باتری موبایل

12 نکته برای افزایش عمر باتری گوشی موبایل

lazy 12 نکته برای افزایش عمر باتری گوشی موبایل
12 نکته برای افزایش عمر باتری گوشی موبایل
برای برآوردن نیازهای رو به رشد ما ، گوشی های موبایل دارای پردازنده های قوی و قدرتمندتر و صفحه نمایش ها بزرگتر شده اند.
متأسفانه، باتری‌های لیتیوم یون پیشرفت چندانی نکرده‌اند و برای به حداکثر رساندن عمر باتری خود، تنها به ویژگی های نرم افزار بسنده کنید. در اینجا چند نکته کاربردی برای بهبود طول عمر باتری و حفظ سلامت کلی باتری گوشی شما آورده شده است.
 1. حالت ذخیره نیرو را روشن کنید
سریع ترین راه برای صرفه جویی در باتری گوشی، روشن کردن حالت صرفه جویی در مصرف باتری (بهینه سازی باتری) است. در اکثر گوشی ها، می‌توانید آن را در قسمت تنظیمات سریع یا با رفتن به بخش باتری در تنظیمات و تغییر وضعیت ذخیره نیرو پیدا کنید.
battery saver 12 نکته برای افزایش عمر باتری گوشی موبایل
 1. موقعیت مکانی (Location) را خاموش کنید
یکی از کارآمدترین راه‌ها برای صرفه‌جویی در مصرف باتری گوشی، خاموش کردن مکان است. علاوه بر این، باید مجوز مکان را برای برنامه هایی که همیشه به آن نیاز ندارند لغو کنید. به این ترتیب، آن برنامه‌ها را از استفاده از سرویس در پس‌زمینه مسدود می‌کنید و حتی در مصرف باتری نیز صرفه‌جویی می‌کنید.
Turn off Location on iPhone 1 12 نکته برای افزایش عمر باتری گوشی موبایل
 1. حالت تاریک روی گوشی فعال کنید
پس‌زمینه‌های تیره گوشی به آن‌ها اجازه مصرف انرژی کمتری می‌دهد.
شما می توانید به طرق مختلف از این مزیت استفاده کنید. می‌توانید یک تصویر زمینه تیره اعمال کنید، یک تم تیره در سراسر سیستم را فعال کنید، و حالت تاریک را در برنامه‌های  WhatsApp، Twitter، YouTube، Gmail و بسیاری دیگر فعال کنید.
Untitled 12 نکته برای افزایش عمر باتری گوشی موبایل
 1. وای فای را خاموش کنید
اندروید دارای ویژگی است که به جستجوی شبکه‌های Wi-Fi باز ادامه می‌دهد، حتی زمانی که Wi-Fi را غیرفعال کرده باشید. از آنجایی که این سرویس به طور بی پایان در پس زمینه اجرا می شود، مخفیانه از باتری نیز استفاده می کند. برای خاموش کردن آن مراحل زیر را دنبال کنید:
 1. Settings > Connections > Wi-Fi
 2. Advanced را انتخاب کنید
 3. Wi-Fi automatically را غیر فعال کنید
Untitled 1 12 نکته برای افزایش عمر باتری گوشی موبایل
5. برنامه های در حال اجرا در پس زمینه را محدود کنید
اکثر برنامه هایی که استفاده می کنید حتی پس از بستن آنها هنوز فعال هستند. با یک کلیک ساده، می توانید به طور کامل دسترسی یک برنامه را به باتری در پس زمینه محدود کنید.
برای انجام این کار، ابتدا به قسمت Settings و بعد Apps را باز کنید و روی برنامه مورد نظر خود ضربه بزنید تا تنظیمات آن مانند Instagram را مشاهده نمایید. در صفحه اطلاعات برنامه، روی باتری ضربه بزنید و Restricted را انتخاب کنید.
اگر گوشی شما قدیمی تر می باشد ، می‌توانید برنامه به نام Greenify را نیز امتحان کنید. این برنامه به طور خودکار برنامه ها را از مصرف باتری در پس زمینه جلوگیری می کند.
