداری کنید.

6- برای فیکس شدن باطری باید از چسب مخصوص استفاده کنیم.

تبریک می گویم شما موفق به تعویض باطری تلفن همراه شدید.

از کجا بفهمم باطری تلفن همراه من نیاز به تعویض دارد؟

قطعات تلفن همراه | آموزش تعویض باطری داخلی موبایل

راه های زیادی برای فهمیدن خرابی باطری موبایل وجود دارد که می توان به این موارد اشاره کرد؟

 • داغ شدن بدنه گوشی
 • خاموش شدن یکباره دستگاه
 • باد کردن باطری تلفن همراه
 • کاهش کارایی موبایل
 • طولانی شدن زمان شارژ

از مواردی هستند که می توان به آن اشاره کرد.

در صورت مشاهده موارد بالا حتما برای حفظ سلامت تلفن همراه خود سریعا اقدام به تعویض باطری خراب کنید.