 1. غیر فعال کردن پیکسل های ال سی دی
می‌توانید پیکسل‌ها را از طریق یک برنامه به نام Pixoff به صورت دستی خاموش کنید و یا نیمه از پیکسل ها را غیرفعال کنید.
Untitled 2 12 نکته برای افزایش عمر باتری گوشی موبایل
 1. دسترسی به داده های اینترنت را در پس زمینه غیرفعال کنید
می‌توانید دسترسی به داده‌های اینترنت را برای برنامه‌هایی که فکر نمی‌کنید در پس‌زمینه استفاده کنند، قطع کنید. اگر برنامه‌ها دسترسی به اینترنت دریافت نکنند، نمی‌توانند فایل‌های جدید را بارگیری کنند و در پس‌زمینه کار کنند. در نتیجه باعث صرفه جویی در مصرف باتری می شود.
برای جلوگیری از استفاده برنامه از داده های تلفن همراه در پس زمینه، به تنظیمات > برنامه ها بروید و یک برنامه را انتخاب کنید. در بخش استفاده، روی داده تلفن همراه ضربه بزنید و اجازه استفاده از داده را خاموش کنید.
 1. برنامه های بدرفتار را نظارت کنید
اگر یک برنامه آنطور که باید کار نکند، عمر باتری شما می تواند ضربه بزرگی وارد کند. این می تواند ناشی از هر چیزی باشد، از یک باگ گرفته تا یک ویژگی پس زمینه. برای بررسی این موضوع، به Settings > Battery and device care > Battery بروید و روی نمودار مصرف باتری ضربه بزنید تا ببینید کدام برنامه‌ها بیشتر از آن استفاده کرده‌اند.
اگر برنامه‌ای وجود دارد که زیاد استفاده نمی‌کنید، باید آن را حذف کنید و باتری را برای یک روز کنترل کنید تا ببینید آیا بهبود می‌یابد. همچنین می‌توانید برنامه را Force ببندید و دوباره به آن ضربه بزنید. اگر هیچ چیز مفید نبود، برنامه را حذف و به یک فکر جایگزین بروید.
9. Google Assistant را غیرفعال کنیددر حالی که Google Assistant ابزاری مفید برای سرگرمی و کار است، اما یکی از ویژگی های اندروید است که دائماً باتری شما را می بلعد.
 1. تنظیمات همگام سازی خود را تغییر دهید
اعلان ها مهم هستند. اما اگر آنها را مزاحم می‌دانید، باید همگام‌سازی خودکار را به طور کلی غیرفعال کنید. به این ترتیب، تنها زمانی محتوای جدید را می‌بینید که یک برنامه را باز کرده و آن را به‌صورت دستی بخوانید.
از آنجایی که برنامه‌ها دائماً خود را در پس‌زمینه به‌روزرسانی نمی‌کنند تا اطلاعات جدیدی به شما ارائه دهند، این کار می‌تواند باعث صرفه‌جویی در مصرف باتری شما شود. می‌توانید همگام‌سازی خودکار را از طریق پنل تنظیمات سریع در تلفن سامسونگ خود غیرفعال کنید، یا به سادگی به تنظیمات > حساب‌ها و پشتیبان‌گیری > مدیریت حساب‌ها بروید و داده‌های همگام‌سازی خودکار را خاموش کنید.
 1. Nearby Device Scanning 0n Phones Samsung را خاموش کنید
گوشی‌های سامسونگ مکرراً دستگاه‌های اطراف را اسکن می‌کنند تا بتوانید به راحتی هدفون، ساعت‌های هوشمند، بلندگوهای بلوتوث و موارد دیگر را شناسایی کرده و به آن‌ها متصل شوید. این برای راحتی عالی است، اما برای باتری شما عالی نیست.
بنابراین، هنگامی که لوازم جانبی خود را جفت کردید، باید این ویژگی را خاموش کنید. برای انجام این کار، به تنظیمات > اتصالات > تنظیمات اتصال بیشتر بروید و اسکن دستگاه Nearby را خاموش کنید.
download 1 2 12 نکته برای افزایش عمر باتری گوشی موبایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *